E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

e-DİTORYAL HİZMETLERİMİZ

HATASIZ VE İKİ KEZ GÖZDEN GEÇİRİLMİŞ EDİTORYAL ÇALIŞMA 

Deneme

Siz eserinizi yazın, gerisini bize bırakın! Global çözüm ortağı olan online editoryal kadromuz ile Türkiyede’ki ve Amerikada’ki internet üzerinden online çalıştığımız güçlü editoryal kadromuz ve grafik ekibimizle, herbiri kendi sahasında yetenekli bulunan çözüm ortağı editoryal kadromuz, kullandıkları gelişmiş hata arama programları ve word dosyanız üzerinden gerekli tüm düzeltmeleri, kısa zaman içerisinde, üstün teknolojik ve programlama altyapıları da kullanılarak, tamamlayarak ve çalışmanızın eksiksiz ve hatasız bir kitap olarak yayınlanması için gerekli olan tüm düzeltmeleri, sizin onayınızı da alarak gerçekleştirirler ve çok kısa bir süre içerisinde bize ulaştırmış olduğunuz dosyayı baskıya hazır hâle getirirler. 

Takdir edersiniz ki, imla hataları ve anlatım bozuklukları içeren bir kitabın yayınlanması, ileride sizin kariyerinizi etkileyebileceği gibi, bizim de itibarımızı zedeleyecektir. Bu nedenle, e-Kitap Projesi bu konuya azami dikkat göstererek, diğer tüm yayın bileşenlerinde bulunana Dünya standartlarındaki kalitesini Editoryal ve Grafik tasarım alanında da sürdürerek, redakte edilmeyen, editörleri tarafından gözden geçirilmeyen hiçbir e-kitabı & veya basılı kitabı basmaz ve yayınlamaz. 

Destekli online kişisel yayıncılık yapan web masaüstü yayıncılık sistemleri arasında editöryel hizmete en fazla ağırlık veren e-Kitap Projesi, eseriniz ortaya çıktığında, editöryel hizmetin sağlamlığı konusunda size sağlam referanslar verir. 

Editoryal çalışmayı bize göndermeden önce, Dikkat etmeniz gereken unsurlar:

  • Kitabınıza etkileyici bir isim buldunuz mu? 
  • (Eğer bulamadıysanız bu konuda kitabınızı inceleyen editörlerimizden de destek alabilirsiniz)
  • Dil bilgisi & İmla-Gramer kurallarına kurallarına dikkat ettiniz mi?
  • Kitabınızdaki Ana tema yeterince ilgi çekici, merak uyandırıcı bir şekilde mi yazılmış?
  • Kurgu yeterince sağlam mı?
  • Diyaloglar yeterince akıcı mı?

e-Kitap Projesi, sözleşmesinde esere ilişkin, düzgün ve doğru bir editöryel çalışma teslim edilmesi garantisini de sunar. Bir yazar editöryel çalışmayı onaylayana kadar, tekrar gözden geçirilmesi hakkını talep etme hakkına sahiptir. 

e-Kitap Projesi editöryal çalışmayı, konusunda uzman ve  akademisyen, yardımcı doçent veya profesör seviyesinde unvanlara sahip akademisyenlere yaptırmayı garanti eder. Bu çalışmayı iki ayrı editör redakte eder, düzenler. e-Kitap projesinde ilk kez bir Yazar, kendi editörünün kim olduğunu öğrenme hakkına, editörünün hangi bölüm mezunu olduğunu öğrenme hakkına ve arzu ettiği takdirde diplomasını görme hakkına sahiptir. 

Araştırma - İnceleme

 

ÇALIŞMAMI YAYINLAMAYA KARAR VERDİM!

NASIL BİR EDİTORYAL YOL TAKİP ETMELİYİM? 

e-Kitap Projesi’nin yayıncılık hedefi toplam 22 maddeden oluşan yayıncılık ilkesiyle özetlenmiştir. Bunlardan ilk 6’sı aşağıda vereceğimiz Editoryal kısımla ilgili ve geriye kalan 16 madde ise bu süreç bittikten sonra yürürlüğe giren ve sözleşme kapsamında belirlenen maddelerden ibarettir. 

I. Adım: Eserinizi e-Kitap projesiyle yayınlamaya karar verdiyseniz, e-kitap için ayrı ve basılı format için de ayrı bir editoryal çalışma yapıldığından, öncelikle son haline gelmiş olan ham metin halindeki dosyanızı iletişim kısmında yazılı olan mail adresinden bize gönderiniz. Varsa kapak çalışması için gerekli resim dosyanız ile kitaba eklenecek özgeçmiş ve arka kapak yazısı ile fotoğrafınızı da eklemeyi unutmayınız. Bunların hepsi kitabın ham metni içinde yer alırsa bizim için daha kolay olur. Bu işlemin ardından, eserinizin tamamının editoryal süreci canlı olarak ya facebook üzerinden veya msn üzerinden sizinle canlı olarak irtibata geçilerek hızla birebir görüşmelerle onay alınarak, kademe kademe ilerletilir ve yazarın istediği netliğe ulaşana kadar editoryal çalışma devam ettirilir. Çalışmanızı, sözleşme imzalandıktan sonra;  

            1– Mail & MSN Messenger ile,

            2– E – posta ile,

            3– Kargo yada PTT aracılığı ile,

            4– FaceBook ile,

            5- Veya elden teslim ederek, gönderebilirsiniz. Fakat biz daha çok güvenlik açısından e-posta ile yapılan gönderileri tercih ediyoruz.

 

II. Adım: e-Kitap Projesi ekibi tarafından büyük bir titizlikle eser incelemesi yapıldıktan sonra kitabınızın telifli hakları ve sadece sizin kitabınıza özgü olan taklit edilemeyen, uluslar arası ISBN numarası alınarak iç tasarımına ve kapak tasarımı aşamasına geçilir. e-Kitap projesinde hem e-kitaplar için ve hem de basılı eserler için ayrı ayrı ISBN alınır ve kitabın telif hakları sayfasına (genellikle 2. sayfa olarak bilinir) eklenir. Bu işlem, siz eserinizi editoryal olarak bittiğini onayladıktan sonra başlar. 

III. Adım: Sizinle irtibata geçen genel koordinatörümüz kitabınızın baskı yöntemini bildirecek satış ve pazarlama stratejisi sunacaktır. Kitabınızın satış fiyatını belirlemeniz için size en uygun fiyat çözümünü sunacaktır. 

IV. Adım: Baskı yöntemine (sadece e-kitap veya basılı+e-kitap) göre seçeceğiniz yayın paketlerimizden birisini seçerek dördüncü adım gerçekleşmiş olacaktır. 

V. Adım: e-Kitap Projesi yayın uzmanları ile ortaklaşa sürdüreceğiniz çalışmada, size  yazar danışmanlığı yapılarak, Her türlü sorununuz ve şikayetiniz için onunla her zaman bağlantıya geçebileceksiniz. Kitabınızın baskısı bitinceye kadar yayın danışmanımız veya genel koordinatörümüz sizinle irtibat içinde olacaktır. 

VI. Adım: Editoryal inceleme bir kitabın en önemli bölümüdür. İşte bu alan bizim de e-kitap ve basılı kitap hizmet kalitemizin can damarıdır. Her yayınevi bu hizmeti sunar ancak sunulan hizmetin kalitesi oldukça değişkendir. Bazı yayınevleri (genellikle büyük çoğunluğu) kitabınızı saman kağıda baskı yaptırırken, e-kitap projesindeki tüm kitaplar dünyanın en kaliteli krem renkli premium veya 1. hamur standart kağıt baskı kalitesiyle yayınlanır, bu ikisinin dışındaki kalitesiz bir kağıda kesinlikle baskı yapılmaz ve bu yüzden baskı kalitesi projemizde en üst düzeydedir. Editör hizmeti çoğu yerde metni tashih edip yollayan bir imla işçisi olarak görev yapar; Oysa ki, e-kitap projesinde bu çok titizlikle işlenen bir süreçtir ve e-kitap projesi editör ekibi metnin büyüklüğünü, kurguyu, karakterleri, diyalogları inceleyip, toparlar. Aksayan yönleri yazara bildirir. Kitabının uzun ömürlü olmasını isteyen yazar için iyi bir editör her şeyden değerlidir. Editör düzeltmesi olmadan baskıya giden bir eserin hatalı metinler içermesi neredeyse kaçınılmazdır. 

KİTABINIZ YAYINA HAZIR MI?

HEMEN ŞİMDİ GÖNDERİN!

NOT: Kitabınızın iç sayfa düzeni ve kapak tasarımı için gerekli şablonlar aşağıda verilmektedir:

KİTAP İÇ TASARIM ŞABLONLARIMIZ 

Bize hazır halde, buradaki şablonlardan kitabınıza uygun olanı seçip indirerek düzenlediğiniz kitabınızın iç sayfa ve kapak tasarımını kendiniz düzenleyip gönderebileceğiniz gibi; ham haldeki Word dosyanızı bize gönderip bu şablonlardan hangisine uygun olarak, yani hangi ebatta kitabınızı yayınlatmak istediğinizi bildirerek kapak tasarımını tamamen bize bırakabilirsiniz. Sizin için bu iç sayfa ve kapak tasarımı cüz’i bir ücret karşılığında biz yapabiliriz. e-Kitap tasarımınızı ise biz ücretsiz yapmaktayız. 

Kitabınızın edebi türüne (Yayınladığımız edebi türler: Roman, Şiir kitapları, Öykü, Hikaye kitapları, Akademik ve Bilimsel kitaplar, Tez & Doktora Çalışmaları, Kitaplaştırılmak istenen Blog & İnternet sitesi yazıları, Günlükler, Magazin & Eğlence Mizah & Karikatür Kitapları, Yabancı dil & İngilizce kitaplar, Katalog vb. büyük ebatlı kitaplar, Resim & Sanatsal çalışmalar..) ve/veya dünya çapında e-yayıncılık ile sesini duyurmak istediğiniz her türde ve ebat ölçülerine bağlı olarak, “Baskı Türünü” belirleyip çalışmanızın “word dosyasını” ve varsa kapakla ilgili “resim dosyanızı” incelenmek üzere, aşağıdaki formu doldurarak bize göndermeniz yeterlidir: 

İLETİŞİM FORMU

Çalışmanız bize gönderildikten hemen sonra, yayın süreciniz ve Kitap tasarımınız ile birlikte; uzman editoryal kadromuzla, özenle hazırlanmaya ve satış stratejisi belirlenmeye anında başlanacaktır.