e-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

KİTABINIZI HEM "EKİTAP" HEM DE "BASILI" OLARAK YAYINLAYALIM, TÜM DÜNYADA OKUNSUN VE SATIŞA ÇIKSIN.. * Anı, Roman, Şiir, Hikaye, Akademik çalışmalarınızı yayınlayalım * Tüm Paket Fiyatlarımızda SABİT FİYAT + YURTİÇİ - YURTDIŞI Dağıtım ve Satış İmkanı - * Kitabınız KİTAPYURDU, İDEFİX, D & R ve tüm kitap marketlerde..

POPÜLER KİTAPLAR
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Postalarda Ara
Sayfalarda Ara
Filter by Categories
e-Kitap Hakkında
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
Güncel & Global Haberler
Hobi Köşesi
İndirilecek Belgeler
İzlenecek Yol
Kapak Şablonları
Kitap & Yayın Dünyasından Haberler
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kitap ebatı seçimi & maliyet şablonu
Kitap Şablonları
KİTAP YAYIN PAKETLERİMİZ
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
Yayınlanmış Makaleler
Yazarın Telif Hakları
Yazarlar

Diğer Arama Sonuçları...

Kezbanismus

Kezbanismus
19 $ (Basılı)eBook: 16.99 L (eKitap)
Author:
Genres: Kişisel Gelişim, Parenting & Relationships and Family, Psikoloji/Psikiyatri & Ruh Bilimleri & Astroloji, YENİ KİTAPLAR
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2016
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 117 s. 13.5*21 cm., Krem 1. hamur kağıt
Narrator: Psik. Beste Kalkan
ASIN: 1365265137
ISBN: 9786059654500
Rating:

Boşanmaların Önüne Nasıl Geçilir? İlişkinizde tutkulu musunuz yoksa tutuklu musunuz? Cinsel Sorunları Aşmak Mümkün ama Nasıl? İsmi ‘Kezban’ olan insanlar var ülkemizde. Bir ismi bu şekilde aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanmanın o insanlara büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ben de kitabımda ‘kezbanlık’ diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve ‘kezban’ demek yerine ‘kezbanismus’ demeyi tercih ettim. Buna rağmen gerek günlük konuşma dilinde, gerekse sosyal medyada ‘kezban’ aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanılıyor. Aşağılayarak ve isim takarak işin içinden çıkmaya çalışmaktansa; egolarımızı ve zaaflarımızı bir kenara koyup, yanlış gördüğümüz şeyleri değiştirebilme cesaretini gösterebilmeliyiz. Çünkü adı ne olursa olsun bu zihniyet yadsınamaz bir gerçektir ve görmezden gelinmesi mümkün değildir..
Buy from Amazon
Buy from Apple iBooks
Buy from Barnes and Noble
Buy from Barnes and Noble Nook
Buy from Books-A-Million
Buy from GoodReads
Buy from Google Play
Buy from Kobo
Buy from Lulu
Buy from Scribd
About the Book

E-Kitabımı NASIL OKUYABİLİRİM?

NASIL SATIN ALACAĞIM?

{Satın alma işleminden önce mutlaka okuyunuz}

 

 Online-Özeti-OkuBasılı-olarak-satın-al

PayU-Ödeme-Butonu

Kitap-Yurdu-Logo D-&-R-Logo İdefix-Logo

KATEGORİLER: (SAĞLIK & KİŞİSEL GELİŞİM & PSİKOLOJİ » Cinsellik »  Aile &İlişkiler » Evlilik & Boşanmalar / Marriage & Long Term Relationships / FAMILY & RELATIONSHIPS)

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}Kezbanismus, Cinsel Eğitim, Cinsel Yaşam, Türkiye'de Cinsellik, Sağlıklı Cinsel Yaşam, Ergenlik Sorunları, Türkiye'de Ergenlik Sorunları

 

ÖNSÖZ

Boşanmaların Önüne Nasıl Geçilir?

İlişkinizde tutkulu musunuz yoksa tutuklu musunuz?

Cinsel Sorunları Aşmak Mümkün ama Nasıl?
 

İsmi ‘Kezban’ olan insanlar var ülkemizde. Bir ismi bu şekilde aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanmanın o insanlara büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden ben de kitabımda ‘kezbanlık’ diye adlandırılan zihniyeti bir nevi hastalık olarak değerlendirdim ve ‘kezban’ demek yerine ‘kezbanismus’ demeyi tercih ettim. Buna rağmen gerek günlük konuşma dilinde, gerekse sosyal medyada ‘kezban’ aşağılayıcı bir sıfat olarak kullanılıyor. Aşağılayarak ve  isim takarak işin içinden çıkmaya çalışmaktansa; egolarımızı ve zaaflarımızı bir kenara koyup, yanlış gördüğümüz şeyleri  değiştirebilme cesaretini gösterebilmeliyiz. Çünkü adı ne olursa olsun bu zihniyet yadsınamaz bir gerçektir ve görmezden gelinmesi mümkün değildir.. 

Bizler aldığımız kararlar ve yaptığımız seçimlerle şekillendiriyoruz hayatlarımızı.  İstemeden yaptığımız hataların bedelini de gözümüzden sakındığımız çocuklarımıza ödetiyoruz farkında olmadan. Belli tip bir zihniyeti benimsiyor ve bilinçli  yürüyemiyoruz hayat yolunda. Bu nedenle ben de; yanlışın nerede olduğunu, bunların sebeplerini, bundan nasıl kurtulunacağını, ilişki ve evliliklerin nasıl daha sağlıklı olabileceğini kezbanlık diye adlandırılan zihniyet üzerinden irdeledim.

Mutsuzlukların, huzursuzlukların, evlilikteki iletişim sorunlarının ve cinsel sorunların artmasına sebep olmuştur bu zihniyet.

Kadın ya da erkek herkes nasibini almıştır bundan.  Bir nevi hastalık gibi sarmalamıştır ilişkilerimizi. Bulaştığı her yerde samimiyeti yok etmekle başlar işe; ardından bir yabancı gibi yaşamaya başlarız kendi hayatlarımızı. Gerçek olmayan şeylere inanır ve o inançlara göre hayatlarımızı kurgularız. 

Daha mutlu bir hayat ve daha sağlıklı ilişkiler için,  cesaretimizi toplayıp değiştirebilmeliyiz bir şeyleri.

Yanlışlarımızdan sıyrılıp, söküp atabilmeliyiz kezbanismuslu (hastalıklı) hücreleri hayatlarımızdan.

Bir yolculuk yapıp ruhumuzun derinliklerine, yeniden tanışabilmeliyiz  kendimizle… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Beste Kalkan

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünde üstün başarı bursuyla okudu ve 2015 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Lise öğrenimini Bursa Anadolu Kız Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimi süresince iki ayrı kurumda stajyer psikolog olarak staj yaptı. Birincisi Parlak Ufuklar Anaokulu, diğeri ise Birsun Gümüşçay Salih Dede Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi. Katip Çelebi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi kapsamında Psikoaktif Aile Danışmanlık Merkezi'nden 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimini aldı. Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nden 100 akademik saatlik cinsel terapi ve 80 akademik saatlik çift terapisi eğitimlerini tamamladı. Aldığı eğitimler dışında, çift terapisi ve cinsel terapi alanında kendini geliştirmeye çalışmaktadır. İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca biliyor. Amatör olarak gitar ve profosyonel olarak piyano çalıyor.

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."