e-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

KİTABINIZI HEM "EKİTAP" HEM DE "BASILI" OLARAK YAYINLAYALIM, TÜM DÜNYADA OKUNSUN VE SATIŞA ÇIKSIN.. * Anı, Roman, Şiir, Hikaye, Akademik çalışmalarınızı yayınlayalım * Tüm Paket Fiyatlarımızda SABİT FİYAT + YURTİÇİ - YURTDIŞI Dağıtım ve Satış İmkanı - * Kitabınız KİTAPYURDU, İDEFİX, D & R ve tüm kitap marketlerde..

POPÜLER KİTAPLAR
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Postalarda Ara
Sayfalarda Ara
Filter by Categories
e-Kitap Hakkında
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
Güncel & Global Haberler
Hobi Köşesi
İndirilecek Belgeler
İzlenecek Yol
Kapak Şablonları
Kitap & Yayın Dünyasından Haberler
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kitap ebatı seçimi & maliyet şablonu
Kitap Şablonları
KİTAP YAYIN PAKETLERİMİZ
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
Yayınlanmış Makaleler
Yazarın Telif Hakları
Yazarlar

Diğer Arama Sonuçları...

Hücre İçinde Bir Kandil

Hücre İçinde Bir Kandil
eBook: Ücretsiz
Author:
Genres: Dini kitaplar, İslam & Tasavvuf, Ücretsiz e-Kitaplar, YENİ KİTAPLAR
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2016
Format: ePUB & PDF
Length: (eKitap) Türkçe, 90 s.
Narrator: Bir Yolcu
ISBN: 9786059654487
Rating:

ÖNSÖZ - Tövbe istersen “Hz. Adem” yeter, - Doğruluk istersen “Hz. İdris” yeter, - Sığınak istersen “Hz. Nuh” yeter, - Cömertlik istersen “Hz. Hud” yeter, - Dost istersen “Hz. Salih” yeter, - Bereket istersen “Hz. İbrahim” yeter, - Edep istersen “Hz. Lut” yeter, - Tevil istersen “Hz. Yusuf” yeter, - Sabır istersen “Hz. Eyyüb” yeter, - Dürüstlük istersen “Hz. Şuayb” yeter, - Umut istersen “Hz. Yunus” yeter, - Işık istersen “Hz. Musa” yeter, - Hüküm istersen “Hz. Davut” yeter, - Zenginlik istersen “Hz. Süleyman” yeter, - Koruyucu istersen “Hz. Zekeriya” yeter, - Sağlık istersen “Hz. İsa” yeter, - Güzel ahlak istersen “Hz. Muhammed” yeter, - Eğer hepsini istersen “Hz. ALLAH” yeter.
Buy from Apple iBooks
Buy from Barnes and Noble Nook
Buy from Google Play
Buy from Kobo
Buy from Scribd
About the Book

E-Kitabımı NASIL OKUYABİLİRİM?

NASIL SATIN ALACAĞIM?

{Satın alma işleminden önce mutlaka okuyunuz}

 Online-Özeti-OkuBasılı-olarak-satın-al

KATEGORİLER: (Din » İslam »  Kur'an & İslam İlimleri » Theology / Islam / RELIGION)

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}İslam, Kur'an, İslam İlimleri, Kur'an Kıssaları, İslam Tarihi, Kur'an, Kur'an ve Günümüz, Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. İsa, Hz. Muhammed, Günümüzde İslam, İslam ve Yaşam Üzerine, Hücre İçinde Bir Kandil

 

ÖNSÖZ

 • Tövbe istersen “Hz. Adem” yeter,
 • Doğruluk istersen “Hz. İdris” yeter,
 • Sığınak istersen “Hz. Nuh” yeter,
 • Cömertlik istersen “Hz. Hud” yeter,
 • Dost istersen “Hz. Salih” yeter,
 • Bereket istersen “Hz. İbrahim” yeter,
 • Edep istersen “Hz. Lut” yeter,
 • Tevil istersen “Hz. Yusuf” yeter,
 • Sabır istersen “Hz. Eyyüb” yeter,
 • Dürüstlük istersen “Hz. Şuayb” yeter,
 • Umut istersen “Hz. Yunus” yeter,
 • Işık istersen “Hz. Musa” yeter,
 • Hüküm istersen “Hz. Davut” yeter,
 • Zenginlik istersen “Hz. Süleyman” yeter,
 • Koruyucu istersen “Hz. Zekeriya” yeter,
 • Sağlık istersen “Hz. İsa” yeter,
 • Güzel ahlak istersen “Hz. Muhammed” yeter,
 • Eğer hepsini istersen “Hz. ALLAH” yeter.

“Allah, göklerin ve yerin nûrudur. O'nun nûrunun temsili, hücre içinde bir kandil. Kandil, bir cam içerisindedir. Cam, sanki inciden bir yıldız gibidir ki, ne doğuda ne batıda üzerine gölge düşmeyen mübarek bir zeytin ağacının yağından yakılır. Öyle ki, ateş değmese bile neredeyse yağı ışık verir. O, nûr üstüne nûrdur. Allah dileyen kimseyi bu nûruna eriştirir. Allah, insanlara örnekler verir. Allah, her şeyi (bütün boyutlarıyla) bilendir.” [Nur Suresi 35]

Kandil Peygamber efendimizin peygamber olmadan önceki haliydi. Zeytinyağı ilim, ateşte hakikat ışığıdır yani iman. İşte bu nur üstüne nurdur. Allah dilediğini bu nura (ilim + Hakikate) kavuşturur. Allah, insanlara böyle örnekler verir. Çünkü Allah her şeyi bütün boyutlarıyla bilendir.

Kandil = Güzel Ahlak 

Zeytinyağı = İlim = Nur

Ateş = Hakikat Işığı (iman) = Nur üstüne nur

Yüce Allah, insanların en güzel ahlak sahibi olan Hz. Muhammed (sav) efendimizin, onun ailesinin, arkadaşlarının, peygamberlerin, âlimlerin, evliyaların, şehitlerin, dünyada iken iman edip salih ameller işleyenlerin, birbirlerine Hakkı ve sabrı tavsiye edenlerin ruhlarına ve meleklere sonsuz selam ve rahmet etsin.

 Kitabımda eksikler ve hatalar varsa, bunları bilerek yapmadım. Tek hatasız kitap şüphesiz Allah’ın kitabıdır. Bizimkiler her zaman eksik ve hatalı olacaktır. Bu yüzden karşınıza çıkabilecek mevcut hatalarım için şimdiden Rabbimin affına ve sizin de hoşgörünüze sığınıyorum.

Bizim tavsiyemiz Kuran’ı yani Allah’ın sözlerini anladığınız dilden baştan sona iniş sırasına göre tekrar tekrar okuyup bitirmenizdir. Çünkü Kuran’ın en iyi tefsircisi yine Kuran’ın kendisidir. O haberlerini okuyana bir şekilde anlatacaktır. Bunu okudukça muhakkak ki anlayacaksınız. Çünkü Allah bu kitabı bize zorluk olsun diye indirmemiştir. Çok insan kitap kurduyuz diye hava atar. Ama Kuran’ı Kerim’i bir kere bile olsun açıp okumamışlardır belki de. İnsanın yazdıklarını okuyup geçmekte herkes kurt olur, marifet kalbi kurt etmektir. Allah hepimizi affetsin.

“Allah’ım gereksiz ilimden bizi koru. Bize her şeyin hayırlısını ver, sevdiğin şeyleri bize sevdir, sevmediğin şeyleri bizden uzaklaştır, dünyayı benden uzaklaştırdığın gibi…”

 Amin.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."