E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR
Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Postalarda Ara
Sayfalarda Ara
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Diğer Arama Sonuçları...

Herhangi Bir Şey, Bir Şeyler ‘Merhaba’

Herhangi Bir Şey, Bir Şeyler ‘Merhaba’
4.99 ₺
Author:
Genres: Aşk Romanı ve Öyküleri, Roman
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2018
Format: (eKitap)
Length: Türkçe, 100 sayfa
ISBN: 9786056849268
Rating:

Caddeye döndüğünde Rengârenk kafeler, restoranlar, giyim mağazaları sıralanıp gidiyordu... Meydana doğru baktı: İnsanlar rastgele bir oraya bir buraya savrulup duruyorlardı; başka türlüsünü izah edemezdi ki, yoksa bu denli insan belli düşünce ve gayelerle bir yerlere gidiyor olamazlardı? Sanmıyordu; bunca dünya nasıl bir araya gelebilirdi; bir yanıltma olmalıydı; önünden geçen bir bayanın peşine takıldı; gerçeği öğrenmeliydi. Az sonra durdu; vazgeçti: ne yapıyordu?

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}Bir Şeyler Merhaba, Herhangi Bir Şeyler, Roman, Kurgu Roman, Bilal Atasoy

KATEGORİLER: (ROMAN / KURGU & OTOBİYOGRAFİK  DUYGUSAL KURGU)

Caddeye döndüğünde Rengârenk kafeler, restoranlar, giyim mağazaları sıralanıp gidiyordu… Meydana doğru baktı: İnsanlar rastgele bir oraya bir buraya savrulup duruyorlardı; başka türlüsünü izah edemezdi ki, yoksa bu denli insan belli düşünce ve gayelerle bir yerlere gidiyor olamazlardı? Sanmıyordu; bunca dünya nasıl bir araya gelebilirdi; bir yanıltma olmalıydı; önünden geçen bir bayanın peşine takıldı; gerçeği öğrenmeliydi. Az sonra durdu; vazgeçti: ne yapıyordu? Çıkmayalı uzun zaman olduğunu hatırladı, yolunu değiştirdi. Yoruldu ve içinde dayanılmaz bir sigara içme isteğini hissetti, sonunda kafelerden birine oturmaya karar verdi.

***

Garsona kahve söylerken o her zamanki kibirli, soğuk tavrını takınmış ve tane tane konuşmuştu. Eğer garson “Efendim?, Anlayamadım?” deseydi ya da söylenenleri teyit etmek için tekrar etmiş olsaydı; kahvesini içmeden kalkacaktı.

Etrafına bakındı; kimse onun varlığını hissetmiyor gibi duruyordu. Rahat bir şekilde insanları izlemeye koyuldu; eğer onun gibi bir diğeri varsa göz göze gelmeleri an meselesiydi. Genellikle pek çıkmazdı böylesi; buradakiler de sadece yaşıyor gibi duruyordu; pek dikkat etmiyorlardı, her biri durmaksızın bir şeyler anlatmaya devam ediyordu; çoğunun sadece konuşmak için konuştuğuna bahse girerim; adeta düşünmemek için konuşuyorlar; zaman geçirmek için. Sadece yaşamak istiyorlar artık, çocukluğunda kaldı hayalleri hepsinin. Cevaplayamadıkları ya da işine gelmeyen cevaplar buldukları kancalar için kurtuluşu olmayan bu kaçış… İyi bilirim o şuursuz halleri; güzel bir kot, güzel bir t-shirt veya başının üstünde güneş gözlükleri, kolunda şık bir saat, renkli ayakkabılar… Ve istisnasız her insanın aklının bir köşesinde sürekli izlenme hissi…

Hiç biri kendinde değil; oysa yalnız kaldıklarında öylesine farklılar ki. Onlar da biliyorlar ki; yüzleşmeyi erteledikleri tüm düşünceler bekliyor bir yerlerde kendilerini, bazen tedirginliğini de yaşıyorlar bu yüzleşmenin; yine de umursamıyorlar.

İnsan denilen varlık böyleydi işte; böyle yaşayabiliyordu bir tek… Eğer herhangi bir sağlık sorunuyla veya kötü bir olayla karşılaşsa bile, gördüğü farkındalığa dayanamıyor ve koşarak eski hayatlarına dönüyorlardı; haklıydılar da öylece yaşama dayanmak nerdeyse imkânsızdı.

Eve doğru yöneldi. Yorgun ve moralsizdi. Gece anlamsızca bir hayli geç yatmıştı, sabah sınav için erkenden kalkmıştı. Sınavı ne kötü geçmişti ne de iyi. Bu belirsizlik de canını sıkıyordu. İyisi mi eve gidip biraz uyumalıydı.

Uyumak yarı ölümdür derler ya; eğer bu denli rahatlatıyorsa yarı ölüme, yani bunun tam olanına bile razıydı…

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Bilal Atasoy

Bilal Atasoy, 1994 yılında Çanakkale'de doğdu. Lise ve orta-öğretimi Çanakkale'de okudu. Kastamonu üniversitesi Adalet bölümünde öğrenciliği devam ediyor.

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."