E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

UYGULAMALARIMIZ

E-KİTAP PROJESİ YAYINCILIK HİZMETLERİMİZ?

E-kitap projesi, dijital e-yayıncılık sisteminde çalışan ve Türkiye’de bir ilk olan bir masaüstü yayıncılık sistemidir. Hem de inanılmaz uygun bir fiyata ve kalıcı olarak sahip olacağınız birçok yayın haklarıyla birlikte. Bir kitap yazdınız ve yayınevlerini kapı kapı dolaşıyorsunuz ama yayınlaya-mıyorsunuz.. Veya bir Roman, Şiir, Hikaye kitabı veya Akademik bir çalışma yazdınız ve yayınlamak için uygun bir yayınevi bulamadınız. Veya kitabınızı yayınlamak için sizden çok fazla para istiyorlar ve maddi durumunuz buna elvermiyor. Bunların hiçbirisini dert etmeyin. Çünkü artık E-kitap projesi ile masaüstü yayıncılık var. Üstelik binlerce kitap bastırıp, sonra da satamayınca kitaplarınızın kucağınızda kalması gibi bir derdiniz de yok. Artık siz de kitabınızı hem tüm e-kitap okuma cihazlarında ve tüm işletim sistemlerinde sorunsuz çalışan ADOBE PDF formatında e-kitap olarak ve hem de dünya çapındaki en kaliteli matbaalarda POD (Print on Demand), yani talebe göre yayıncılık sistemiyle basılı olarak kitabınızı bizimle kolayca yayınlayabilirsiniz. Üstelik bitmedi, size ve kitabınıza özel olarak tasarlayacağımız, kitabınızın tanıtımını web üzerinde rahatça yapabileceğiniz yayıncı kuruluşun sağladığı bir web sitesi de paket fiyatlarımıza dahildir.

 

E-kitap projesi ile yazar ve yayınevlerine sunduğumuz bazı hizmetlerimiz:

  1. * e-kitap tasarımı, yayınlanması, editoryal destek ve kapak tasarımı,

  2. * Yazar tanıtın sayfalarının hazırlanması, facebook ve twitter eklentileri ile eserin sosyal ağlarda paylaşımı için web altyapısının ve paylaşma & tanıtın materyallerinin kurulması,

  3. * POD (Print on Demand sistemiyle) talebe göre basılan yayın sistemiyle basılı kitap yayıncılığı, online basılı kitap satış mağazanızın hazırlanması, istediğiniz zaman yayınlamak istediğiniz kitabın sanal mağazanıza sonradan eklenebilmesi imkanı,

  4. * Dünyanın en büyük kitap satış sitelerine, Barnes &Noble, Amazon.com, Apple i-BookStore, Sony, Kobo, Smashwords, Taylor & Baker, Diesel e-books …v.b gibi onlarca global dağıtımcı) girmesini sağlanarak ekitap olarak da global dağıtım ağlarına eklenir ve 30′dan gelişmiş ülkede, kitap satış sitesinde de satışa sunulur..

  5. * Yayınevleri için e-kitap hizmetleri:Yazarlarınıza ait basılı kitaplarınızın e-kitap olarak da yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da tanıtımın ve reklamının yapılmasını mı istiyorsunuz? Veya yayınevinizin ölçeğini global hale mi getirmek istiyorsunuz? Yayınevi paketimiz ile dünyaca tanınan ekitap sitelerine (Barnes & Noble, Amazon.com, Apple i-BookStore, Sony, Kobo, Smashwords, Taylor & Baker, Diesel e-books …v.b gibi onlarca global dağıtımcı) girmesini ve kitap devlerine sizin de kitaplarınızın girmesi ve listelenmesi için SANAL e-KÜTÜPHANE’nizi biz kuruyoruz. Üstelik, yayınlayanan tüm e-kitaplarınızın satış raporlarınızı anında takip edin, indirilebilire formatta kısa tanıtıcı kitap özetleri ekleyin..

  6. * Canlı kitap uygulamaları ile kitabınıza özel kısa videolar hazırlanması, online satış marketlerinde kitap kapağınızın altına eklenmesi..

  7. * Kitap kapağınıza özel tual baskılı kitabınızı tanıtan tablolar hazırlanması,

  8. * 3D Kitap uygulamaları,

  9. * Türkçe menülü e-kitap cihazı temini ve e-kitap yüklenmesi ile ücretsiz e-kitap kütüphasi uygulaması ve tablet PC e-kitap kullanım eğitimi (eğitim ücretiz olarak  e-kitap cihazımızı alan yazarlarımıza  verilmektedir).

Bazı eKitap Tasarım Teknolojilerimiz ve Global  Satış marketlerindeki ekran görüntüleri:

E-Kitap Projesi ile hazırlanan ekitaplarınız hem yurt içinde, satış sayfalarımızda satışa ve dağıtıma çıkarıldığı gibi; hemen hemen dünyanın her yerinden ulaşılabilen, Global satış marketlerine yurtdışındaki yayıncılık ağımızla ulaştırılarak, evrensel ve kalıcı bir esere dönüştürülür. Hemen her formatta yayınlanan ekitabınıza özel olarak isterseniz PDF, e-PUB, KİNDLE,. MOBİ ve diğer önemli ekitap formatlarında hazırlanan eseriniz, yine Global dağıtım ağlarına sahip olan Apple i-Book, Amazon Kindle, Barnes & Noble Nook, Sony e-Book Store, Kobo e-Book, Lulu PDF ve e-PUB Formatına dönüştürülerek tüm bu satış mağazalarına yüklenir ve ayrıca Google’da üst sıralarda yer alacak şekilde indekslenerek tanıtımı yapılmış olur.

 

ePub Özel eKitap Dizaynı:

VALID ePUB: 

(Sıfır hata ile e-Kitabınız hazır! ePUB hata kontrolü, Uluslararası eKitap standardını belirleyen IDPF Check sistemiyle online olarak her kitap için ayrı ayrı yapılır, içerisinde hata bulunan eKitap Yayına ve Dağıtıma gönderilmez!)

Bilindiği gibi, ePUB elektronik kitap dosya sistemi günümüzde dünyada en çok kulanılan bir ekitap çeşidi olup, hemen hemen her cihazda okunabilmesi sebebiyle en çok tercih edilen ekitap türüdür diyebiliriz. Bu ekitap dizaynımız ile, orjinal kitap metniniz word dosyanızdan resimleriniz içinde ayrı bir dosya hazırlanarak HTML koda çevrilerek, Adobe inDesign  ve Calibre Programları kullanılarak, içindekileri TOC (Table of Contents) denen bir özellik eklenerek, ayrıca tablette okurun içinde detaylı arama yapabileceği bir endüstriyel ekitap formatına dönüştürülür. Ayrıca kitabın içine özel ISBN numaranız eklenir ve telif hakları ile “yazar hakkında” bölümleri eklenerek sayfanız da girişinde yer alır. Eğer kitabınızda geçen kaynak web siteleri veya linkler varsa bunlar da ayrıca kod olarak kitaba gömülerek üst düzeyde bir kaliteli e-PUB oluşturulmuş olur.

Apple i-Book Tasarımlarımız:

Aşağıdaki slideshow şeklindeki ekran görüntülerinde, bir Apple i-Book mağazasındaki kitabınızın satış sayfası ve ekran görüntüsü yer almaktadır:

 

Kindle e-Book Tasarımlarımız:

Amazon.com’un dünyada en çok tercih edilen ekitap formatı olan . Mobi uzantılı Kindle ekitap kalitesinde de, ekitap projesi dünya standartlarındaki bir teknolojiyi kullanarak .mobi formatındaki ekitabınızı hazırlamaktadır. Benzer şekilde, bu ekitap türünde de, özel ISBN numaranız eklenir ve telif hakları ile “yazar hakkında” bölümleri eklenerek sayfanız da girişinde yer alır. Eğer kitabınızda geçen kaynak web siteleri veya linkler varsa, bunlar da ayrıca kod olarak kitaba gömülerek üst düzeyde bir kaliteli KİNDLE oluşturulmuş olur.

BASILI KİTAP TEKNOLOJİLERİMİZ:

e-Kitaplarda olduğu gibi, BASILI kitapta da en üst düzeyde bir kaliteyle kitaplarınız hazırlanarak satış sayfalarınız ve kitap kapak ve iç tasarımlarınız oluşturulur. Bunun için detaylı bilgileri sitemizdeki “Kapak Tasarım ve Maliyet Şablonları” kısmından bulabilirsiniz.

Kitap cilt kapak seçeneklerimiz:

1- (En üstte) Hardcover olarak bilinen amerikan bez ciltli ilave dış kapak kağıtlı kapak tasarımı,

2- (Ortada) Paperback olarak bilinen klasik amerikan karton kapak,

3- (En altta) Casewrap olarak bilinen bez dikiş sırtlı katlanabilir kalın karton kapak tasarımlarımızı içeren değişik alternatif kapak ve değişik iç tasarım kağıt seçenekleriyle Kitaplarınız göze daha alıcı ve hoş görünsün.