E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

En İyi e-Kitap Siteleri

Ücretli / Ücretsiz e-kitap satın alabileceğiniz & indirebileceğiniz en iyi siteler:

Sizin için bu kısımda yerli/yabancı tüm büyük ekitap sitelerini derledik.

Günümüzde giderek daha da yaygınlaşan e-kitaplar (e-book), orjinal bir kitabın ele alınıp okunması kadar keyif vermese de, bazı zamanlarda orjinalinden daha kullanışlı olabiliyor.kullanışlılığını arttıran önemli bir etmen de bu online kitaplara ücretsiz olarak ulaşabilmemiz olacaktır. işte bu bildiride, rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz e-kitapları barındıran

Günümüzde giderek daha da yaygınlaşan e-kitaplar (e-book), orjinal bir kitabın ele alınıp okunması kadar keyif vermese de, bazı zamanlarda orjinalinden daha kullanışlı olabiliyor.kullanışlılığını arttıran önemli bir etmen de bu online kitaplara ücretsiz olarak ulaşabilmemiz olacaktır. işte bu bildiride, rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve ücretsiz olarak indirebileceğiniz e-kitapları barındıran en iyi ve dünyada en çok kulanılan 30 e-Kitap sitesine yer vereceğiz.

E-kitap Satan Önemli Yerli Siteler

  1. altkitap.net

  2. dr.com.tr

  3. idefix.com

  4. kitapyurdu.com

NOT: E-Kitap Yayıncılığın tüm eserleri D&R.com ve İDEFİX.com’da satışa çıkmaktadır. Basılı olarak yayınlanan eserlerimiz KİTAPYURDU’nda da satışa çıkmaktadır.

E-kitap Satan Önemli Yabancı Siteler:

Project Gutenberg

Project Gutenberg, DÜNYADAKİ İLK EKİTAP PROJESİ’dir. Bunun yanında ilk EKİTAP’ı yaklaşık 50 yıl önce dünyaya sunan (Tam tarihi 1971) ve meslek hayatında bize de öncülük eden büyük bir projedir.

Hemen her bedava e-kitap yazımızda atıf yaptığımız bir site ve telif hakkı geçmiş kitapları yasal olarak yayınlayabiliyorlar. Buraya da, sıklıkla göz atmanızda yarar olduğunu ve özellikle eski eserler arıyorsanız bütün formatlarda bu sitede bulabileceğinizi belirtelim. Uzun süre olarak en fazla zaman yayında olan Project Gutenberg yıllık olarak, yüksek bütçelerle desteklenmeye devam ediyor.

Kindle Books

Kindle için bedava e-kitap arıyorsanız; şüphesiz Kindle’ın sunduğu klasik ücretsiz e-kitap arşivi işinizi görebilir. Baktığımda, pek çok nitelikli eser; Charles Dickens, Victor Hugo, James Joyce gibi pek çok nitelikli yazarın klasik olarak atfedebileceğimiz eserleri, e-kitap arşivi içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla, e-kitap siteleri içerisine kesinlikle Kindle Free Books bölümünü yer imlerine ekleyebilir, dönem dönem burayı ziyaret edebilirsiniz. Amazon’un bazı zamanlarda çok cüzi miktarlarla kitap sattığını ve Kindle cihazlarınıza kolayca bu kitapları entegre ettiğini de bilmenizde yarar var.

NOTE-Kitap Yayıncılığın yabancı dilde yayınlanan tüm eserleri (EKİTAP VE BASILI KİTAPLAR DA) AMAZON.COM KINDLE’da satışa çıkmaktadır.

Kobo Books

Kobo Books sisteminde, Kobo’nun Türkiye’ye açıldığını görmemize rağmen hâlâ Türkçe ücretsiz e-kitap mevcut değil maalesef ancak e-kitap siteleri içerisine kesinlikle burayı da alabiliriz. Detaylı bilgiyi, daha önce aşağıdaki rehberde sağlamıştım, ziyaret edebilirsiniz.

NOTE-Kitap Yayıncılığın tüm eserleri KOBO BOOKS’da satışa çıkmaktadır.

Forgottenbooks

Birçok akademik kitabı bulabileceğiniz güzel ve kullanışlı bir site. Aylık 8.99 $ gibi bir ücretle forgotten books’un tüm kitaplarını ücretsiz okuyabilir & indirebilirsiniz.

NOT: Bu sitedeki tüm kitaplar PDF Formatındadır.

Google PlayStore

Dünyada şu andaki en büyük ekitap platformlarından biridir. Yerli / Yabancı hemen her kitabın ekitabını bulabilir, basılı kitapların da özet ekran görüntülerini sunan Google Books uygulaması sayesinde dünyada basılan hemen her kitabın özetine online ulaşabilir satın alma linklerinden kitabın direkt adresine ulaşabilirsiniz.

Google PlayStore ayrıca Yeni çıkanlar, New York Times® tarafından hazırlanan en çok satanlar listesi, ders kitapları ve ücretsiz klasikler de dahil olmak üzere Google Play‘de milyonlarca kitap arasından seçim yapabilirsiniz. Kitapları bir tıklama ile anında satın alarak hesabınıza ekleyerek, Yazı tipi büyüklüğünü kolayca ayarlayabilir ve iyi bir okuma deneyimi için diğer ayarları da özelleştirebilirsiniz.

NOTE-Kitap Yayıncılığın tüm eserleri GOOGLE PLAY STORE’da satışa çıkmaktadır.

Apple iBookStore

 Apple iBookStore, Dünyanın önde gelen Apple cihazı destekli ve hemen hemen tüm dünyada yaygın olan kaliteli bir eKitaplık sunar. App Store’dan Kitaplar uygulamalarına göz atın ve iPad, iPhone veya iPod touch’ınıza indirin. App Store, iOS aygıtınız için geniş bir Kitaplar uygulaması koleksiyonu sunar.

NOTE-Kitap Yayıncılığın tüm eserleri APPLE İBOOKSTORE’da satışa çıkmaktadır.

FeedBooks

Birçok klasiği ve farklı dildeki pek çok kitabı PDF, EPUB ve KINDLE formtında bulabileceğiniz harika bir ekitap platformudur.

NOTE-Kitap Yayıncılığın tüm eserleri FEEDBOOKS’da satışa çıkmaktadır.

BookBoon

 Teknik, akademik ve ders kitaplarının ücretsiz indirilebildiği gayet güzel bir site. Sitedeki kitaplar bazı sponsor firmalara ait reklamları içerdiği için site giderlerini bu reklamlardan karşılıyor ve aynı zamanda da öğrenciler için kitap yazan hocalarla bu sponsorlar arasında iletişim kuran bir sosyal paylaşım programı sunuyor. E-Kitap yayıncılık tarafından da takip edilen ve bazı kitaplarını sitemizde de ücretsiz olarak link şeklinde, “Ücretsiz Kitaplar” kısmında bulabileceğiniz bu projeyi biz de destekliyoruz.

FreeBooksy

Kindle, Kobo, Nook, Apple cihazları fark etmeksizin; her cihazınız için bedava e-kitap sunan bir diğer site de, FreeBooksy olarak biliniyor. Uzun süre bu sitenin e-posta abonelik servisinden yararlandım. Resmi sitelerden gelen bedava kitapları duyuran site içerisinde; günlük olarak fırsatlardan yararlanmanız gerekiyor zira resmi siteler çok kısıtlı sürelerde bu kitapları bedava olarak sunabiliyorlar. Bu sebepten, tavsiyem Freebooksy’nin e-posta aboneliğine kaydolmanız yönünde olacaktır.

eReaderIQ

Uzun zamandır takip etmediğimiz ancak zamanında oldukça yararlandığımız bir diğer site de; eReaderIQ. Sistem, “freebies” kategorisi altında e-kitap siteleri arasında en iyisi olarak belirtilebilir; zira saatlik olarak kendisini yeniliyor ve bedava e-kitaplara ulaşabilmenizi sağlıyor. Pek çok formatta, pek çok cihaz için bedava teklifleri kaçırmayayım diyorsanız, tavsiyemiz eReaderIQ’yu sıklıkla takip etmeniz ve arada bir göz atmanız yönünde.

Openlibrary

Muhteşem bir e-kitap arşivi olan Openlibrary de; son dönemin en güzel kütüphanelerinden. Özellikle, fiction kategorisi yerine, daha çok akademik ve klasik e-kitaplardan yararlanmayı tercih ediyorsanız; tavsiyem Openlibrary’e kesinlikle göz atmanız yönünde. Platformda, pek çok formatlarda ve e-kitap okuyucularınıza uyumlu kitaplar bulabiliyorsunuz.

Ek olarak Bkz: Openculture E-Kitap Arşivi: 1500 Kitap Bir Arada

B-ok

E-Kitap siteleri arasında şüphesiz en dikkat çeken platformlardan bir tanesi; B-ok.org olarak sunulabilir. Eski zamanlarda Bookzz olarak da görev yapan bu platform, herhangi bir kitabı buradan aradığınızda; pek çok kaynaktan arama yapmaya başlıyor.

Gutenberg, Libgen ve aklınıza gelemeyecek pek çok kaynaktan aramalarınızı, tek çatı altında gerçekleştirmek için ve elbette kitaplarınızı bulabilmek için tavsiyemiz, B-ok’u denemeniz yönünde. Ayrıca, akademik pek çok makaleyi de buradan rahatlıkla edinebildiğinizi belirtmeliyiz.

 __________________________________________

E-Kitap Yayıncılığın bunların dışında eKitap dağıtımı gerçekleştirdiği bazı büyük platformlar ise aşağıda listelenmektedir:

Amazon.com

Amazon.com Dağıtımı:
www.amazon.com www.amazon.co.uk www.amazon.de www.amazon.fr www.amazon.es www.amazon.nl www.amazon.it www.amazon.ca www.amazon.com.au With standard plan also available: www.amazon.in www.amazon.co.jp www.amazon.com.br www.amazon.com.mx

Barnes & Noble

Gardners.com

Google Play Books

iBookstore (iTunes)

Apple Dağıtımı (Yaklaşık 60 ülke)

Kobo

Kobo Distribution:
www.kobobooks.com www.fnac.com www.dr.com.tr www.bol.com lafeltrinelli.it fnac.pt rakuten.com livrariacultura.com.br www.idefix.com www.porrua.mx www.whsmith.co.uk www.chapters.indigo.ca

Scribd

Tolino

Tolino Dağıtımı: www.weltbild.de  www.thalia.de  www.buchhandlung.de www.buecher.de www.ebook.de/  www.osiander.de www.buch.de + 1800 smaller bookshops.

Mackin.com

Multimediaplaza.com

Odilo.es

overdrive.com

Perlego

playster.com

redshelf.com

rockstand.in

tookbook.com

24symbols.com

Bookmate.com

BookShout!

casadellibro.com

CNPeReading

E-sentral.com

____________________________________________

Ücretsiz E-kitap Sunan bazı Siteler:

1- free-ebooks

siteden, ücretsiz e-kitapların yanında e-dergiler de indirebiliyor, dilerseniz sizde bulunanları paylaşabiliyorsunuz. ayrıca site ücretsiz üyelikle kendi kütüphanenizi oluşturmanızı da sağlıyor.

2- Scribd

Scribd; Word, Excel, PowerPoint, PDF ve diğer popüler formatların desteklediği online dökümanların paylaşıldığı bir site. bu dökümanları ücretsiz olarak indirebilir dilerseniz de sitenizde yayınlayabilirsiniz.

3- 4eBooks

Bilgisayar programcılığı üzerine yazılmış online kitaplardan oluşan geniş bir kaynak.

4- ManyBooks

Bu siteden PDA, iPod ya da eBook okuyucunuz için ücretsiz ekitaplar indirebilirsiniz. sitede 22 bin kadar online kitap bulunmakta ve hepsi de ücretsiz.

5- FreeBookSpot

Üyelik istemeyen site, 96 kategoriden oluşan yaklaşık 5 bin e-kitaplık arşivinde, arama yapmanıza da olanak sağlıyor.

6- AskSam Ebooks

Shakespeare, Lewis Carroll, Charles Dickens, Edgar Allen Poe ve Jane Austen gibi yazarların ücretsiz e kitaplarına yer veren sitede ayrıca politika, yasalar ve hükümet raporları ile ilgili kitaplar da bulunmakta.

7- FreeTechBooks

Bilgisayar bilimi, mühendislik ve programcılık kitapları, test kitapları ve konferans notlarını ücretsiz ve legal olarak indirebileceğiniz bir site.

8- GetFreeEBooks

Yasal olarak ücretsiz e-book indirebileceğiniz geniş bir kaynak.

9- FreeComputerBooks Bilgisayar, programcılık, matematik ve mesleki e-kitapların yanında konferans notlarının ve çeşitli derslerin de bulunduğu oldukça geniş ve güzel bir kaynak.

10- KnowFree

Kullanıcıların ücretsiz olarak e-kitapları değiştirebildikleri, eğitici video ve diğer materyallerin de bulunduğu bir site.

11- OnlineFreeEBooks

Çoğunlukla pdf formatlı ekitapların bulunduğu geniş bir site. sitede şu 9 categori bulunmakta: Automotive Ebooks, Business Ebooks, Engineering Ebooks, Gadget Ebooks, Hardware Ebooks, Health & Medical Ebooks, Hobbies Ebooks, Programming & Technology Ebooks, Sport & Martial Art Ebooks.

12- MemoWare

Binlerce dökümanın bulunduğu eşşiz bir kaynak. ayrıca sitede, PalmOS device, Pocket PC, Windows CE, EPOC ve Symbian’a kolaylıkla ekleyebileceğiniz özel formatlar da bulunmakta.

13- BookBoon

 Teknik, akademik ve ders kitaplarının ücretsiz indirilebildiği gayet güzel bir site. Sitedeki kitaplar bazı sponsor firmalara ait reklamları içerdiği için site giderlerini bu reklamlardan karşılıyor ve aynı zamanda da öğrenciler için kitap yazan hocalarla bu sponsorlar arasında iletişim kuran bir sosyal paylaşım programı sunuyor. E-Kitap yayıncılık tarafından da takip edilen ve bazı kitaplarını sitemizde de ücretsiz olarak link şeklinde, “Ücretsiz Kitaplar” kısmında bulabileceğiniz bu projeyi biz de destekliyoruz.

14- OnlineComputerBooks

Bilgi teknolojisi, bilgisayar bilimi, Internet, iş, pazarlama, matematik ve fizik ile ilgili sayısız online kitap.

15- SnipFiles

30 binin üzerinde, ücretsiz elektronik kitabın listelendiği bir site.

17- Globusz

Kolay ve kullanışlı bir e-book kaynağı.

18- Baen Free Library

Ücretsiz indirilebilir bilimkurgu romanlarına yer veren muhteşem bir online kütüphane.

19- eBookLobby

İş, sanat, hesaplama ve eğitim kategorilerinde ebookların bulunduğu bir kaynak.

20- BookYards

The Library To The World

Ücresiz ekitapların ve eğitim materyallerinin bulunduğu bir site.