E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

e-MAKALE UYGULAMASI

E-Kitap Projesi Akademik Uygulamalarının e-Makale bileşeniyle, artık siz de akademik makalenizi tüm dünyadan ulaşılabilecek şekilde yayınlayabilir, bilimsel yayınınızı tüm dünyaya duyurabilirsiniz..

Bunun için hazırlanmış olan e-Makale yayın platformumuz ile, makaleniz editoryal çalışması ve düzenlemesi yapılarak, makale formatına getirilir ve uluslararası makale yayın formatına uygun olan IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) -daha çok mühendislik ve teknik makaleler için uygun format- veya ISDFS (International Symposium on Digital Forencics & Security) -daha çok bilimsel ve temel akademik bilim dallarındaki makaleler için uygun format- olarak yayınlanmaktadır. Veya isterseniz siz kendi akademik platformunuza uygun olan bir şablon ile makalenizi oluşturup yayınlanmak üzere gönderebilirsiniz. Makaleniz bize gönderildikten sonra, iki yayın seçeneğimiz vardır: PDF veya ePUB. Makaleniz seçtiğiniz bu iki yayın formatından birisinde yayınlandıktan sonra, makaleniz için belirleyeceğiniz fiyat üzerinden satışa çıkartılır.

MAKALELERİM YURTDIŞINDA DA SATIŞA VE DAĞITIMA ÇIKACAK MI?

Yakın bir zamana kaddar tez çalışmaları ve bilimsel makaleleri yayınlayacak böyle bir platformumuz yoktu. Ancak geçen yıl yaptığımız bir anlaşma ile makale ve tez çalışmalarınız Avrupa üzerinden satışa ve dağıtıma çıkmak üzere (GRIN), www.grin.com ve yine Amerikadaki birçok anabilim dalında dergi ve yayın kataloğu bulunan (SCIRP) American Scientific Research Project, www.scirp.org Akademik yayıncıları ile e-Kitap Projesi kapsamında yayınladığımız makaleniz için hem satış ve gelir elde etmek ve hem de akademik çalışmanızın tüm dünyadan ulaşılabilir hale gelmesi ilk kez ekitap projesiyle mümkün olmaktadır.. 

Öyleyse diyebiliriz, kitaplar veya edebi eserleriniz için, dünyaya açılmanın en kolay yolu nasıl ki, e-kitap projes ise; aynen benzer şekilde bu imkanı tez, doktora akademik veya bilimsel çalışmanız ile, akademik makaleleriniz için de gayet kolay bire şekilde yapmamız artık mümkün hale gelmektedir. Bu hakemli dergilerdeki yayına hazırlama ve başvuru işlemlerini de yine cüz'i bir ücret karşılığında biz yapmaktayız.. Tek yapmanız gereken şey, makale veya tez çalışmanızın dosyasını bize ilettikten sonra  gerekli iletişim ve başvuru işlemlerinden sonra makalenizin uluslararası arenada yayına çıkmasını keyifle takip etmeniz kalacaktır..!

MAKALEMİ NASIL OLUŞTURACAĞIM, HERHANGİ BİR ŞABLON VAR MI?

Makalenizi oluşturmak için gerekli Word dosyası template şablonlarını aşağıdan indirebilirsiniz..

1-ISDFS MAKALE ŞABLONU

isdfs_paper_format

2-IEEE MAKALE ŞABLONU

ieee-paper_format

birleşik alan teorisi3Şekil: Örnek bir yayınlanmış e-Makale sayfası.

 

YAYINLANMIŞ DİĞER ÖRNEK MAKALELERİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

MAKALE YAZIM KURALLARI

Yazarlar, orijinal makalelerini Türkçe yada İngilizce olarak yazım kurallarına göre düzenleyip  grammer olarak kontrol edildikten sonra basıma hazır (camera ready) şekilde on-line makale gönderme sistemini kullanarak bize mail  yoluyla gönderebileceklerdir.

Eğer makaleniz Türkçe yazılmış ise özeti İngilizce olacaktır. Gönderilecek bütün yayınlarda  yazım kurallarına uyulmalıdır.

Makaleniz uluslararası bir dergiye gönderilecek ve Hakem incelemesinden sonra varsa gerekli düzeltmelerin yapılması için yazar bilgilendirilecek ise, yazar bunu makalesi yayınlandıktan sonra kendisi takip eder.

IEEE veya ISDFS (International Symposium on Digital Forencics & Security) Standart iki kolon formatını kullanacaktır. Yazarların kullanabilmeleri için Word template dosyası olarak hazırlanan bir örnek yukarıdaki linklerde verilmiştir. Yazarlar bu dosyayı bilgisayarlarına indirerek kendi yayınlarını hazırlamada kullanabilirler.

MAKALE TELİF KURALLARI

Makalenizin e-kitap projesiyle satışa ve yayına çıktığına ilişkin yazarla karşılıklı 2 sayfadan oluşan bir makale tefif sözleşmesi imzalanır. İlgili sözleşme aşağıdan indirilebilir.

MAKALE TELİF SÖZLEŞMESİ

Copyright_Permission_form

 

MAKALE YAYIN ÜCRETLERİMİZ:

PDF Formatında:

1-16 sayfa aralığındaki makaleler: 350 TL

16 sayfadan fazla makaleler: 500 TL

 

ePUB Formatında:

1-16 sayfa aralığındaki makaleler: 500 TL

16 sayfadan fazla makaleler: 650 TL

 

NOT: Anlaşmalı olduğumuz, Uluslararası dergilerdeki makale veya tez , doktora çalışmalarının yayın sürecinin hazırlanması, başvuru süreci ile yayın değerlendirilmesi ve makale şablonunun oluşturulması için, ekstra cüz'i bir ücret alınmakta olup , bu ücret makale veya çalışmanın zorluk derecesine göre değişmektedir, bunun için ayrıca fiyat teklifi alınız…