E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

KİTABINIZI HEM "EKİTAP" HEM DE "BASILI" OLARAK YAYINLAYALIM, TÜM DÜNYADA OKUNSUN VE SATIŞA ÇIKSIN.. * Anı, Roman, Şiir, Hikaye, Akademik çalışmalarınızı yayınlayalım * Tüm Paket Fiyatlarımızda SABİT FİYAT + YURTİÇİ - YURTDIŞI Dağıtım ve Satış İmkanı - * Kitabınız KİTAPYURDU, İDEFİX, D & R ve tüm kitap marketlerde..

POPÜLER KİTAPLAR
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Postalarda Ara
Sayfalarda Ara
Filter by Categories
e-Kitap Hakkında
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
Güncel & Global Haberler
Hobi Köşesi
İndirilecek Belgeler
İzlenecek Yol
Kapak Şablonları
Kitap & Yayın Dünyasından Haberler
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kitap ebatı seçimi & maliyet şablonu
Kitap Şablonları
KİTAP YAYIN PAKETLERİMİZ
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
Yayınlanmış Makaleler
Yazarın Telif Hakları
Yazarlar

Diğer Arama Sonuçları...

EN İYİ BASKI KALİTESİ

e-KİTAP PROJESİ İLE KİTABINIZININ YAYINI İÇİN SUNDUĞUMUZ DEĞİŞİK AVANTAJLARIMIZ

Bu bölümde sizlere öncelikle E-KİTAP PROJESİ'nde kullanılan yeni teknolojileri ve geliştirmelerimizi anlatacağız. e-kitap projesi ile yayınlanan kitaplarımızın neden DÜNYA STANDARTLARINDA yayına çıktığını ve baskı öncesi işlemlerden belki de en önemlisi olan ve KLASİK YAYINCILARI YAZARLARIN KİTAPLARINI yayınlarken daima es geçmiş oldukları ve belki de hiç bilmedikleri yeni bir teknolojiyi de e-kitap projesi ADOBE FİRMASIYLA gerekli teknolojik baskı yazılımlarını da bünyesine alarak gerçekleştirmiş bulunuyor..

OFFICE 2007 ve WINDOWS 7'nin yeni masaüstü yayıncılık sisteminin desteklediği en iyi baskı kalitesi olan ve ISO 19005 standartına göre çalışan PDF/A-X dosya dönüşüm ve baskı öncesi hazırlık sistemini kısaca anlatıyor. Böylece bu teknoloji ile basılan bir kitap ZERO-POİNT-AXCESS sistemi ile Sıfır Nokta Yazıcı hatası ile baskıya gönderilmeden önce, sayfa üzerinde nokta kadar bir dağılma veya resimlerde hata olmaksızın basıma girmiş olmaktadır. Tabi bu durumda da basılan eser uzun ömürlü, kaliteli ve sağlam olmaktadır..

Kitaplarımızın Basım Makinası: Expresso Book Machine ve yan taraftaki resimde görünen mucidi Xerox CEO'su David Epstein. Makina ilk kez New York'taki bir garajda amatör bilgisayar destekli makina tasarımcısı iki genç: Jason Epstein ve David Epstein kardeşler tarafından icat edilmiş ve fiyatı yaklaşık 200 bin dolar civarından. İşin bir diğer ilginç yanı ise, e- kitapla birlikte gutenberg'den beri yayın dünyasındaki en önemli keşiflerden birisi olan bu makinanın şu anda dünyada 50 noktada bulunması: 20 tane Amerika'da, 10 tanesi Kanada'da, 2 tanesi İngiltere'de, 2 tanesi Hollanda'da, 3 tanesi İskenderiye'de, 2 tanesi Abu Dabi'de, 1 tanesi Çin'in Beijing kentinde, 2 tanesi Tokyo'da, 1 tanesi Filipinler'deki Manilla kentinde, 2 tanesi de Avustralya'da bulunuyor..

Bilindiği gibi, günümüzün gelişen bilişim dünyasında artık yurdışında olduğu gibi, yavaş yavaş yurtiçinde de klasik türdeki yayıncılık e-kitap ve POD (Print on Demand), yani isteğe göre talep oranında yayıncılığına doğru hızla gitmektedir. Yani, isterseniz 10 adet kitap, ister 1000 adet kitabınızı bastırın; bütçenizin elverdiği oranda kitaplarınızı basılı olarak bu sistemle sizin için hem yayınlıyoruz ve hem de talep ettiğiniz miktar kadarını adresinize kadar getirttiriyoruz. Hem de dünyanın en kaliteli matbaa sistemlerinin yayıncılık kalitesinde..Örneğin, bu yıl yapılan kamuoyu araştırmalarına göre, Amerikada bulunan dünyanın en büyük kitap satış sitesi olan amazon.com sitesi üzerinde kitap satışlarının çoğu e-kitap formatına dönüşmüştür. Mesela, geçtiğimiz yıl, satılan her 233 kitaptan 100 adeti basılı kitap olarak satılmasına rağmen; e-kitap satışı 133 olarak gerçekleşmiştir. Bu oranlar da bize e-kitap sektörünün geleceği hakkında yaklaşık bir fikir verecektir.

 

İşte, biz de bu makinalardaki üstünb basım standartlarına uygun olması için, ISO'nun 2005 yılında e-kitaplar ve basılı materyallerin en uygun ve kaliteli şekilde basılması için uygun gördüğü ISO 19005 kalite standardına uygun olarak, kitaplarımızın ticari baskı öncesindeki kapak tasarımı ve iç tasarım dosyalarımızı ADOBE'nin en son sürüm PDF e-kitap dönüştürücüsü olan ADOBE PROFESSIONAL 9.0 ile PDF/A seçeneğine göre kitabınızdaki resim ve yazı kalitesini en okunaklı ve basıldığında en uygun çıkacak ve görünecek şekilde baskı öncesi titiz bir PC ve GRAFİK çalışmasından geçirmekteyiz.

Kaliteli Yayıncılığın ve Temiz bir baskı kalitesine sahip ve kolay yıpranmayan bir Kitap Baskısının,

İpuçları & Püf Noktaları Baskı kalitesi ve o da baskı öncesi elektronik dosya hazırlığından geçer

PDF Standartları ile Kaliteli Yayıncılık anlayışımızın ve İşletmemizin Prosedürleri

Şimdiye kadar büyük ihtimalle iş veya özel yaşamınızda PDFler kullandınız ve bu çok yönlü biçimin sunduğu faydaları anladınız. Fakat iş gereksinimlerinize daha uygun hale getirmek için PDF biçiminizi çok daha fazla düzenleyebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte, belgelerinizi yazma, arşivleme ve alıp verme tarzınızı önemli ölçüde değiştirebilecek çok önemli bazı PDF standartlarına genel bir bakış.

Solid Documents'tan PDF/A Çözümleri

 • Solid PDF Tools – PDF/A Doğrulaması, Oluşturması ve Dönüştürmesi için masaüstü çözümler
 • Solid Framework – PDF/A Doğrulaması, Oluşturması ve Dönüştürmesi için yazılım geliştirme çözümleri

PDF/A – Uzun Dönem Arşivleme için PDF Standardı

PDF/A nedir?

Eylül 2005'te Uluslararası Standartlaştırma Kuruluşu (ISO) elektronik belgeleri arşivlemek için yeni PDF/A standardını onayladı. ISO 19005-1 standardına göre, PDF/A; PDF'nin "elektronik belgeleri, görünüşlerini zaman içerisinde koruyan ve dosyaları oluşturma, depolama veya geri verme için kullanılan araç ve sistemlerden bağımsız tutan bir tarzda temsil etmek için bir düzenek sunan" bir türevidir. İşte bu yüzden, aslında en önemli süreci olan ve çoğu klasik yayıncının es geçmiş olduğu bu aşamayı biz titizlikle hazırlıyoruz. Ve işte bu yüzden KİTABINIZIN YAYIN ÖNCESİ, Daha güvenli ve güvenilir elektronik bilgi paylaşımı ve saklanması için de için tartışmasız bir yayın süreci ve standartı haline gelir ve önem kazanır. Bu yüzden, Dünyanın pek çok yerinde endüstriyel kuruluşlar ve devlet daireleri tarafından da  tercih ediliyor.

Bu koruma yöntemi PDFlerin kendi kendine yetmesine olanak sağlar. PDF/A bu kendi kendine yeterliliğe, belgeyi göstermek için gereken bilgileri (içerik, renk, font, görüntü, metin, vs) belgenin kendisinin içine gömerek ulaşır. Diğer bir ifadeyle, PDF/A düzgün görüntüleme için herhangi bir ek dış bilgi gerektirmez. Fakat, bu biçimin kendi kendine yeterliliğe ulaşması için, film, ses ve şeffaflık gibi standart PDF dosyalarında izin verilen belirli özellikleri içermemesi gerekir.

PDF/A sınıflandırması iki bölüme ayrılır, PDF/A-1 ve PDF/A-2. İlk sınıflandırma, PDF/A-1, kendi içinde iki alt bölüme daha ayrılır, PDF/A-1a ve PDF/A-1b. PDF/A-1a ile PDF/A-1b arasındaki temel fark, metin çıkarmayı yürütme tarzlarıdır:

 • PDF/A-1a: A Seviyesi Uygunluğu da denilen bu seviye, ISO 19005-1 Standardı'yla tam olarak uyumludur. Bu sürümde etiketleme vardır, böylece metin, taşınırlar dahil çok sayıda aygıt tarafından çıkarılabilir ve görüntülenebilir.
 •  
 • PDF/A-1b: B Seviyesi Uygunluğu denilen bu bölüm, PDF/A için en düşük uygunluk seviyesi olarak kabul edilir. Bu seviye, belgenin bilgisayar ekranında gösterilebileceğini ve okunabileceğini garanti eder, ancak metnin okunaklılığı garanti edilmez.
 •  
 • PDF/A-2: Bu, PDF/A standardına yeni eklenmiştir ve Teknik Kurul tarafından halen düzenlenmektedir. Esasen, PDF/A-2 dijital imzalar gibi PDF Referansları'na eklenmekte olan daha yeni özelliklerin bazılarıyla ilgilenecektir.
 •  
PDF/A Yeterlik Merkezi PDF/A Yeterlik Merkezi

Solid Documents, büyüyen PDF/A Yeterlik Merkezi Grubu'nun bir üyesidir. PDF/A Yeterlik Merkezi, PDF teknolojisi alanındaki çok sayıda dünya lideri şirket ve uzman arasında oluşturulmuş bir işbirliğidir. Yeterlik Merkezi'nin amacı, uzun vadeli belge arşivleme alanında, PDF dosya biçimi temelinde, ISO 19005-1 standardına uygun olarak bilgi ve tecrübe paylaşımını teşvik etmektir. PDF/A oluşturma yazılımımızda yüksek bir kalite seviyesi temin etmek için bu ISO standardına bağlı kalmak amacıyla üyeleriyle çalışmayı umuyoruz.

PDF Yeterlik Merkezi'yle ilgili daha fazla bilgi için, PDF Yeterlik Merkezi'ni ziyaret edin.

Kliteli yayıncılık Kullanılan araçlar ve teknolojiden belli olu.. Neden mi?  2012'de Uluslararası PDF Teknik Konferansında Baskı kalitesinin PDF/A-X teknolojisinde gelmiş olduğu nokta tartışıldı:

The PDF Technical Conference

March 2012 – Basel, Switzerland

It was two days packed with presentations and discussions about PDF.

Over 60 PDF developers from over a dozen countries arrived for two intensive days inside the guts of PDF.

After the conference ended on Wednesday, 17 participants stayed another day to inaugurate the PDF Association’s new PDF/UA Competence Center.

Participants got a long look into the latest developments in PDF and PDF standards and enjoyed great discussion and networking opportunities.

Slide shows and recordings of each session presentation are available to PDF Association members only from the PDF Association Intranet!

Learn more about the 2012 PDF Technical Conference.

 

Opening session of the 2012 PDF Technical Conference.

ISO Standards

ISO has developed over 19 000 International Standards on a variety of subjects and more than 1000 new ISO standards are published every year. The full range of technical fields can be seen from the listing International Standards. Users can browse that listing to find bibliographic information on each standard and, in many cases, a brief abstract. The online ISO Standards listing integrates both the ISO Catalogue of published standards and the ISO Technical programme of standards under development.
 

ISO catalogue

İşte, bu yüzden Yayıncılık İşletmeniz için ne anlama geldiğini öğrenmek için...

PDF/A, işletmelerin ve devlet kurumlarının kritik belge ve kayıtları arşivleme yöntemlerinde devrim gerçekleştirecek yeni bir standarttır. Halihazırda, çoğu işletme belgelerini yazılı çıktı (kağıt) saklayarak arşivlemektedir. Mevcut başka bir arşivleme yöntemi de mikrofilm ve mikrofiş kullanımıdır. PDF/A, güncellenmesi kolay, aranabilir, düzenlenmesi kolay, etkin, aktarılabilir ve her şeyden öte sürdürülebilir, standartlaştırılmış tek bir biçimle, bütün bunların yerine geçmek üzere tasarlanmıştır. İşletmeniz için bu, arşivinizde kağıt ve dosya yığınları saklamaya alternatif, düşük maliyet ve az yer anlamına gelir. Ayrıca, bunun elektronik bir biçim olması dolayısıyla, arşivlenmiş belgelerinizi birden fazla yerde kolayca depolayarak, yangın, sel veya diğer her türlü doğal felakete karşı eserlerinizi ömür boyu garanti altına alıp yok olma tehlikesine karşı bu üstün teknlojik araçlar yardımı ile daha korunaklı hale getirebilirsiniz..

 

Baskı öncesi Verileri için PDF/X – A PDF Standardı

*(e-KİTAP PROJESİ'nde Kullanmış olduğumuz baskı öncesi yayın standartıdır)

PDF/X nedir?

PDF/X, PDF/A gibi, PDF'in bir alt kümesidir. PDF/X'in amacı, tasarımcılara, çizerlere, mühendislere ve grafik sanatçılarına, herhangi bir sağlayıcı tarafından doğru olarak yazılabilecek bir elektronik dosya biçimi sağlamaktır. PDF/X, dosyalar çok sayıda yerde, farklı araçlar kullanan insanlar tarafından işlense bile, genel tutarlığa olanak sağlar. Basıma hazır bilgilerin göndereni ile alıcısının güçlü bir bağa sahip olmadığı, çoğu şirketler arası basıma hazır aktarımlar için bu biçim idealdir. Baskı işleri için sağlam bir teslimat biçimi sağlamanın yanı sıra, PDF/X ayrıca bir dosya görüntüleyici, daha iyi sıkıştırma (daha küçük dosya boyutu), nokta renkleri desteği, dosyanın hazırlandığı baskı şartını belirleme yöntemi ve daha fazlasını içeren başka faydaları da sunar. Fakat, PDF/A gibi, PDF/X'in faydaları uzlaşılarla ortadan kalkar. Saydamlık, şifreleme ve JBIG2 sıkıştırma gibi özellikler PDF/X'te yasaklanır.

PDF/X standardı üç alt kategoriye ayrılır:

 • PDF/X-1a: Bu standart, yazma işinde en yüksek kontrole sahip olmak isteyen dosya göndericileri için idealdir. Gizli alış-verişleri destekler ve dünyanın çoğu yerindeki ortak gereksinimlere uyum sağlar.
 •  
 • PDF/X-3: PDF/X-3 ile PDF/X-1a arasındaki en önemli fark, bir PDF/X-3 dosyasının renklendirilmiş veriler içermesidir. Bu, bir PDF/X-3'yi okuyabilen herhangi bir aracın bir PDF/X-1a dosyasını da okuyabilmesi anlamına gelir.
 •  
 • PDF/X2: Yukarıda bahsedilen ve gizli alış veriş için tasarlanmış olan ilk iki biçimin aksine, PDF/X2 gönderenle alıcı arasında daha fazla görüşme olduğu alış verişlere göre düzenlenmiştir. PDF/X-1a biçiminin bir üst kümesi olan PDF/X-3 biçiminin bir üst kümesidir.

İşletmeniz için ne anlama geldiği…

PDF/X standardı baskı endüstrisi içerisinde çok sayıda sektör ve işletmede kullanılabilr olması için tasarlanmıştır. Eğer baskıya dosyaların alıcı tarafındaysanız, tam olarak hangi dosya türlerini (PDF/X-1a, PDF/X-3 veya PDF/X2) kabul edebileceğinizi net olarak bildiğinizden emin olun. Ayrıca, hazırlandıkça, PDF/X araçlarının daha yeni sürümlerine yükseltmeler yapmak güvenli olur; çünkü bunlar daha eski dosyaları okuyabileceklerdir. Temel PDF'i destekleyen çoğu ürün, PDF/X dosyalarını da destekleyecektir. Gelen herhangi bir baskı dosyasını, PDF/X'in uygun sürümüyle uyumlu olduğuna karar vermek için önceden incelediğiniz emin olun. Ayrıca, yayımcı ya da basımcı iseniz, bütün iş akışının PDF/X uyumlu olduğundan emin olun. Eğer bir yayımcı ya da basımcıya baskıya hazır verileri gönderiyorsanız, işinize en uygun olana karar vermek için PDF/X'in alt kümeleriyle ilgili seçeneklerinizi dikkatlice gözden geçirin. Son olarak, PDF/X'in hedefi, herhangi bir hata veya tekrar çalışma olmaksızın baskı öncesi süreçten geçeceklerinden emin olarak zengin içerikli dijital dosyaları göndermek için bir yöntem sağlamaktır.

Çok Yakında…PDF/E ve PDF/UA (YENİ)

PDF/E

PDF/E mühendislik endüstrisine odaklanan yakında çıkacak bir standarttır. Özellikle, nesne-seviyesinde üstveri ve 3B modellemeyi içeren ve esasen mühendislik çevrelerince kullanılan PDF'nin daha yeni özelliklerinin bazılarıyla ilgilenir.

PDF/UA

“UA” Evrensel Erişilebilirlik'in kısaltmasıdır. Halen yapım aşamasında olan bu standart, Bölüm 508'in prensiplerini geliştirerek PDF'e erişilebilirlik sağlamaya odaklanmaktadır. PDF/UA engelleri ne olursa olsun her kullanıcı için PDF'in kullanılabilirlik ve erişilebilirliğini temin eder.

 

 

e-KİTAP PROJESİNDE KULLANDIĞIMIZ DİĞER YENİ YAZILIM VE MASAÜSTÜ TEKNOLOJİLER:

 

BenVista PhotoZoom PRO 4.0.0 (EN SON VERSİYON)

Program Bilgisi
Sürüm: 4.0.0
Boyut: 22.5 MB
Dil: (Multilanguage) – Türkçe Dahil Tüm Diller

Software Description
—————————-

PhotoZoom Pro 4 brings you world's best technologies for enlarging (and downsizing) digital images. Our revolutionary S-Spline Max algorithm takes the patented and many times awarded S-Spline technology to the next level. PhotoZoom Pro 4 is able to render perfect photo enlargements of unequalled quality.

Using our powerful yet easy-to-use software interface, you can create sharp, crisp clear image magnifications, without introducing serrated edges, blurriness, or unnatural looking artifacts.

This software is perfectly suited for image magnification in DTP, industrial image processing (such as in space technology), medical applications, security, large format printing, digital photography, and online publication, or for enhancing images from the Internet.

Programin Özellikleri;

Kitap kapaklarınızdaki Fotoğraflarınızı daha yakından görüntüsü bozulmadan mı görmek istiyosunuz, işte PhotoZoom Professional alanında en başarılı programdır. Bu program fotoğrafların pixellerinde kayıp olmadan fotoğrafınızı yakınlaştırma, küçültme özelliğine sahiptir. Çok fazla seçeneğide bulunan programla ihtiyacınız olan yakınlaştırmaları, küçültmeleri hiçbir görüntü kaybı olmadan kapak tasarımlarımızda dönüştürebilmekteyiz.

 

Diğer resim editörlerinden farkı ise büyütme veya küçültme yapıldığında fotoğrafta bozulmalar olmamasıdır. Büyütmek veya küçültmek istenilen oranı programa girerek ve gerekli hesaplamaları yaparak resminizi maksimum kalitede size sunuyor..

CALIBRE (e-Kitap Okuma & Yönetim paneli)

Calibre , açık kaynak kodlu ücretsiz kullanabileceğiniz ve bizim de e-kitap projesinde kullandığımız bir dosya dönüştürücüsü ve e-kitap yönetimi uygulamasıdır. Calibre ile bilgisayarınızdaki e-kitapları, pdf ve diğer dokumanları organize edebilir, çeşitli formatlara dönüştürebilirsiniz.

Ben en çok IPHONE’a epub formatında kitap eklemek için kullanıyorum. Böylelikle, Calibre ile epub formatına cevirdiğim dokumanları boş zamanlarımda telefondan rahatlıkla okuyabiliyorum.

Calibre, Windows, Linux ve MacOS X üzerinde çalışabiliyor.

Windows için http://calibre-ebook.com/download_windows adresinden indirerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Şu an Windows 7 atında rahatlıkla kullanılabilir.

Kitap eklemek çok kolay :

Bilgisayarımızdaki e-kitap ya da dokumanı eklemek için, toolbarda ilk baştaki kırmızı butona (“Add Books”) tıklanır.

Calibre Arama 3

Calibre Mobil 4

Çıkan ekranda bilgisayarımızdaki dosyayı bulup, seçtiğimizde kitap veya dokuman Calibre kütüphanesine eklenmiş olur.

Kitap ekleme işleminde, mevcut dokuman yerinde dururken, bir kopyası, yazarına göre, Calibre kütüphenesinin oluşturuldıuğu dizine kopyalanır.

EPUB formatı nedir ?

Electronic Publication’ın kısaltması olarak, ücretsiz ve açık kodlu bir e-kitap standartıdır. Bizim de e-kitap projesinde, en çok kullandığımız bir e-kitap formatı olan bu formattaki dokumanlar, e-book reader uygulamaları ile Iphone’da ya da IPAD’de rahatlıkla okunabilir.

Ben epub formatına cevirdiğim kewndi kitaplarımın e-dokumanlarını iBooks veya STANZA uygulaması ile rahatlıkla okuyobiliyorum. STANZA’yı tercih ediyorum. Calibre ile yönettiğim elektronik dokumanları epub yapmak ve IPHONE’a göndermek çok kolay.

EPUB’a çevirmek için;

Calibre uygulamasında formatını değiştirmek istediğim pdf dokumanı seçiyorum ve Convert Books butonuna basıyorum.

Gelen ekranda input format ve output format alanlarındai pdf ve epub seçiyorum. OK dediğimde epub formatındaki dosya yaratılıyor..

 

ABBYY FineReader 9.0 Professional (EN SON VERSİYON)

Resim

ABBYY FineReader 9.0, üstün özellikleri bir arada barındıran, gelişmiş, kaliteli bir OCR yazılımıdır. Program ile scan edilmiş bir resmi kitaplarınızın içeriği için text haline sıfır hata ile dönüştürebilmenin keyfini yaşayın. Dünya üzerinde pek çok kurum ve kişi tarafından tercih edilen ABBYY FineReader, 9.0 sürümü ile birlikte kendini tekrardan kanıtlıyor. Gelişmiş arayüzü, Türkçe desteği, El yazı okuma desteği programın sadece bir kaç özelliğinden biri..

Adobe Acrobat 9 Pro (EN SON VERSİYON)

İçeriğin geniş bir yelpazesini tek PDF Portföyünde birleştirme
Belgeleri, çizimleri, e-postaları ve elektronik tabloları sıkıştırılmış tek bir dosyanız olacak şekilde kitabınızın içeriğini baskı formatında birleştirerek, PDF Portföyünde birleştirir. Yayıncı Logonuzla markalanabilen ve alıcılara içerikte kılavuzluk eden açıklamaların bulunduğu profesyonelce tasarlanmış şablonları kullanır.

Belgenin korunmasına yardımcı olma
PDF belgelerine erişimin kontrolüne yardımcı olmak için özeş şifreleri kullanır ve kitap dokümanlarınızın başkaları tarafından ulaşılması ve kopyalanması engellenir. Yazdırmayı, kopyalamayı veya değiştirmeyi kısıtlamak için izinleri (permissions) kullanır. Şifreleri ve izinleri yeni PDF dosyalarına kolayca uygulanabilecek güvenlik ilkeleri olarak kaydeder.

Elektronik kitap formatına çevrimi kolay bir şekilde oluşturma ve yönetme
Microsoft Word ve Excel formatındaki kitap dokümanlarınızı ve belgelerinizi ya da taranmış basılı belgeyi, doldurulacak alanları otomatik olarak tanıma özelliğine sahip PDF formlarına dönüştürür. Adobe® LiveCycle® Designer yazılımını (profesyonel form tasarım aracı) dinamik XML formları oluşturmak, özelleştirmek ve otomatikleştirmek için kullanır. Dosyanızın ne zaman ve kim tarafından tamamlandığını görmek için Form İzleyici'yi kullanır. Analiz ve rapor etme için verileri kolay bir şekilde elektronik tabloya ve dışa aktarır.

Adobe Reader kullanıcılarını ekleme
Belgeleri dijital olarak imzalamaları, paylaşılan belge incelemelerine katılmaları ve formları yerel olarak kaydetmeleri için ücretsiz Adobe Reader® yazılımı (sürüm 8 ve sonraki sürümler) kullanıcılarını etkinleştirin. Adobe Acrobat® işlevlerini Reader kullanıcıları için genişletmek amacıyla başlattığınız iş akışlarında herhangi bir kullanıcının katılmasını sanal olarak sağlayabilirsiniz. e-kitaplarınızın satın alınması sırasında da adobe kitabınızı koruma altına alarak ADOBE DİGİTAL EDİTİONS yazılımıyla kitap dosyalarınızı kopyalamaya karşı özel olarak (124 bit yüksek düzeyli Encription ssl şifreleme teknolojisiyle) şifreler.

PDF belgelerini karşılaştırma
Metin ve görüntüler de dahil PDF belgesinin iki sürümü arasındaki farkları otomatik olarak vurgulayın; böylece nelerin değiştiğini kolay ve hızlı bir şekilde ayırt edebilirsiniz.

Baskı işlemlerini geliştirme
Üstün kalitede baskı üretimi ve dijital yayıncılık için PDF dosyalarının önizlemesini, ön kontrolünü, düzeltilmesini ve hazırlanması sağlamak amacıyla maliyet kontrolüne yardımcı olur ve kitabınızın sayfa tasarımlarını en ekonomik seviyeye ve maliyete indirgemek için gerekli hesaplamaları yaparak otomatikleştirilmiş çıktı kontrolleriyle hataları azaltır..

Office Word 2010 (EN SON VERSİYON)

Word 2010

 

 

Kitap fikirlerinizi profesyonel görünümlü belgelere dönüştürür ve iç sayfa tasarımlarınızın görünümünü en iyi şekilde düzenler. e-kitap projesi ile iç sayfa tasarımlarımız Microsoft ® Word 2010 her açıdan en iyi özelliklerini sunar: profesyonel kalitede belgeler oluşturmak için gelişmiş özellikleri kullanarak, dosyalarınızın neredeyse tüm formatlara çevrilebilecek şekilde oluşturulması için büyük kolaylık sağlar. Size en iyi belge biçimlendirme araçlarını sağlayacak şekilde tasarlanan Word 2010, kitap belgelerinizi kolayca ve daha verimli bir şekilde düzenlemede ve yazmanıza yardımcı olur.

 

TÜM BU AVANTAJLARIN SONUCUNDA:

NEDEN E-KİTAP PROJESİ İLE KİTABIMI YAYINLATMALIYIM?

Peki, neden e-kitap yayıncılık daha avantajlıdır? Diğer avantajları nelerdir? Şöyle bir kabataslak düşününün: Ortalama olarak bir kitabı klasik yöntemle yayınlamak size en az 3-4 milyara mal olacaktır. Bir de kitabınızı tanıtmak için bir web sayfası hazırlattığınızı düşünün. En az bir 500-600 milyon daha eklenir ve biraz da tanıtım yapmak için masraf yaptığınızda ki, günümüzün gelişen internet ortamında bu artık başarılı bir satış gerçekleştirmek için kaçınılmaz olmaktadır, bir kitabın toplam satış maliyeti size en az 5-6 milyara mal olacaktır. Peki, ya kitabınız satılmazsa? O zaman da tüm bu parayı gözden çıkarmış olacaksınız. İşte, e-kitap yayıncılık ile size sunmuş olduğumuz e-kitap projesi hem kitabınızla ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılamakla beraber, çok daha az bir masrafla kitabınızı okuyucunun karşısına çıkartmakla kalmayıp; görece çok düşük bir maliyetle kitabınızın hem e-kitap ve hem de basılı olarak stok ve bekleme maliyetleri gibi ekstra masraflar olmadan okuyucuların eline ulaşmasını sağlamaktadır ve kitabınız talep edildikçe basılmakta ve anında satılmaktadır. Üstelik, bu tür bir yayıncılıkla profesyonel yazarlığa doğru ilk adımınız atmış olursunuz ki, herhangi bir sitede veya internet ortamında kitabınızı gören ve beğenen büyük yayıncıların da ilgisini çekmeniz ve bu sayede çok daha kolay popüler olmanız mümkün olacaktır. Eğer, Kıyamet Gerçekliği sitemizdeki eserlerimizi incelediyseniz, klasik türdeki bir yayından farklı olarak tamamen bağımsız bir şekilde ve internet üzerinden herkesin erişimine kolayca ulaşabileceği oldukça dinamik bir tarzda yayın dünyasına sunulduğunu görürsünüz. Örneğin, buradan Kıyamet Gerçekliği eserlerinden AŞK-I MESNEVİ isimli eseri inceleyerek kitabınızın yayınlandıktan sonra ne şekilde görüneceği konusunda bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca size özel bir de yazar tanıtım sayfanız olacaktır ki, bu sayfada yayınladığınız tüm eserler görünebilecek ve bu sayfanın tek bir linkini sitenize eklemekle kolayca kitaplarınızın tanıtımını yapabileceksiniz. Örneğin, buradan YAZAR TANITIM SAYFANIZIN nasıl görüneceği hakkında bir fikir edinebilirsiniz. İşte, E-kitap projesi burada devreye girmektedir. Tek yapmanız gereken bize dosyanızı ve gerekli iletişim bilgilerini göndermeniz olacaktır. Kitabınız 1 hafta içerisinde e-kitap olarak yurtiçinde olduğu gibi uluslararası kitap sitelerinde (Amazon.com veya Lulu.com gibi) anında yayınlanacak, sizin ve çevrenizdeki arkadaşlarınıza da gösterebileceğiniz bir tarzda anında satın alınabilecek ve hesabınıza Revenue (Yazar geliri) olarak adlandırılan telif ücretiniz yayıncı kuruluş tarafından yatırılacaktır. ve en geç 1 hafta içerisinde de kitabınıza ait olan web sitesi tasarlanmış olacaktır..