E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

Her zaman, Cennet'in Kitaplardan oluşmuş dev bir Kütüphane olduğunu hayal ettim. —Jorge Luis Borges

POPÜLER KİTAPLAR
Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Postalarda Ara
Sayfalarda Ara
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Diğer Arama Sonuçları...

Kıyamet Gerçekliği

Kıyamet Gerçekliği
19.22 $ (Basılı)eBook: Ücretsiz (eKitap)
Author:
Genres: Dini kitaplar, İslam & Tasavvuf
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2010
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 14 x 22 cm, 526 sayfa
ASIN: 1445793784
ISBN: 9786059654258
Rating:

*{e-Kitap Projesi'nin Yayınlanan ilk Eseri}*
ESRARENGİZ ÇİFTLİK EVİ
Tarih: 1980’li yıllar.
Yer: İstanbul Sultançiftliği’nde terkedilmiş ıssız bir Köy Çiftliği.

Köyün hemen karşısında yer alan askeri bölgenin yakınındaki boş ve geniş arazide koyunlarını otlatan iki çoban, dinlenmek üzere çiftlik evinin kapısını hafifçe aralayarak içeriye girdiler.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}kıyamet, ahir zaman, doomsday, 2012, zamanın sonu, end of time, jesus second coming, isa'nın ikinci gilişi, mehdi'nin zuhuru, güneşin batıdan doğması, dabbe-ül arzın çıkışı, ye'cüc ve me'cüc, deccal, apokalipto, holy book, bible, revelation book

KATEGORİLER(Kıyamet & Kurgu Roman) Fiction » Mystery & detective » Historical 

 

KIYAMET GERÇEKLİĞİ

KUR’ÂN-I HAKÎM’de KIYAMET’e ve AHİR ZAMAN’a bakan pek çok âyetin cifirsel hesaplamalarını ele aldığımız, küçük bir kitapçık şeklinde fakat içeriği ve ele aldığı meseleleri gayet geniş olan bu önemli eserimizde, ahirzamanda gerçekleşecek olan pek çok önemli dini meselelerden ve kıyamet alametlerinden kısa kısa özet parçalar halinde yalnız işaret etmek suretiyle bahsedeceğiz. Detaylarına girmeyeceğiz. Elbette ki, elde edilen bu cifirsel sonuçların kaynağı olan Kur’an bahri, burada kısaca ele aldığımız ve bahsettiğimizden çok daha fazlasını içerir ve buradaki yekûn, o bahrin ve okyanusun yalnızca küçücük bir damlası belki bir katresi hükmündedir. Bununla birlikte, diğer eserimin aksine, bu eserde sadece Büyük Kıyamet alametlerini EBCED ve CİFİR hesaplarına dayanarak ele almakla birlikte, Arapça Kur’ân ile Hadis metinlerinden de yararlanılarak; Kıyamet sürecinin omurgasını oluşturan "6 Büyük Kıyamet alameti" detaylarıyla açıklanmaya ve aydınlatılmaya çalışılmıştır. Ayrıca, Kur’ândaki bazı âyetlerde Kıyamet Alametlerine ve bu alametlerin Gerçekliğine yapılan işaretlerin bir kısmını da ele aldığımız bu eserimizde, içinde bulunduğumuz ahir zamanın önemi ve kıyamet konusu ana temayı oluşturarak, açıklamaları da verilen detaylı cifirsel hesaplamalar yardımıyla vurgulanmaya çalışıldı. Özellikle, son zamanlarda çokça tartışılan Hz. Mehdi’nin gelişi ve Hz. İsa’nın ikinci gelişi gibi önemli meselelere farklı ve gerçekçi bir bakış açısıyla yeniden bakılarak konuyu abartmadan ve diğer kıyamet alametlerine de gerçekçi bir şekilde detaylı olarak değinilerek, belki de daha önceki hiçbir çalışmada değinilmemiş yönleriyle gerçekçi bir şekilde ele alınarak, kıyamet ve haşir konuları tahkiki bir şekilde isbatlanmaya çalışılmıştır.

1. BÖLÜM

ESRARENGİZ ÇİFTLİK EVİ

Tarih: 1980’li yıllar. Yer: İstanbul Sultançiftliği’nde terkedilmiş ıssız bir Köy Çiftliği.

Köyün hemen karşısında yer alan askeri bölgenin yakınındaki boş ve geniş arazide koyunlarını otlatan iki çoban, dinlenmek üzere çiftlik evinin kapısını hafifçe aralayarak içeriye girdiler. Yağmur başlamak üzereydi ve koyunlarını terkedilmiş çiftliğin ağılına bir süre doluşturduktan sonra yağmur kesilene kadar bir süre çiftlik evinde dinlenmek niyetindeydiler. Hava serinlemişti ve içerisine girdikleri çiftlik evi uzunca bir süredir terkedilmiş, virane bir haldeydi. Zaman zaman, bu virane ev bölgedeki başıboş dolaşan sarhoşların ve bir evi olmayan sokak serserilerinin ve bir de koyunlarını otlatmak için buraya dinlenmeye gelen çobanların uğrak mekanı olmuştu. Evin içerisi, oldukça sessiz ve ürkütücüydü. Özellikle soğuş kış gecelerinde, zifiri karanlıkta bu durum daha da garip ve korkutucu bir hal alıyordu. Çobanlardan biri kapı önünde ısınmak için ateş yaktı ve koruluktaki kırık odunlardan getirerek ateşi harladı. Diğer arkadaşı ise, evin içerisini bir süre incelemek üzere içeriye girdi.

Yaşlı çoban, kırık döşeme tahtalarının üzerinde ilerliyordu ki, birden ayağı kaydı ve döşeme tahtası ile birlikte ayağı yaklaşık 2 metre derinliğinde gizli bir mahzene açılan bir boşlukta asılı kalmıştı. İçerideki gürültüyü duyan diğer arakadaşı ise, hemen ona doğru yönelmişti ki, her ikisi de tarihin en gizemli objelerinin esrarengiz hikayesine açılan devasa bir gediğe takıldıklarını o an için fark etmemişlerdi. Mahzene inen çoban, gözlerine inanamadı. Çünkü, en köşede sanki çok büyük bir özenle yerleştirilmiş olan büyükçe ve işlemeli bir ahşap sandık, üzerinde koca bir kilit asılı vaziyette duruyordu. Hemen sandığa doğru bir hamle yapan iki çoban bir süre kilidi açmak ve sandığın içerisinde ne olduğunu görmek için mücadele ettiler fakat nafile başaramadılar. Bunun üzerine, diğer çobanın aklına parlak bir fikir geldi. Yakındaki köyden bir balta bulup getirecekti ve sandığı parçalayarak açacaklardı. Ne var ki, diğer çoban etrafın aşırı derecede karanlık olmasından da etkilenerek oldukça ürkmüştü ve bu işe bulaşmak istemiyordu. Ona göre en iyisi bu uğursuz yerden çekip gitmekti. Çünkü, bu sandığın içindeki her neyse birileri tarafından konulmuştu, yani yeri biliniyordu ve başlarına iş açabilirdi. Üstelik çiftlik evinin bulunduğu alan, yakın bir zaman önce askeri bölgenin içerisine dahil edilmişti. Diğer çoban ona aldırış etmeden yakındaki köyden bir baltayı kapıp geldi ve sandığa doğru sert bir darbe indirdi. Zaten eskimiş olan ve çürümeye yüz tutmuş olan sandık bir anda parçalandı. Fakat ne ilginçtir ki, umdukları gibi içerisinden bir hazine veya mücevherler çıkmamıştı. Sadece bir tomar parşömen şeklinde sarılmış, çeşitli yerleri işaretlerle gösteren bilinmeyen bir dille yazılmış haritalar ve bir adet çok eski olduğu belli olan bir kitap çıkmıştı..

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Murat Ukray

MURAT UKRAY, Who is Author was born in 17 August 1976, Istanbul and lives in Istanbul. Also graduate from Yildiz Technical University, Electronics Engineering and after Mastering in Istanbul and go on his studies and works (such as 5-D relativity-2007-, Doomsday Reality:2012-2006- and Jesus Signs-2008-) in here..

Murat UKRAY isimli yazar & yayıncı, aslen UKRAYNA göçmeni olan İstanbullu bir ailenin tek çocuğu olarak 17 Agustos 1976 tarihinde İSTANBUL'da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini istanbul'da tamamladı. Bakırköy Anadolu Ticaret Lisesi'ni başarıyla bitirdikten sonra, YILDIZ TEKNİK üniversitesi ELEKTRONİK Mühendisliği Bölümünde 1995-2000 yılları arasında eğitim gördü ve 2000 yılında mezun oldu ve aynı Üniversitenin FEN BİLİMLERİ Enstitüsünde 2002-2004 yılları arasında Yüksek Lisans öğrenimi gördü, burada ileri teknolojik araştırmalara ve bilimsel çalışmalara katıldı. Daha sonraki yıllarda ise, AMERİKA'daki GÜNEY CALİFORNİYA ÜNİVERSİTESİ (University of Southern California)'da ileri araştırmalar enstitüsünde Bulanık Cebir (Fuzzy Lojik) yapay zeka temelli elektronik devre sistemleri ve Kaotik zaman serilerinin zaman domeni incelemeleri konusu ile Einstein'ın Birleşik Alan Kuramı üzerinde çalışmalar yaptı.

Bu çalışmalarının önemli sonuçlarını Akademik makaleler ve Kitap olarak da 2007-2010 yılları arasında yine Amerikada tanıştığı POD (Print on Demand) sistemiyle yayınladığı gibi, bu yayıncılık sistemini 2011 yılından itibaren Türkiyeye getirmek ve modifiye etmek için, 2006 yılından beri yazdığı diğer eserlerle birlikte KLASİK yayıncılıkla eserlerini yayınevlerinde yayınlamak yerine, alternatif olacak bir yayıncılık sistemi şeklinde web yayıncılığının temellerini ilk kez atarak, web çalışmalarına da başlamış ve böylelikle ilk kez dijital ve basılı ortamda kitap yayıncılık hayatına da Türkiye'de başlamış oldu.

2010 yılından beri zaman zaman gittiği AMERİKA'daki aynı isimde kurmuş olduğu (www.kiyametgercekligi.com) web sitesi üzerinden kitaplarını sadece dijital elektronik ortamda, hem düzenli olarak yılda yazmış veya yayınlamış olduğu diğer eserleri de yayın hayatına e-KİTAP ve POD (Print on Demand -talebe göre yayıncılık-) sistemine göre yayın hayatına geçirerek okurlarına sunmayı ilke olarak edinirken; diğer yandan da, projenin SOSYAL yönü olan doğayı korumak amaçlı başlattığı "e-KİTAP PROJESİ" isimli yayıncılık sistemiyle KİTABINI KLASİK SİSTEMLE YAYINLAYAMAYAN "AMATÖR YAZARLAR" için, elektronik ortamda kitap yayıncılığı ile kitaplarını bu sistemle yayınlatmak isteyen PROFESYONEL yayıncılar ve yazarlar için de hemen hemen her çeşit kitabın (MAKALE, AKADEMİK DERS KİTABI, ŞİİR, ROMAN, HİKAYE, DENEME, GÜNLÜK TASLAK) elektronik ortamda yayıncılığının önünü açan e-YAYINCILIĞA başlamıştır..

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."