E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Kelebeğin Umudu

Kelebeğin Umudu
30 ₺ (Basılı)eBook: 9.99 ₺ (eKitap)
Author:
Genres: Anı-Mektup-Günlük, Biyografi-Otobiyografi-Monografi, Deneme
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2020
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 16 x 23 cm, 282 sayfa
ASIN: 9786050629682
ISBN: 9786257120593
Rating:

Biliyorum ki, şu an size hayatınız tekdüze gelmekte. Basit, bayağı, sıkıcı. Hatta, neden bunları yaşıyorum, dediğinizi duyabiliyorum. Sıradan bir hayatınız var. Her gün uyanıyor, aynı şeyleri yapıyor, uyuyorsunuz.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}Elif Öztürk, Kelebeğin Umudu, Yaşanmış Öyküler, Roman, Kurgu-Roman, Biyografik Kurgu-Roman

KATEGORİLER: ROMAN / Biyografik Kurgu-Roman


 

ÖNSÖZ

Biliyorum ki, şu an size hayatınız tekdüze gelmekte. Basit, bayağı, sıkıcı. Hatta, neden bunları yaşıyorum, dediğinizi duyabiliyorum. Sıradan bir hayatınız var. Her gün uyanıyor, aynı şeyleri yapıyor, uyuyorsunuz. Kendinizi katı kurallar içine hapsedip, aynı oyunu oynayıp duruyorsunuz. Hırslar, kızgınlıklar, yarışlar eşliğinde sevgiden yoksul, mutsuzluktan varsıl zaferlerinizi kutluyorsunuz.

Hiç beklemeden bindir çeşit maske edinip, bin bir isme, şekle bürünüyorsunuz. her şeyi sıradan hayatınızı koyu renkli gölgelerinizden korumak içim yapıyorsunuz. korunmak için bir başkasının el uzatmasını istiyorsunuz. Bekliyor, istiyor, ihtiyaç duyuyor, edinemiyor, isyan ediyorsunuz. Ailenize, hayatınıza, yaradana… isyan ediyor, öfke duyuyor, mutsuz oluyorsunuz.

Dilinizden dökülen, bunları yaşamak için, hak etmek için ne yaptım, diye başlayan cümlelerin peşinden gidip, yüreğinizde fırtınalar estirip yağmurlar yağdırıyorsunuz. Oysa başınızı ellerinizle yarattığınız mutsuzluk çukurundan bir çıkarabilseniz, sağınıza solunuza bir bakabilseniz hiç de mutsuz, kaybetmemiş, yenilmemiş, bitap düşmemiş, harap edilmemiş olduğunuzu fark edeceksiniz. İki eliniz, iki ayağınız, gören iki gözünüz, duyan iki kulağınız olduğunu fark etmek!..

Bedeninizdeki tüm uzuvların, organların, sinirlerin doğal sağlık halinde çalışmasından bahsediyorum size. Öyle ya, Her şeyin başı sağlık, derler altını üstünü çize çize.

Peki, siz ne kadar farkındasınız?

Hiçbir çaba sarf etmeden sahip olduğunuz varsıllığınız sizin için ne kadar kıymetli?

Ne ölçüde değerli?

Mutluluk derecelendirmenizde ne kadar önemli?

 

İÇİNDEKİLER

BÖLÜM 1: UMUDUN KANATLARI

BÖLÜM 2: SALİH

BÖLÜM 3: SEDEF

BÖLÜM 4: EYLEM

BÖLÜM 5: ŞAFAK

BÖLÜM 6: NARİN

BÖLÜM 7: SELİN

BÖLÜM 8: BÖBREK YETMEZLİĞİ

BÖLÜM 9: HEMODİYALİZ

BÖLÜM 10: NEDEN

BÖLÜM 11: YÜREĞİN EZGİSİ

BÖLÜM 12: DOĞUM GÜNÜ

BÖLÜM 13: DÜĞÜN

BÖLÜM 14: KABULE GEÇİŞ

BÖLÜM 15: YENİ BİR HAYAT

BÖLÜM 16: UMUDA ADIM ADIM

BÖLÜM 17: YENİ BİR YIL

BÖLÜM 18: ARAYIŞ

BÖLÜM 19: KALBİM

BÖLÜM 20: AŞKA YOLCULUK

BÖLÜM 21: TATİL

BÖLÜM 22: SON SÖZ

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Elif Öztürk

1982 yılında, bir yaz öğlesinde dünyaya “Merhaba” dedim. Bu yaşantımda, Ankaraʼda doğdum, büyüdüm, yetiştim. Dört çocuklu anne ve babama ilk katılan ben oldum ve aile olma duygusunu ilk ben çağırdım. Ailem genişleyip ben büyürken hayatım hızla değişmekte idi. 1997 yılının mart ayında, böbrek yetmezliği sokağında yola çıktığım ilk günler başlamakta idi. İlköğretim sekizinci sınıftayken rahatsızlanmış, Kronik Böbrek Yetmezliği tanısı konulmuştu. Ardından ise Retinaus Pikmentosa hastalığı ortaya çıkmıştı. Apar topar koluma bir ameliyat yapılmış, diyaliz ailesine dahil olmuştum. Yıllarca diyaliz adı ile başlayan tedaviler sürmüştü.

Yaşanılan hastalığın, yapılan tedavilerin getirdiklerinden en güzel olanı armağan edilen yazı yazabilme becerisi olmuştu. Satırlara önce şiirler, ardından ise kısa deneme yazıları ve hikayeler kalemin dilinden dökülmüştü. Heves, arzu ve sabrın eşliğinde zaman içerisinde yazılar dergilerde yerini almış, okuyucuyla buluşmuştu. Kaleme olan tutkum arttıkça, yüreğimde gezinenleri anlatma isteği çoğalmaya devam ediyordu. 2012 yılının Temmuz ayında hayalim gerçek olmuştu. Duman Altı Hayatlar adında ilk roman eserim yayın evinde baskılanmış, kitap raflarında yerini almıştı. Kitabın ilk baskısından yaklaşık dört ay sonra rahatsızlandım. Beyin basıncının yükselmesi nedeniyle beyne 2002 yılında takılmış olan katater hasar görmüştü. 2012 yılının Kasım ayında katater yenilenmiş olsa da, gözlerim görme yetisini kaybetmişti.

Hayatıma getirdikleriyle önüne katıp tanıştırdıklarıyla, yenileri öğretip alıştırdıklarıyla görme engelim devam ediyor. Engelli olma yetisine inat eski bildiğimi okuyorum. Rağmenʼleri biriktirdiğim ömrümde, umuda sırtımı yaslayıp diyaliz tedavisi eşliğinde sokağımda yol alıyorum. Bu yaşantımda bugüne kadar öğrendiklerimin ışığında, kapımı çalan tüm hastalıkları, sorun ve sıkıntıları bir deneyim olarak kabul ettim. Çünkü, ruh bedenlenmeden önce tüm yaşayacaklarını kabul eder ve dünyaya geldiğinde ise beden unutur, hafızasından silinir. Yaradan ile yaptığımız anlaşma sonucunda bu dünyada, verdiğimiz sözü tutmamız beklenir. Ne geldiyse Allahʼtan geldiği bilincine ulaşmamız gereklidir. bu anlayış ve algının rehberliğinde kendimi dönüştürme ve iyileştirme yolculuğum devam etmekteydi. Tasavvuf, ruh ve beden, bilinçaltı, ve pozitif düşünce konularında araştırmalar yapıyordum. okuyor, öğreniyor, deneyimliyor, hayatıma uygulamaya çalışıyordum.

Yaşadıklarımı, neden sonuç ilişkisi içinde çözümlemeye çalışırken, enerji dengeleme teknikleri ile tanıştım. 2011 yılında Usui reiki enerji sistemi için ilk eğitimimi aldım ve 2016 yılında Usui Reiki Master Teacher seviyesine yükseldim. Aynı yılın devamında ise, Alfa Omega Şifa Enerjisi, Altın Üçgen Şifa Enerjisi, Gümüş Mor Alev Şifa Enerjisi ve Kundalini Reiki olmak üzere uygulamak ve öğretmek için eğitimler aldım. Yaradana ulaşma, verdiğimiz sözleri tutma, sınavlarımızı verme, sonuçlara şifalanarak gitme yolunda her bireyin kendine özgü tercihleri ve seçimleri vardır. Fizik, duygu, düşünce ve ruh bedenlerimizin tanık olduğu her durumdan sorumlu olduğumuz yadsınamaz bir gerçektir. Hiçbiri tesadüf değildir ve hiçbir şeyi boşuna yaşamayız. Bu yüzden her bireyin tekamül yolculuğu kendine aittir. Yola çıktığınızda yanınıza hangi argümanı alacağınız da hiç önemli değildir. Bu yaşantımda, tekamül yolumda öğrendiklerim ve öğrettiklerim sevgiyle devam etmekte.

ELİF ÖZTÜRK

Twitter Adresi:

https://mobile.twitter.com/elifinsokagi

Facebook Adresi:

https://tr-tr.facebook.com/elifinsokagi

Instagram Adresi:

https://www.instagram.com/yazarenerjistyasamkocu

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."