E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

İslamiyet Kanımızda Var-1

İslamiyet Kanımızda Var-1
3 TL

bu kitap islamın güzeliklerini anlatıyor

About the Book

İslamiyet kanımızda var-1

           Kitap okumayı çok seven birisi olarak, okuduğum kitaplardan aldığım bilgiler ışığı altında makaleler yazdım. Ve bunları birleştirerek bir kitap haline getirdim. Adınada ilk makalem olan ve uygun olduğunu düşündüğüm ''islamiyet kanımızda var-1'' ismini verdim. 1 diyorum çünkü sizlerinde ilgi ve desteğiyle bu kitap bir serinin başlangıcı olacak. Serinin bu cildinde 8 makale ve 1 dini hikayeye yer verdim. Yazdığım makaleler islami konularda. 

           Kitapta yer alan makalelerin kısa özeti:

           İslamiyet kanımızda var: bu makaleyi okuduğunuzda şunu anlamanız gerekirki kanımız bile islamiyeti anlatmaktadır.kan grupları arasındaki kan alışverşi, islamın beş şartına benzemektedir. örnek sıfır kan grubunun kan alışverişindeki izlediği yol islamın beş şartından hacca gitmeye benzemektedir.bu kan gruplarıyla islamın şartları arasındaki benzerlik bu makalede yer almaktadır.

            Bir ayet-i kerime: Nisa -41 :Kur'an-ı Kerimde her ayet farklı bir anlam taşır. nisa suresinin 41.nci ayetide surenin en önemli ayetidir. bu ayet mahşerde insanın nasıl hesap vereceği ve cehennemde kadınların neden çok olduğunu açıklamaktadır. 

             Cennetin kapıları: cennet güzel mi güzel bir diyardır. insanların bu mekana girebilmeleri için önlerinde sekiz kapı mevcuttur. hadislerdede cennetin sekiz kapısı olduğu rivayet edilmiş ve bunların yedi tanesi zikredilmiştir. bu makalede hadislerde zikredilen yedi kapı ve bunlardan kimlerin gireceği ayrıca merak edilen sekizinci kapının ne olduğu neden isminin zikredilmediği ve kimlerin bu kapıdan cennete gireceği açıklanmıştır.

              Çivi çiviyi söker: bu atsözünden esinlenerek yazdığım bu makalede münafıkların müslümanlar üzerinde yaptığı etkiyi ele aldım. 

               Evrenin yaratılışı: bu makalede ana rahmindeki bir insana ruhun nasıl ve kaç günde geldiği hakkında bilgilere yer verilmiştir. ruh üflendiğinde hamile kadındaki değişimler anlatılmıştır. 

               Hayvanlarda zekat verir: zekat islamın en önemli ibadetlerden birisidir. öyleki bunu hayvanlar bile verir.bilindiği gibi hayvanların yaşantısı insanlara birer örnektir. işte hayvanların nasıl zekat verdiği bu makalede anlatılmaktadır.

                Ölümler acı olacak: Her ölümün insanlara son derece acı oluşu kıyametin alametlerindendir. nasıl ve nedn acı olacak hepsi bu makalede.

                  Neden beş parmağımız var: her insanın ellerinde ve ayaklarında genetik bir bozukluk veya kaza olmadığı süre zarfında beşer adet parmak vardır. hiç düşündünüz mü Allah (cc) neden insanlarda beşer parmak olarak yaratmıştır. işte bunun açıklaması bu makalede gizli.

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."