E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

KİTABINIZI HEM "EKİTAP" HEM DE "BASILI" OLARAK YAYINLAYALIM, TÜM DÜNYADA OKUNSUN VE SATIŞA ÇIKSIN.. * Anı, Roman, Şiir, Hikaye, Akademik çalışmalarınızı yayınlayalım * Tüm Paket Fiyatlarımızda SABİT FİYAT + YURTİÇİ - YURTDIŞI Dağıtım ve Satış İmkanı - * Kitabınız KİTAPYURDU, İDEFİX, D & R ve tüm kitap marketlerde..

POPÜLER KİTAPLAR
Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Postalarda Ara
Sayfalarda Ara
Filter by Categories
e-Kitap Hakkında
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
Güncel & Global Haberler
Hobi Köşesi
İndirilecek Belgeler
İzlenecek Yol
Kapak Şablonları
Kitap & Yayın Dünyasından Haberler
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kitap ebatı seçimi & maliyet şablonu
Kitap Şablonları
KİTAP YAYIN PAKETLERİMİZ
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
Yayınlanmış Makaleler
Yazarın Telif Hakları
Yazarlar

Diğer Arama Sonuçları...

İzlenecek Yol

İzlenecek Yol

 
 
 
 
 
 

KİTABIMI YAYINLATMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE NELER YAPMALIYIM?

Kitap satışlarından elde ettiğiniz telif hakkınızı ve ödemelerinizi direkt adresinize çek olarak alabileceğiniz gibi, eğer bir Pay-pal hesabı açarsanız online olarak anında elektronik pay-pal e-mail hesabınıza ödemelerinizi alabilirsiniz. Biz, çalışmanızı yayınlamadan önce size bu adresten bir pay-pal hesabı açmanızı öneririz. Böylelikle yayın sürecini daha da kolaylaştırmış olursunuz. Peki bu sistem nasıl çalışıyor? Şimdi gelelim asıl konumuz olan çalışmanızı nasıl yayınlayacağınıza. Bize, kitabınızın yayınlanması için başvurmadan önce mutlaka şu 10 adımı gerçekleştirmeli ve yayın öncesi (Pre-publish) süreci kendiniz hazırlamalısınız:

1- Öncelikle kitabınızın ismini değişmeyecek şekilde belirlemelisiniz.

2- Daha sonra, Word formatında hazırlamış olduğunuz çalışmanızı bize e-mail’le göndermelisiniz. Word formatındaki çalışmanız, bitmiş ve düzenlenmiş halde olmalıdır. Ayrıca eğer kitabın içerisinde size ait bir özgeçmiş ve kitabın kısa bir özeti yoksa mutlaka bunu da ilave olarak göndermelisiniz. Kitabınızın dosyaları e-mail’le gönderilemeyecek kadar büyükse, tüm içeriğini word formatında tek bir dosya olarak CD ye kaydedin. CD nin üzerine adınızı, kitabınızın adını, e-mail ve telefon numarasını yazın. CD’nin zarar görmeyeceği bir koruma kabı ile bize göndereceğiniz diğer materyaller ile birlikte bir zarfa koyun ve aşağıdaki iletişim adresine kargoyla gönderin. Unutmayın, göndereceğiniz görseller minimum 300 dpi olmalıdır. Eğer göndereceğiniz görsel kitabın içerisinde bulunacaksa, metnin içerisinde olması gereken yeri, açık olarak belirleyip CD içerisine notlar olarak koyacağınız farklı bir dosyaya yazın. Bununla birlikte, eğer kitabınızla ilgili editoryal çalışma ve resimlerinizle ilgili görüntü kalitesi düzeltmesi yapılması gerekiyorsa, küçük bir ücret karşılığında sizin yerinize yapabiliriz. Çünkü, bu sistemle çalışan yayıncı kuruluş, kitabın belirli kalitede okuyucuya sunulması için, belirli bir kitap formatındaki çalışmaları kabul etmekte ve ayrıca kitaptaki tüm resimlerin en az 300 DPI görüntü kalitesinde olmasını ve ayrıca PDF Converter sırasında tüm fontların Embedded, yani gömülü olmasını talep etmektedir. Bu yüzden kitabınızda bu çeşit düzeltmeler gerekiyorsa, yayına girmeden önce mutlaka yapılmalıdır.

3- Ayrıca düşündüğünüz bir kapak tasarımı varsa bunu da e-mail’le dosya olarak bize ulaştırmalısınız. Eğer kapak tasarımızın yoksa sorun değil, biz sizin yerinize uygun bir kapak tasarımı yaparak çalışmanıza ücretsiz olarak ekleyebiliriz.

4- Ayrıca size posta yoluyla ulaşılabilecek açık adresiniz,

5- Telefon,

6- Tam olarak isim soy-isim,

7- Pay-pal adresi,

8- Sürekli kullanmakta olduğunuz e-mail adresi ve,

9- Kitabınızı yayınlamak istediğiniz ebatlar (kitabın boyu ve genişliği) ve eğer basılı olarak da kitabınızı yayınlatmak istiyorsanız bir taban fiyatı belirlemelisiniz. Kitabınızı renkli olarak da yayınlayabilirsiniz fakat yayıncı kuruluşun Renkli baskı maliyeti yüksek olduğu için size kitabınızı siyah-beyaz baskı ile yayınlamanızı öneririz. E-kitaplar, renkli olarak yayınlandıkları için siyah-beyaz veya renkli ayrımı sorunu olmayacaktır.

10- Kitabınızın tanıtımını yapacağınız bir web sitesini sizin için kurmamız için bize sabit ve değişmeyen bir Domain adresi belirleyip e-mail yoluyla göndermelisiniz. Eğer kafanızda uygun bir domain ismi oluşturamadıysanız, sorun değil. Biz sizin için kitabınızın ismine uygun bir domain adresi belirleyip web sitenizi (Örneğin, www.yayıncıkuruluş-benimkitabım.com gibi) kuracağız ve satış linklerinizi Google ve diğer arama motorlarında anında indeksleyeceğiz.

KİTABIMI YAYINLATTIKTAN SONRA SAHİP OLACAĞIM HAKLAR NELERDİR?

Peki, gelelim yayın sürecini tamamladıktan sonra sahip olacağınız haklara;

1- Yayıncı kuruluş tarafından garanti altına alınmış ve korunmuş olan kitabın size ait olan telif hakkı,

2- Sadece sizin kitabınıza ait olan unique (tek ve eşsiz) ISBN numarası,

3- Kitabınızın satış fiyatı üzerinde anında hesabınıza yansıyacak olan %80 oranına kadar varabilen telif ücreti,

4- Kitabınızın amazon.com veya lulu.com gibi iki ana yabancı yayıncı kuruluşunda kitabınızın tüm dünya çapındaki okurların ulaşabileceği bir pazara girmesi,

5- Kitabınızın kendi ismiyle dünyanın en büyük arama motoru olan Google tarafından indekslenerek kataloglanıp, periyodik olarak arama motorları tarafından taranması,

6- Tüm kitaplarınızı aynı hesap altında takip edebileceğiniz ve satış gelirlerini öğrenebileceğiniz ve ayrıca kitabınızla ilgili tanıtım kodlarına ulaşabileceğiniz yayıncı kuruluş tarafından size özel tahsis edilen kendi web sayfanız.

7- Tek bir yayın paketiyle bir kez kitabınızı yayınladığınızda sahip olacağınız tüm yayıncılık haklarının size ait olması ve bir daha hiçbir zaman ayrıca ücret ödemek zorunda kalmayacağınız sorunsuz ve süresiz kendinize ait kalıcı yayıncılık ağı,

8- Kitabınızla ilgili tüm telifli materyallerin ve kitap dosyalarınızın bir daha kaybolmamak üzere elinizin altında olması için CD formatında adresinize postalanması ve istediğiniz zaman dilediğiniz bir yayınevinde ayrıca kitap tasarım ücreti vermeden kitabınızı yayınlayabilmeniz,

9- Eğer kitabınızı basılı olarak yayınlarsanız, daima kendiniz için saklamak istediğiniz veya sevdiklerinize göstermek istediğiniz basılı olarak bir adet kopyasının adresinize ücretsiz olarak gönderilmesi (Eğer birden çok kopya istiyorsanız veya kitabınızı çevrenizde de satmak veya tanıtmak amaçlı istiyorsanız, kitabınız yayınlandıktan sonra aşağıda açıkladığımız EXTRA HİZMET'imiz ile kitabınızın istediğiniz miktardaki basılı kopyasını sipariş verebilirsiniz, siparişiniz alındıktan en geç iki hafta sonra tüm kitaplarınız adresinize ulaşacaktır.),

10- Tüm bunların tek bir yayın paketinin içerisinde olması ve ekstra bir ücret ödememenizle birlikte, Eğer, birden fazla kitap yayınlayacaksanız, diğer kitaplarda yayın paketi fiyatının yarısına kadar varabilen oranlarda ücretlendirme. Ayrıca, tüm bu telifli hakların Verisign özel şifreleme sistemiyle çalışan yayıncı kuruluş tarafından garanti altına alınması ve korunması.

Daha bitmedi:

 

Toplu Kitap Sipariş Sistemi (TKSS): TKSS sistemiyle, istediğiniz miktardaki (ister 10 adet isterse 20, 50, 100 veya 500 veya 1000, 2000 adet…) kitabınızın basılı yayınlanmış Unique (eşsiz ve tek) ISBN barkod numarası alınmış telifli kopyasını sipariş verdiğiniz miktarda yayıncı kuruluş aracalığıyla verilen kargo hizmetiyle anında adresinize kadar gönderelim.  Not: TKSS talebi, yalnızca kitabınızın yasal kitap yayın süreci ve gerekli başvurular kabul edildikten ve başarıyla onaylandıktan ve tamamlandıktan sonra verilebilir. Onaylanmayan içeriğe sahip kitapların toplu siparişi yapılamaz..

EXTRA HİZMETLERİMİZ (Toplu Kitap Sipariş Sistemi-TKSS): AYRICA BİTMEDİ, BEN KENDİ KİTABIMI KLASİK YAYINCILIK İLE BASILI HALE GETİREMİYORUM DİYORSANIZ, ÖNÜNÜZDE BÜYÜK BİR KOLAYLIK VAR, GEREKLİ YASAL BAŞVURU SÜRECİNİZ BAŞARIYLA ONAYLANIRSA, İSTEDİĞİNİZ SAYIDA KİTAP NUMUNENİZİ, ADET SINIRI OLMAKSIZIN (10, 20, 50, 100, 200, 500 veya 1000, 2000, …) İSTEDİĞİNİZ MİKTARDAKİ KİTAP SİPARİŞİNİZİ ADRESİNİZE KADAR BASILI HALDE KORGO İLE BİZ GÖNDERİYORUZ. Örneğin, çevrenize veya eşe dosta kitabınızı basılı halde hediye etmek istediniz veya yayınevlerine göstermek üzere tasarladığınız bir kitap projeniz var, gelin biz sizin yerinize talep ettiğiniz kadar istediğiniz miktardaki kitabınızı tasarımını yapıp yayın haklarını aldıktan sonra, toplu siparişle kolayca adresinize kadar gönderelim. Yapmanız gereken, Kitaplarınızın "Toplam Tutarı" + "Servis Ücret" Bedelimiz kadar tutarı ödemeniz durumunda basılı haldeki tüm kitaplarınızı içeren kargonuzu anında adresinize gönderiyoruz..

 

YAYIN SÜRECİNDE İZLENECEK YOL

(MADDELER HALİNDE)

1   Sözleşmeleri İndirin

YAZAR-YAYINCI TELİF SÖZLEŞMESİ

E-KİTAP PROJESİ ile kitabınızı yayınlamak çok kolay. İlk olarak WORD formatındaki gerekli sözleşme dosyalarını indirin. Bu formda istenen bilgileri doldurarak, istediğiniz ek hizmetleri ve şablonları işaretleyin. Doldurup imzaladığınız sözleşme formunu, isterseniz mail yoluyla elektronik imza ile imzalayın gönderin veya diğer materyaller ve eserinizin CD ye kaydedilmiş dijital bir kopyasını bize gönderin. Göndermeden önce CD ye kaydedeceğiniz yazılı bilgilerin hatasız, görsel bilgilerin uygun çözünürlükte olduğundan emin olun. Eğer ek hizmetlerimizden "Kitap Redaksiyonu" hizmetimizden yararlanacaksanız metinlerinizdeki düzeltmeler editörlerimiz tarafından yapılacaktır.
 
2   Kapak Şablonunuzu Belirleyin
Sitemizdeki "Kapak Şablonları" bölümündeki ÜÇ seçenekten birini belirleyin. Eğer size özel farklı bir tasarım istiyorsanız, düşündüğünüz tasarımla ilgili bilgi ve görselleri yine yüksek çözünürlükte bize ulaştırarak yardımcı olabilirsiniz. Görüşleriniz doğrultusunda hazırlanacak kapağınız tasarımcılarımız tarafından ücretsiz olarak oluşturulacaktır. Kapak resmi ile ilgili bir seçim yapamıyorsanız, "Ek Hizmetler" bölümümüzdeki "Telifli Görsel" hizmetimizden yararlanarak kitabınıza uygun bir resim edinebilirsiniz.
 
3   Kitap Şablonunuzu Belirleyin
Sitemizdeki "Kitap Şablonları" bölümündeki iki seçenekten birini belirleyin. Eğer kitabınızı farklı bir yazı karakterinde ve formatında yayınlamak istiyorsanız, bize göndereceğiniz CD içerisinde yazı karakterlerini değiştirebilir ya da bilgisini bize verebilirsiniz. Editörlerimiz görüşleriniz doğrultusunda kitabınızın içeriğini oluşturacaktır.
 
3.1 Kitabınızı Göndermeden Önce:
Kitabınızın içeriğini word formatında tek bir dosya olarak CD ye kaydedin. CD nin üzerine adınızı, kitabınızın adını ve telefon numarasını yazın. CD nin zarar görmeyeceği bir koruma kabı ile bize göndereceğiniz diğer materyaller ile birlikte bir zarfa koyun. Göndereceğiniz görseller minimum 300 dpi olmalıdır. Eğer göndereceğiniz görsel kitabın içerisinde bulunacaksa, metnin içerisinde olması gereken yeri, açık olarak belirleyip CD içerisine notlar olarak koyacağınız farklı bir dosyaya yazın. Word dosyasına kopyala yapıştır yöntemi ile koyarsanız baskı esnasında kalite kaybı yaşanabilir.
 
3.2 Kitabınızın Ebat ve Punto Seçimi:
Kitabınızın içeriğini oluşturan ve tek bir dosyadan ibaret olan dosyanızı sadece word formatında ve word programının size sağladığı araçlar ile hazırlayın.
 
4   Kitabının Özetini ve Biyografinizi Hazırlayın
Özet ve biyografi isimli iki farklı word dosyasına kitabınızın özetini ve otobiyografisini hazırlayın.
 
4.1 Yazar’ın Biyografisi: En fazla 100 kelimeden oluşan tek paragraflık kendinizi anlatan bir öz geçmiş hazırlayın. Bu özgeçmişiniz kitabın arkasında ve diğer pazarlama materyallerinde görüntülenecektir.

4.2 Kitap Özeti: 100 kelimeyi geçmeyen ve okuyucunun ilgisini çekecek ilginç bir tanıtım yazısı hazırlayın. Bu özet kitabın arka kapağında ve diğer tanıtım materyallerinde görüntülenecektir.
 

5   Görsel ve Resimler
Kitapta ve/veya kapağında kullanmak istediğiniz görsellere yüksek çözünürlükte dijital olarak sahipseni CD ye kaydedin. Eğer kullanmak istediğiniz görsel basılı bir formatta ise (dergi, poster, belge, mektup vb.) bize posta yolu ile gönderebilirsiniz. Belge ve görselleriniz yüksek çözünürlüklü tarama cihazlarında "Ek Hizmetler – Editöryel Hizmetler" bölümünde ilan edilen düşük bir ücret karşılığında taranarak dijital ortama alınıp asılları size kargo ile teslim edilecektir. Göndereceğiniz dijital dosyaların en az 300 dpi çözünürlükte olduğundan emin olun. Bu görsellerin her biri için kitabın içerisinde kullanacağınız yeri net olarak belli eden notlarınızı eklemeyi unutmayın. Görselleri kitabınızın metninin bulunduğu word dosyasına asla yapıştırmayın.
Her bir görseli ayrı isimlendirerek kaydedin. Bir açıklama notuna bu dosyalardaki isimlere göre kitapta bulunacakları yerleri belirtin. (Örneğin: Resim1.tiff dosyası 2. bölümün ….. ile başlayan 12. paragrafından sonra kullanılacak.) (Ya da metniniz içerisine resmin gelmesini istediğiniz yere Resim1.tiff yazabilirsiniz.
 
6   Hazırladığınız Başvuru Dosyasını Gönderin:
 
6.1 Kitabınızın nasıl bir formatta ve hangi hizmetleri kullanarak hazırlayacağımız konusunda bize yol gösterecek ve yetki verecek olan, sipariş formundaki ilgili yerleri doldurup imzalayn.
 
6.2 Sözleşmeleri okuyup imzalayın.
 
6.3 Kitabınızı oluşturacak olan metin, resim, tablo, özgeçmiş, özet ve diğer dökümanları uygun formatlarda diğer sözleşme ve sipariş formuyla birlikte kargoda zarar görmeyecekleri şekilde zarflayıp aşağıdaki iletişim adresine gönderin.
 
İletişim adresimiz

E-KİTAP PROJESİ

 
-DİJİTAL KİTAP YAYINCILIK VE İNTERNET DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
 
Önerimiz, gönderinizi takip edebilmeniz için bilinen bir kargo firması ile göndermenizdir.

Bize göndereceğiniz bu paketin içerisinde:
 

  • Doldurulup İmzalanmış Sipariş Formu
  • Doldurulup İmzalanmış Yayıncılık Sözleşmesi veya e-Sözleşme
  • Yapmış Olduğunuz Ödeme İle İlgili Banka Ödeme Belgesi veya elektronik ödeme kaydının e-mail çıktısı
  • Kitabın Metni ile Görsel ve Diğer Dökümanların Bulunduğu bir CD ya da DVD veya e-mail olarak gönderilmiş hazır WORD dosyası
  • Basılı Dökümanlar (Eğer varsa)
  • Basılı Tablolar (Eğer varsa)
Herhangi bir sorunuz ya da yardım ihtiyacınız varsa 0 (531) 911 20 35 numaralı telefonlarımızdan çalışma saatleri içerisinde müşteri temsilcilerimize (FULYA SAATÇIOĞLU) ulaşabilir ya da muratukray@hotmail.com e-posta adresinden sürekli destek alabilirsiniz.