E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Kıyamet Gerçekliği

Kıyamet Gerçekliği
19.22 $ (Basılı)eBook: 49 ₺ (eKitap)
Author:
Genres: Dini kitaplar, İslam & Tasavvuf
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2010
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 14 x 22 cm, 526 sayfa
ASIN: 1463732678
ISBN: 9786059654258
Rating:

*{e-Kitap Projesi'nin Yayınlanan ilk Eseri}*
ESRARENGİZ ÇİFTLİK EVİ
Tarih: 1980’li yıllar.
Yer: İstanbul Sultançiftliği’nde terkedilmiş ıssız bir Köy Çiftliği.

Köyün hemen karşısında yer alan askeri bölgenin yakınındaki boş ve geniş arazide koyunlarını otlatan iki çoban, dinlenmek üzere çiftlik evinin kapısını hafifçe aralayarak içeriye girdiler.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}kıyamet, ahir zaman, doomsday, 2012, zamanın sonu, end of time, jesus second coming, isa'nın ikinci gilişi, mehdi'nin zuhuru, güneşin batıdan doğması, dabbe-ül arzın çıkışı, ye'cüc ve me'cüc, deccal, apokalipto, holy book, bible, revelation book

KATEGORİLER(Kıyamet & Kurgu Roman) Fiction » Mystery & detective » Historical 

 

KIYAMET GERÇEKLİĞİ

KUR’ÂN-I HAKÎM’de KIYAMET’e ve AHİR ZAMAN’a bakan pek çok âyetin cifirsel hesaplamalarını ele aldığımız, küçük bir kitapçık şeklinde fakat içeriği ve ele aldığı meseleleri gayet geniş olan bu önemli eserimizde, ahirzamanda gerçekleşecek olan pek çok önemli dini meselelerden ve kıyamet alametlerinden kısa kısa özet parçalar halinde yalnız işaret etmek suretiyle bahsedeceğiz. Detaylarına girmeyeceğiz. Elbette ki, elde edilen bu cifirsel sonuçların kaynağı olan Kur’an bahri, burada kısaca ele aldığımız ve bahsettiğimizden çok daha fazlasını içerir ve buradaki yekûn, o bahrin ve okyanusun yalnızca küçücük bir damlası belki bir katresi hükmündedir. Bununla birlikte, diğer eserimin aksine, bu eserde sadece Büyük Kıyamet alametlerini EBCED ve CİFİR hesaplarına dayanarak ele almakla birlikte, Arapça Kur’ân ile Hadis metinlerinden de yararlanılarak; Kıyamet sürecinin omurgasını oluşturan "6 Büyük Kıyamet alameti" detaylarıyla açıklanmaya ve aydınlatılmaya çalışılmıştır. Ayrıca, Kur’ândaki bazı âyetlerde Kıyamet Alametlerine ve bu alametlerin Gerçekliğine yapılan işaretlerin bir kısmını da ele aldığımız bu eserimizde, içinde bulunduğumuz ahir zamanın önemi ve kıyamet konusu ana temayı oluşturarak, açıklamaları da verilen detaylı cifirsel hesaplamalar yardımıyla vurgulanmaya çalışıldı. Özellikle, son zamanlarda çokça tartışılan Hz. Mehdi’nin gelişi ve Hz. İsa’nın ikinci gelişi gibi önemli meselelere farklı ve gerçekçi bir bakış açısıyla yeniden bakılarak konuyu abartmadan ve diğer kıyamet alametlerine de gerçekçi bir şekilde detaylı olarak değinilerek, belki de daha önceki hiçbir çalışmada değinilmemiş yönleriyle gerçekçi bir şekilde ele alınarak, kıyamet ve haşir konuları tahkiki bir şekilde isbatlanmaya çalışılmıştır.

1. BÖLÜM

ESRARENGİZ ÇİFTLİK EVİ

Tarih: 1980’li yıllar. Yer: İstanbul Sultançiftliği’nde terkedilmiş ıssız bir Köy Çiftliği.

Köyün hemen karşısında yer alan askeri bölgenin yakınındaki boş ve geniş arazide koyunlarını otlatan iki çoban, dinlenmek üzere çiftlik evinin kapısını hafifçe aralayarak içeriye girdiler. Yağmur başlamak üzereydi ve koyunlarını terkedilmiş çiftliğin ağılına bir süre doluşturduktan sonra yağmur kesilene kadar bir süre çiftlik evinde dinlenmek niyetindeydiler. Hava serinlemişti ve içerisine girdikleri çiftlik evi uzunca bir süredir terkedilmiş, virane bir haldeydi. Zaman zaman, bu virane ev bölgedeki başıboş dolaşan sarhoşların ve bir evi olmayan sokak serserilerinin ve bir de koyunlarını otlatmak için buraya dinlenmeye gelen çobanların uğrak mekanı olmuştu. Evin içerisi, oldukça sessiz ve ürkütücüydü. Özellikle soğuş kış gecelerinde, zifiri karanlıkta bu durum daha da garip ve korkutucu bir hal alıyordu. Çobanlardan biri kapı önünde ısınmak için ateş yaktı ve koruluktaki kırık odunlardan getirerek ateşi harladı. Diğer arkadaşı ise, evin içerisini bir süre incelemek üzere içeriye girdi.

Yaşlı çoban, kırık döşeme tahtalarının üzerinde ilerliyordu ki, birden ayağı kaydı ve döşeme tahtası ile birlikte ayağı yaklaşık 2 metre derinliğinde gizli bir mahzene açılan bir boşlukta asılı kalmıştı. İçerideki gürültüyü duyan diğer arakadaşı ise, hemen ona doğru yönelmişti ki, her ikisi de tarihin en gizemli objelerinin esrarengiz hikayesine açılan devasa bir gediğe takıldıklarını o an için fark etmemişlerdi. Mahzene inen çoban, gözlerine inanamadı. Çünkü, en köşede sanki çok büyük bir özenle yerleştirilmiş olan büyükçe ve işlemeli bir ahşap sandık, üzerinde koca bir kilit asılı vaziyette duruyordu. Hemen sandığa doğru bir hamle yapan iki çoban bir süre kilidi açmak ve sandığın içerisinde ne olduğunu görmek için mücadele ettiler fakat nafile başaramadılar. Bunun üzerine, diğer çobanın aklına parlak bir fikir geldi. Yakındaki köyden bir balta bulup getirecekti ve sandığı parçalayarak açacaklardı. Ne var ki, diğer çoban etrafın aşırı derecede karanlık olmasından da etkilenerek oldukça ürkmüştü ve bu işe bulaşmak istemiyordu. Ona göre en iyisi bu uğursuz yerden çekip gitmekti. Çünkü, bu sandığın içindeki her neyse birileri tarafından konulmuştu, yani yeri biliniyordu ve başlarına iş açabilirdi. Üstelik çiftlik evinin bulunduğu alan, yakın bir zaman önce askeri bölgenin içerisine dahil edilmişti. Diğer çoban ona aldırış etmeden yakındaki köyden bir baltayı kapıp geldi ve sandığa doğru sert bir darbe indirdi. Zaten eskimiş olan ve çürümeye yüz tutmuş olan sandık bir anda parçalandı. Fakat ne ilginçtir ki, umdukları gibi içerisinden bir hazine veya mücevherler çıkmamıştı. Sadece bir tomar parşömen şeklinde sarılmış, çeşitli yerleri işaretlerle gösteren bilinmeyen bir dille yazılmış haritalar ve bir adet çok eski olduğu belli olan bir kitap çıkmıştı..

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Murat Ukray

Murat Ukray, aynı zamanda yayıncılık da yapan yazar, 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Üniversite'de Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra, Yazarlık ve Yayıncılık hayatına atıldı. Yayınlanmış -17- kitabı vardır.

Yazarın yayınlanmış diğer Kitapları:

1- Kıyamet Gerçekliği
(Kurgu Roman) (2006),
2- Birleşik Alan Teorisi
(Teori - Fizik & Matematik) (2007),
3- İsevilik İşaretleri
(Araştırma) (2008),
4- Yaratılış Gerçekliği- 2 Cilt
(Biyoloji & Biyokimya Atlası)(2009),
5- Aşk-ı Mesnevi
(Tasavvuf & Kurgu Roman) (2010),
6- Zamanın Sahipleri
(Otobiyografi & Deneme) (2011),
7- Hanımlar Rehberi
(İlmihal) (2012),
8- Eskilerin Masalları
(Tarih & Araştırma) (2013),
9- Ruyet-ul Gayb
(Haberci Rüyalar) (Deneme) (2014),
10- Sonsuzluğun Sonsuzluğu
(114 Kod) (Teori & Deneme) (2015),
11- Kanon (Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu) (Teori & Araştırma) (2016),
12- Küçük Elisa (Zaman Yolcusu)
(Çocuk Kitabı) (2017),
13- Tanrı'nın Işıkları
(Çölde Başlayan Hikaye)
(Dini Bilim-Kurgu Roman) (2018),
14- Son Kehanet- 2 Cilt
(Tarihi Bilim-Kurgu Roman) (2019)
15- Medusa'nın Sırrı
(Mitolojik Bilim-Kurgu Roman) (2020)
16- Çöl Gezegen
(Ekolojik & Dünya-Dışı Yaşam Bilim-Kurgu) (2021)
17- Kabustan Gelen
(Korku & Gerilim Bilim-Kurgu) (2022)

Aynı zamanda YAZAR KOÇLUĞU ve KUANTUM & BİRLEŞİK ANA KURAMI doğrultusunda, kişisel gelişim uzmanlığı konularında da faaliyet göstermektedir..

Çalışma alanları:

Köşe yazarlığı yapmak, Profesyonel yazarlık (12 yıldır), Blog yazarlığı, web sitesi kurulumu, PHP Programlama, elektronik ticaret sistemleri, Sanal kütüphane uygulamaları, e-Kitap Uygulamaları ve Yazılımları, Kişisel gelişim, Kuantum mekaniği ve Birleşik Alan teorisi ile ilgili Kuramsal ve Uygulama çalışmaları..

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."