E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

e-KİTAP PROJESİ TELİF & ÖDEME SİSTEMİ

GÜVENLİK SİSTEMİ:

Adobe Digital Editions e-Güvenlik Sistemi Platformu

{DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ E-KİTAP GÜVENLİK SİSTEMİ}

Adobe Dijital Edition programı dakikalar içerisinde e-kitabınıza özgü ADOBE DRM güvenlik sistemini kuramaktadır, böylece artık kitabınız kimse tarafından çalınamaz veya izinsiz kopyalanamayacaktır. Sadece satın alan okur açabilecektir.

currently applying DRM

 

Peki, bu sistem nasıl çalışıyor ve en önemlisi güvenilir mi? Evet, tamamıyla güvenilir. Öyle ki, birisi sizin e-kitabınızı aldığında, kitabı okuyabilmesi için, yalnızca kendi bilgisayarında açabilmesi için, kitabı download ettikten sonra Adobe Digital Editions’a ücretsiz olarak kayıt yaptırmak zorundadır. Dolayısıyla her okuyucunun bir dijital ID numarası olur ve eğer kitap başka bir bilgisayara kopyalandığında, Adobe Digital Editions programı kitabı açabilmek için kayıt sırasında eşleşen ID numarası isteyecek ve uygun ID numarası istendiği için ve şifrelendiği için e-kitap diğer bir bilgisayarda açılmayacaktır İşte, bu güvenlik sistemi de 124 ssl güvenlik sertifikasıyla şifrelenen kitabınıza özel yukarıda anlatılan DRM (Digital Right Management) sistemiyle gerçekleştirilmektedir.

 

Digital Editions

Adobe® Digital Editions güvenlik yazılımı ve programı, e-kitap projesinin kullandığı dünya standartlarında kullanılan bir sistem olup günümüzde, en gelişmiş ekitap teknolojisini kullanan amazon.com veya sony veya barnes & noble gibi dünyaca ünlü kitap devleri tarafından da kullanılmaktadır. Ayrıca,  bu Digital Editions yazılımı tüm PC , MOBİL CİHAZLAR İLE TABLETLER DE de EPUB, PDF, MOBİ, KİNDLE gibi tüm kitap formatlarına uygun olarak en uygun koruma sağlamaktadır kitabınızın güvenliği için. Bu çok üstün bir teknolojidir..

Adobe e-Kitap Platformu

Adobe e-güvenlik sisteminin nasıl çalıştığını aşağıdaki PDF dosyasını indirerek okuyabilirsiniz, daha detaylı bilgi alabilirsiniz:
ADOBE e-GÜVENLİK SİSTEMİ (PDF, 701K)

Bunların yanında, kişisel yayıncılık için hiçbir riske girmeden, üstelik kitabınız ne kadar talep edilirse o kadar basılacağı tamamen bağımsız ve ödemelerinizi hesabınıza anında aktarıldığı, diğer yayıncılık türlerinden çok daha güvenilir ve daha az riskli bir yayıncılık sistemidir. Üstelik, aşağıdaki uygun yayın paketlerimizden birisini seçerek kitabınızı hem e-kitap olarak yayınlamanın yanında, basılı olarak da yayın dünyasına çıkarmanız artık çok kolay. Üstelik, klasik türdeki yayıncılıkta karşılaştığınız pek çok sorunu da (örneğin, çok zor olsa da bir yayıncı bulmak, kitabınızı kabul ettirmek veya kitabın çok yüksek maliyetini yüklenmek zorunda kalmak veya dağıtımcı bir firma bularak kitabı her yere dağıtmak zorunda kalmanız veyahutta satışlarınızdan elde ettiğiniz geliri yayıncıdan alamamak gibi v.b.) sayısız sorunu bu çeşit yayıncılıkta yaşamayacaksınız.

E-KİTAP GÜVENLİK SİSTEMİNİN KÜÇÜK BİR PARÇASI-

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TE'LİF HAKLARI SİSTEMİ:

Peki, gelelim yayın sürecini tamamladıktan sonra sahip olacağınız E-KİTAP PROJESİ TE'LİF hakları sistemine;

1– Yayıncı kuruluş tarafından garanti altına alınmış ve korunmuş olan kitabın size ait olduğuna dair tescillenmiş ve kitabınızın iç kısmına eklenmiş ibare ile tesbit edilen telif hakkı yazısı ile kitabın size ait olduğu yasal olarak sağlanır,

2Sadece sizin kitabınıza ait olan unique (tek ve eşsiz) ISBN numarası, e-Kitap Projesinde hem e-kitaplar için ve hem de POD sistemiyle basılı olarak yayınlanan basılı kitaplar içinde de ayrı ayrı ISBN numaraları tahsis edilmektedir.

  e-Kitap ISBN'i

Basılı Kitap ISBN'i

3– Kitabınızın satış fiyatı üzerinden, anında hesabınıza yansıyacak olan %70-80 oranına kadar varabilen telif ücreti, Kİ YAYINCININ TALEP ETTİĞİ % 30'luk vergi vs. ile site ve internet barındırma bedeli olan bu karşılığın dışında, hiçbir şakilde e-kitap projesi yazardan ekstra bir bedel talep etmez. Her kitabın satışından elde edilen karın %70'i anında yazara te'lif hakkı olarak PAY-PAL ödeme sistemiyle ödenir.

4– Kitabınızın amazon.com veya lulu.com gibi iki ana yabancı yayıncı kuruluşunda kitabınızın tüm dünya çapındaki okurların ulaşabileceği bir pazara ve dağıtıma girmesi,

5– Kitabınızın kendi ismiyle dünyanın en büyük arama motoru olan Google tarafından indekslenerek kataloglanıp, periyodik olarak arama motorları tarafından taranması,

6Tüm kitaplarınızı aynı hesap altında takip edebileceğiniz ve satış gelirlerini öğrenebileceğiniz ve ayrıca kitabınızla ilgili tanıtım kodlarına ulaşabileceğiniz yayıncı kuruluş tarafından size özel tahsis edilen kendi web sayfanız.

7Tek bir yayın paketiyle bir kez kitabınızı yayınladığınızda sahip olacağınız tüm yayıncılık haklarının size ait olması ve bir daha hiçbir zaman ayrıca ücret ödemek zorunda kalmayacağınız sorunsuz ve süresiz kendinize ait KALICI, yani SÜRESİZ yayıncılık ağı, BÖYLECE KİTABINIZ SÜREKLİ STOKTA GÖRÜNEREK, her zaman, örneğin 10 yıl sonra bile satışı gerçekleşecek bir sistem olması,

8– Kitabınızla ilgili tüm telifli materyallerin ve kitap dosyalarınızın bir daha kaybolmamak üzere elinizin altında olması için CD formatında adresinize postalanması ve istediğiniz zaman dilediğiniz bir yayınevinde ayrıca kitap tasarım ücreti vermeden kitabınızı yayınlayabilmeniz,

9– Eğer kitabınızı basılı olarak yayınlarsanız, daima kendiniz için saklamak istediğiniz veya sevdiklerinize göstermek istediğiniz basılı olarak ÜÇ ADET kopyasının adresinize ücretsiz olarak gönderilmesi (Eğer birden çok kopya istiyorsanız veya kitabınızı çevrenizde de satmak veya tanıtmak amaçlı istiyorsanız, kitabınız yayınlandıktan sonra aşağıda açıkladığımız EXTRA HİZMET'imiz ile kitabınızın istediğiniz miktardaki basılı kopyasını sipariş verebilirsiniz, siparişiniz alındıktan en geç iki hafta sonra tüm kitaplarınız adresinize ulaşacaktır.),

10– Tüm bunların TEK BİR YAYIN PAKETİ'nin içerisinde olması ve ekstra bir ücret ödememenizle birlikte, Eğer, birden fazla kitap yayınlayacaksanız, diğer kitaplarda yayın paketi fiyatının yarısına kadar varabilen oranlarda İNDİRİM ücretlendirmesi. Ayrıca, tüm bu telifli hakların Verisign özel şifreleme sistemiyle çalışan yayıncı kuruluş tarafından garanti altına alınması ve korunması.

ÖDEME SİSTEMİ:

E-Kitap Projesinde yazar kitap, satış telif hakkı pay-pal elektronik ödeme sistemi ile, otomatik olarak gerçekleştirilir. Dünyanın 140 ülkesinde kullanılan ve en güvenilir ödeme sistemi ile yazarlarımız kar payları anında hesaplarına aktarılarak ödenir. Dolayısıyla bu tür bir yayıncılık sisteminde ödemelerde klasik yayıncılıkta olduğu gibi, aksamalar veya gecikmeler olmaz.

 

pay-pal ödeme sistemi{Örnek Pay-Pal Ödeme Sistemi Diyagramı}

 

{Örnek Bir Ödeme Dekontu}

Pay-pal otomatik elektronik ödeme sistemiyle kitap satış gelirleriniz her 3 ayda bir otomatik olarak hesabınıza gönderilir. PAY-PAL dünyanın 140 ülkesinde kullanılan internetin en güvenilir online ödeme alma ve gönderme sistemidir..