E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

KİTABINIZI HEM "EKİTAP" HEM DE "BASILI" OLARAK YAYINLAYALIM, TÜM DÜNYADA OKUNSUN VE SATIŞA ÇIKSIN.. * Anı, Roman, Şiir, Hikaye, Akademik çalışmalarınızı yayınlayalım * Tüm Paket Fiyatlarımızda SABİT FİYAT + YURTİÇİ - YURTDIŞI Dağıtım ve Satış İmkanı - * Kitabınız KİTAPYURDU, İDEFİX, D & R ve tüm kitap marketlerde..

POPÜLER KİTAPLAR
Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Postalarda Ara
Sayfalarda Ara
Filter by Categories
e-Kitap Hakkında
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
Güncel & Global Haberler
Hobi Köşesi
İndirilecek Belgeler
İzlenecek Yol
Kapak Şablonları
Kitap & Yayın Dünyasından Haberler
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kitap ebatı seçimi & maliyet şablonu
Kitap Şablonları
KİTAP YAYIN PAKETLERİMİZ
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
Yayınlanmış Makaleler
Yazarın Telif Hakları
Yazarlar

Diğer Arama Sonuçları...

İndirilecek Belgeler

İNDİRİLECEK BELGELER:

1) e-KİTAP PROJESİ YAYINCILIK (KATALOG)(YENİ)

Ücretsiz kataloğumuzu buradan indirip, inceleyebilirsiniz..

 

2) Word formatında doldurup teslim etmek zorundadır. Sözleşmeyi buradan indirebilirsiniz.

YAZAR-YAYINCI TELİF SÖZLEŞMESİ

Önemli Not: Sözleşmede Boş kısımlar, Yazar tarafından doldurulup elektronik olarak imzalanmalıdır. Elektronik imza için Paint programını kullanabilirsiniz.

e-KİTAP PROJESİNİN YASAL PROSEDÜR BELGELERİ

(indirilmesi zorunlu değil)

E-Kitap projesi kapsamında kullandığımız vergi ve yasal prosedürleri içeren sözleşmeler, tamamen Amerikan vergi sistemine entegreli olarak, yayıncı kuruluş ile tarafımız arasındaki anlaşmalar arasında gerçekleştirilir. Bu şekilde, Amerika-Türkiye arasında belirlenen vergi oranları miktarınca her kitabı yayınlanan yazarımızın uluslararası platformda te'lif ve satış ücreti bedeli üzerinden gerçekleşen ve %10 olarak belirlenen Copyright telif hakkı vergi bedeli ilgili kurumlara ödenerek anında mahsup edilir. Dolayısıyla, bu önemli süreç de görüldüğü gibi, e-kitap projesi tarafından online olarak gerçekleştirilir. Örneğin, ana e-kitap yayıncılarımızdan birisi olan smashwords üzerinde tanımlı olan bu karşılıklı anlaşma sayesinde yazarın vergi süreci e-kitap projesi üzerinden bu anlaşma ile kolaylıkla tanımlanarak yasal prosedür sağlanmış olur.

Aşağıdaki resimleri verilen belgelerimizde, bu anlaşmaların detaylı prosedürünün bir kısmı gösterilmeye çalışılmıştır.

 

W8-BEN FORMU:

 

Yazarın Telif Hakları

KİTABIMIN YAYIN SÜRECİNDE KARŞILAŞABİLECEĞİM YASAL PROSEDÜRLER NELERDİR?

Kitabınızla ilgili yayın çalışmalarına başlamadan önce 16 maddelik bir yazar-yayıncı sözleşmesi yapılmaktadır. Ayrıca, bu sözleşme uyarınca Yazar ve Yayıncı karşılıklı olarak aşağıda maddeler halinde verilen sözleşme hükümlerini de karşılıklı olarak kabul etmiş sayılır. Buna göre, yazar yayıncıya işbu sözleşme akdinin bir nüshasını Word formatında doldurup teslim etmek zorundadır. Sözleşmeyi buradan indirebilirsiniz.

YAZAR-YAYINCI TELİF SÖZLEŞMESİ

Önemli Not: Sözleşmede Boş kısımlar, Yazar tarafından doldurulup elektronik olarak imzalanmalıdır. Elektronik imza için Paint programını kullanabilirsiniz.

Bunların yanında, kişisel yayıncılık için hiçbir riske girmeden, üstelik kitabınız ne kadar talep edilirse o kadar basılacağı tamamen bağımsız ve ödemelerinizi hesabınıza anında aktarıldığı, diğer yayıncılık türlerinden çok daha güvenilir ve daha az riskli bir yayıncılık sistemidir. Üstelik, aşağıdaki uygun yayın paketlerimizden birisini seçerek kitabınızı hem e-kitap olarak yayınlamanın yanında, basılı olarak da yayın dünyasına çıkarmanız artık çok kolay. Üstelik, klasik türdeki yayıncılıkta karşılaştığınız pek çok sorunu da (örneğin, çok zor olsa da bir yayıncı bulmak, kitabınızı kabul ettirmek veya kitabın çok yüksek maliyetini yüklenmek zorunda kalmak veya dağıtımcı bir firma bularak kitabı her yere dağıtmak zorunda kalmanız veyahutta satışlarınızdan elde ettiğiniz geliri yayıncıdan alamamak gibi v.b.) sayısız sorunu bu çeşit yayıncılıkta yaşamayacaksınız.

Bu arada vergi ve muhasebe gibi yasal konuların size ne şekilde yansıyacağı şeklinde bir soru aklınıza gelebilir. Bu konuda şunu söyleyebiliriz ki, E-kitap projesi internet üzerinden yürütülen bir ticari faaliyet olduğu için, ilgili kanun maddesi uyarınca vergiden muaftır. Dolayısıyla, kitaplarınızın elektronik formatta olduğundan ve internet üzerinden satışa çıktığından, herhangi bir vergilendirmeye tabi değildir. Bununla birlikte, kitabınızın basılı olarak satılması sırasında ise, ilgili yayıncı kuruluş sizin yerinize vergi ve diğer masrafları üstlendiğinden ve bunu kitabınızın maliyetine eklediğinden sizin satışla ilgili herhangi bir muhasebe işlemi yapmanıza gerek yoktur. Bu konuyla ilgili daha detaylı kanun maddesi aşağıdadır:

Serbest Meslek Kazançlarında

Madde No: 18

Kapsam: (3239 sayılı Kanunun 40. maddesi ile değişen madde) (4444 sayılı Kanunun 4'üncü maddesiyle değişen fıkra, Yürürlük; 1.1.2000) Müellif, mütercim, heykeltraş, hattat, ressam, bestekâr, bilgisayar programcısı ve mucitlerin ve bunların kanuni mirasçılarının şiir, hikaye, roman, makale, bilimsel araştırma ve incelemeleri, bilgisayar yazılımı, röportaj, karikatür, fotoğraf, film, video band, radyo ve televizyon senaryo ve oyunu gibi eserlerini gazete, dergi, bilgisayar ve internet ortamı, radyo, televizyon ve videoda yayınlamak veya kitap, CD, disket, resim, heykel ve nota halindeki eserleri ile ihtira beratlarını satmak veya bunlar üzerindeki mevcut haklarını devir ve temlik etmek veya kiralamak suretiyle elde ettikleri hasılat Gelir Vergisinden müstesnadır.(*) Eserlerin neşir, temsil, icra ve teşhir gibi suretlerle değerlendirilmesi karşılığında alınan bedel ve ücretler istisnaya dahildir. Yukarıda yazılı kazançların arızî olarak elde edilmesi istisna hükmünün uygulanmasına engel teşkil etmez. Serbest meslek kazançları istisnasının, bu Kanunun 94 üncü maddesi uyarınca tevkif suretiyle ödenecek vergiye şümulü yoktur.(**)

(*) Madde 18; (3239 sayılı Kanunun 40. maddesiyle değişen madde) Müellif, mütercim, heykeltraş, hattat, ressam, bestekâr ve mucitlerin ve bunların kanunî mirascılarının şiir, hikâye, roman, makale, bilimsel araştırma ve incelemeleri, röportaj, karikatür, fotoğraf, film, video band, radyo ve televizyon senaryo ve oyunu gibi eserlerini gazete, dergi, radyo, televizyon ve videoda yayınlamak veya kitap, resim, heykel ve nota halindeki eserleri ile ihtira beratlarını satmak veya bunlar üzerindeki mevcut haklarını devir ve temlik etmek veya kiralamak suretiyle elde ettikleri hâsılat Gelir Vergisinden müstesnadır.

(**) 4369 sayılı Kanunun Geçici 7. maddesine göre; 1.1.1999-31.12.2008 tarihleri arasında; Gelir Vergisi Kanununun 18 inci maddesinde sayılan serbest meslek faaliyetlerinden elde edilen hasılatın aynı Kanunun 103 üncü maddesinde yazılı tarifenin birinci ve ikinci gelir dilimleri toplamını aşan kısmı için 18 inci maddedeki istisna uygulanmaz. Bu istisnanın Gelir Vergisi Kanununun 94 üncü maddesi uyarınca tevkif suretiyle ödenecek vergiye şümulü yoktur..

İzlenecek Yol

İzlenecek Yol

 
 
 
 
 
 

KİTABIMI YAYINLATMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE NELER YAPMALIYIM?

Kitap satışlarından elde ettiğiniz telif hakkınızı ve ödemelerinizi direkt adresinize çek olarak alabileceğiniz gibi, eğer bir Pay-pal hesabı açarsanız online olarak anında elektronik pay-pal e-mail hesabınıza ödemelerinizi alabilirsiniz. Biz, çalışmanızı yayınlamadan önce size bu adresten bir pay-pal hesabı açmanızı öneririz. Böylelikle yayın sürecini daha da kolaylaştırmış olursunuz. Peki bu sistem nasıl çalışıyor? Şimdi gelelim asıl konumuz olan çalışmanızı nasıl yayınlayacağınıza. Bize, kitabınızın yayınlanması için başvurmadan önce mutlaka şu 10 adımı gerçekleştirmeli ve yayın öncesi (Pre-publish) süreci kendiniz hazırlamalısınız:

1- Öncelikle kitabınızın ismini değişmeyecek şekilde belirlemelisiniz.

2- Daha sonra, Word formatında hazırlamış olduğunuz çalışmanızı bize e-mail’le göndermelisiniz. Word formatındaki çalışmanız, bitmiş ve düzenlenmiş halde olmalıdır. Ayrıca eğer kitabın içerisinde size ait bir özgeçmiş ve kitabın kısa bir özeti yoksa mutlaka bunu da ilave olarak göndermelisiniz. Kitabınızın dosyaları e-mail’le gönderilemeyecek kadar büyükse, tüm içeriğini word formatında tek bir dosya olarak CD ye kaydedin. CD nin üzerine adınızı, kitabınızın adını, e-mail ve telefon numarasını yazın. CD’nin zarar görmeyeceği bir koruma kabı ile bize göndereceğiniz diğer materyaller ile birlikte bir zarfa koyun ve aşağıdaki iletişim adresine kargoyla gönderin. Unutmayın, göndereceğiniz görseller minimum 300 dpi olmalıdır. Eğer göndereceğiniz görsel kitabın içerisinde bulunacaksa, metnin içerisinde olması gereken yeri, açık olarak belirleyip CD içerisine notlar olarak koyacağınız farklı bir dosyaya yazın. Bununla birlikte, eğer kitabınızla ilgili editoryal çalışma ve resimlerinizle ilgili görüntü kalitesi düzeltmesi yapılması gerekiyorsa, küçük bir ücret karşılığında sizin yerinize yapabiliriz. Çünkü, bu sistemle çalışan yayıncı kuruluş, kitabın belirli kalitede okuyucuya sunulması için, belirli bir kitap formatındaki çalışmaları kabul etmekte ve ayrıca kitaptaki tüm resimlerin en az 300 DPI görüntü kalitesinde olmasını ve ayrıca PDF Converter sırasında tüm fontların Embedded, yani gömülü olmasını talep etmektedir. Bu yüzden kitabınızda bu çeşit düzeltmeler gerekiyorsa, yayına girmeden önce mutlaka yapılmalıdır.

3- Ayrıca düşündüğünüz bir kapak tasarımı varsa bunu da e-mail’le dosya olarak bize ulaştırmalısınız. Eğer kapak tasarımızın yoksa sorun değil, biz sizin yerinize uygun bir kapak tasarımı yaparak çalışmanıza ücretsiz olarak ekleyebiliriz.

4- Ayrıca size posta yoluyla ulaşılabilecek açık adresiniz,

5- Telefon,

6- Tam olarak isim soy-isim,

7- Pay-pal adresi,

8- Sürekli kullanmakta olduğunuz e-mail adresi ve,

9- Kitabınızı yayınlamak istediğiniz ebatlar (kitabın boyu ve genişliği) ve eğer basılı olarak da kitabınızı yayınlatmak istiyorsanız bir taban fiyatı belirlemelisiniz. Kitabınızı renkli olarak da yayınlayabilirsiniz fakat yayıncı kuruluşun Renkli baskı maliyeti yüksek olduğu için size kitabınızı siyah-beyaz baskı ile yayınlamanızı öneririz. E-kitaplar, renkli olarak yayınlandıkları için siyah-beyaz veya renkli ayrımı sorunu olmayacaktır.

10- Kitabınızın tanıtımını yapacağınız bir web sitesini sizin için kurmamız için bize sabit ve değişmeyen bir Domain adresi belirleyip e-mail yoluyla göndermelisiniz. Eğer kafanızda uygun bir domain ismi oluşturamadıysanız, sorun değil. Biz sizin için kitabınızın ismine uygun bir domain adresi belirleyip web sitenizi (Örneğin, www.yayıncıkuruluş-benimkitabım.com gibi) kuracağız ve satış linklerinizi Google ve diğer arama motorlarında anında indeksleyeceğiz.

KİTABIMI YAYINLATTIKTAN SONRA SAHİP OLACAĞIM HAKLAR NELERDİR?

Peki, gelelim yayın sürecini tamamladıktan sonra sahip olacağınız haklara;

1- Yayıncı kuruluş tarafından garanti altına alınmış ve korunmuş olan kitabın size ait olan telif hakkı,

2- Sadece sizin kitabınıza ait olan unique (tek ve eşsiz) ISBN numarası,

3- Kitabınızın satış fiyatı üzerinde anında hesabınıza yansıyacak olan %80 oranına kadar varabilen telif ücreti,

4- Kitabınızın amazon.com veya lulu.com gibi iki ana yabancı yayıncı kuruluşunda kitabınızın tüm dünya çapındaki okurların ulaşabileceği bir pazara girmesi,

5- Kitabınızın kendi ismiyle dünyanın en büyük arama motoru olan Google tarafından indekslenerek kataloglanıp, periyodik olarak arama motorları tarafından taranması,

6- Tüm kitaplarınızı aynı hesap altında takip edebileceğiniz ve satış gelirlerini öğrenebileceğiniz ve ayrıca kitabınızla ilgili tanıtım kodlarına ulaşabileceğiniz yayıncı kuruluş tarafından size özel tahsis edilen kendi web sayfanız.

7- Tek bir yayın paketiyle bir kez kitabınızı yayınladığınızda sahip olacağınız tüm yayıncılık haklarının size ait olması ve bir daha hiçbir zaman ayrıca ücret ödemek zorunda kalmayacağınız sorunsuz ve süresiz kendinize ait kalıcı yayıncılık ağı,

8- Kitabınızla ilgili tüm telifli materyallerin ve kitap dosyalarınızın bir daha kaybolmamak üzere elinizin altında olması için CD formatında adresinize postalanması ve istediğiniz zaman dilediğiniz bir yayınevinde ayrıca kitap tasarım ücreti vermeden kitabınızı yayınlayabilmeniz,

9- Eğer kitabınızı basılı olarak yayınlarsanız, daima kendiniz için saklamak istediğiniz veya sevdiklerinize göstermek istediğiniz basılı olarak bir adet kopyasının adresinize ücretsiz olarak gönderilmesi (Eğer birden çok kopya istiyorsanız veya kitabınızı çevrenizde de satmak veya tanıtmak amaçlı istiyorsanız, kitabınız yayınlandıktan sonra aşağıda açıkladığımız EXTRA HİZMET'imiz ile kitabınızın istediğiniz miktardaki basılı kopyasını sipariş verebilirsiniz, siparişiniz alındıktan en geç iki hafta sonra tüm kitaplarınız adresinize ulaşacaktır.),

10- Tüm bunların tek bir yayın paketinin içerisinde olması ve ekstra bir ücret ödememenizle birlikte, Eğer, birden fazla kitap yayınlayacaksanız, diğer kitaplarda yayın paketi fiyatının yarısına kadar varabilen oranlarda ücretlendirme. Ayrıca, tüm bu telifli hakların Verisign özel şifreleme sistemiyle çalışan yayıncı kuruluş tarafından garanti altına alınması ve korunması.

Daha bitmedi:

 

Toplu Kitap Sipariş Sistemi (TKSS): TKSS sistemiyle, istediğiniz miktardaki (ister 10 adet isterse 20, 50, 100 veya 500 veya 1000, 2000 adet…) kitabınızın basılı yayınlanmış Unique (eşsiz ve tek) ISBN barkod numarası alınmış telifli kopyasını sipariş verdiğiniz miktarda yayıncı kuruluş aracalığıyla verilen kargo hizmetiyle anında adresinize kadar gönderelim.  Not: TKSS talebi, yalnızca kitabınızın yasal kitap yayın süreci ve gerekli başvurular kabul edildikten ve başarıyla onaylandıktan ve tamamlandıktan sonra verilebilir. Onaylanmayan içeriğe sahip kitapların toplu siparişi yapılamaz..

EXTRA HİZMETLERİMİZ (Toplu Kitap Sipariş Sistemi-TKSS): AYRICA BİTMEDİ, BEN KENDİ KİTABIMI KLASİK YAYINCILIK İLE BASILI HALE GETİREMİYORUM DİYORSANIZ, ÖNÜNÜZDE BÜYÜK BİR KOLAYLIK VAR, GEREKLİ YASAL BAŞVURU SÜRECİNİZ BAŞARIYLA ONAYLANIRSA, İSTEDİĞİNİZ SAYIDA KİTAP NUMUNENİZİ, ADET SINIRI OLMAKSIZIN (10, 20, 50, 100, 200, 500 veya 1000, 2000, …) İSTEDİĞİNİZ MİKTARDAKİ KİTAP SİPARİŞİNİZİ ADRESİNİZE KADAR BASILI HALDE KORGO İLE BİZ GÖNDERİYORUZ. Örneğin, çevrenize veya eşe dosta kitabınızı basılı halde hediye etmek istediniz veya yayınevlerine göstermek üzere tasarladığınız bir kitap projeniz var, gelin biz sizin yerinize talep ettiğiniz kadar istediğiniz miktardaki kitabınızı tasarımını yapıp yayın haklarını aldıktan sonra, toplu siparişle kolayca adresinize kadar gönderelim. Yapmanız gereken, Kitaplarınızın "Toplam Tutarı" + "Servis Ücret" Bedelimiz kadar tutarı ödemeniz durumunda basılı haldeki tüm kitaplarınızı içeren kargonuzu anında adresinize gönderiyoruz..

 

YAYIN SÜRECİNDE İZLENECEK YOL

(MADDELER HALİNDE)

1   Sözleşmeleri İndirin

YAZAR-YAYINCI TELİF SÖZLEŞMESİ

E-KİTAP PROJESİ ile kitabınızı yayınlamak çok kolay. İlk olarak WORD formatındaki gerekli sözleşme dosyalarını indirin. Bu formda istenen bilgileri doldurarak, istediğiniz ek hizmetleri ve şablonları işaretleyin. Doldurup imzaladığınız sözleşme formunu, isterseniz mail yoluyla elektronik imza ile imzalayın gönderin veya diğer materyaller ve eserinizin CD ye kaydedilmiş dijital bir kopyasını bize gönderin. Göndermeden önce CD ye kaydedeceğiniz yazılı bilgilerin hatasız, görsel bilgilerin uygun çözünürlükte olduğundan emin olun. Eğer ek hizmetlerimizden "Kitap Redaksiyonu" hizmetimizden yararlanacaksanız metinlerinizdeki düzeltmeler editörlerimiz tarafından yapılacaktır.
 
2   Kapak Şablonunuzu Belirleyin
Sitemizdeki "Kapak Şablonları" bölümündeki ÜÇ seçenekten birini belirleyin. Eğer size özel farklı bir tasarım istiyorsanız, düşündüğünüz tasarımla ilgili bilgi ve görselleri yine yüksek çözünürlükte bize ulaştırarak yardımcı olabilirsiniz. Görüşleriniz doğrultusunda hazırlanacak kapağınız tasarımcılarımız tarafından ücretsiz olarak oluşturulacaktır. Kapak resmi ile ilgili bir seçim yapamıyorsanız, "Ek Hizmetler" bölümümüzdeki "Telifli Görsel" hizmetimizden yararlanarak kitabınıza uygun bir resim edinebilirsiniz.
 
3   Kitap Şablonunuzu Belirleyin
Sitemizdeki "Kitap Şablonları" bölümündeki iki seçenekten birini belirleyin. Eğer kitabınızı farklı bir yazı karakterinde ve formatında yayınlamak istiyorsanız, bize göndereceğiniz CD içerisinde yazı karakterlerini değiştirebilir ya da bilgisini bize verebilirsiniz. Editörlerimiz görüşleriniz doğrultusunda kitabınızın içeriğini oluşturacaktır.
 
3.1 Kitabınızı Göndermeden Önce:
Kitabınızın içeriğini word formatında tek bir dosya olarak CD ye kaydedin. CD nin üzerine adınızı, kitabınızın adını ve telefon numarasını yazın. CD nin zarar görmeyeceği bir koruma kabı ile bize göndereceğiniz diğer materyaller ile birlikte bir zarfa koyun. Göndereceğiniz görseller minimum 300 dpi olmalıdır. Eğer göndereceğiniz görsel kitabın içerisinde bulunacaksa, metnin içerisinde olması gereken yeri, açık olarak belirleyip CD içerisine notlar olarak koyacağınız farklı bir dosyaya yazın. Word dosyasına kopyala yapıştır yöntemi ile koyarsanız baskı esnasında kalite kaybı yaşanabilir.
 
3.2 Kitabınızın Ebat ve Punto Seçimi:
Kitabınızın içeriğini oluşturan ve tek bir dosyadan ibaret olan dosyanızı sadece word formatında ve word programının size sağladığı araçlar ile hazırlayın.
 
4   Kitabının Özetini ve Biyografinizi Hazırlayın
Özet ve biyografi isimli iki farklı word dosyasına kitabınızın özetini ve otobiyografisini hazırlayın.
 
4.1 Yazar’ın Biyografisi: En fazla 100 kelimeden oluşan tek paragraflık kendinizi anlatan bir öz geçmiş hazırlayın. Bu özgeçmişiniz kitabın arkasında ve diğer pazarlama materyallerinde görüntülenecektir.

4.2 Kitap Özeti: 100 kelimeyi geçmeyen ve okuyucunun ilgisini çekecek ilginç bir tanıtım yazısı hazırlayın. Bu özet kitabın arka kapağında ve diğer tanıtım materyallerinde görüntülenecektir.
 

5   Görsel ve Resimler
Kitapta ve/veya kapağında kullanmak istediğiniz görsellere yüksek çözünürlükte dijital olarak sahipseni CD ye kaydedin. Eğer kullanmak istediğiniz görsel basılı bir formatta ise (dergi, poster, belge, mektup vb.) bize posta yolu ile gönderebilirsiniz. Belge ve görselleriniz yüksek çözünürlüklü tarama cihazlarında "Ek Hizmetler – Editöryel Hizmetler" bölümünde ilan edilen düşük bir ücret karşılığında taranarak dijital ortama alınıp asılları size kargo ile teslim edilecektir. Göndereceğiniz dijital dosyaların en az 300 dpi çözünürlükte olduğundan emin olun. Bu görsellerin her biri için kitabın içerisinde kullanacağınız yeri net olarak belli eden notlarınızı eklemeyi unutmayın. Görselleri kitabınızın metninin bulunduğu word dosyasına asla yapıştırmayın.
Her bir görseli ayrı isimlendirerek kaydedin. Bir açıklama notuna bu dosyalardaki isimlere göre kitapta bulunacakları yerleri belirtin. (Örneğin: Resim1.tiff dosyası 2. bölümün ….. ile başlayan 12. paragrafından sonra kullanılacak.) (Ya da metniniz içerisine resmin gelmesini istediğiniz yere Resim1.tiff yazabilirsiniz.
 
6   Hazırladığınız Başvuru Dosyasını Gönderin:
 
6.1 Kitabınızın nasıl bir formatta ve hangi hizmetleri kullanarak hazırlayacağımız konusunda bize yol gösterecek ve yetki verecek olan, sipariş formundaki ilgili yerleri doldurup imzalayn.
 
6.2 Sözleşmeleri okuyup imzalayın.
 
6.3 Kitabınızı oluşturacak olan metin, resim, tablo, özgeçmiş, özet ve diğer dökümanları uygun formatlarda diğer sözleşme ve sipariş formuyla birlikte kargoda zarar görmeyecekleri şekilde zarflayıp aşağıdaki iletişim adresine gönderin.
 
İletişim adresimiz

E-KİTAP PROJESİ

 
-DİJİTAL KİTAP YAYINCILIK VE İNTERNET DANIŞMANLIK HİZMETLERİ
 
Önerimiz, gönderinizi takip edebilmeniz için bilinen bir kargo firması ile göndermenizdir.

Bize göndereceğiniz bu paketin içerisinde:
 

  • Doldurulup İmzalanmış Sipariş Formu
  • Doldurulup İmzalanmış Yayıncılık Sözleşmesi veya e-Sözleşme
  • Yapmış Olduğunuz Ödeme İle İlgili Banka Ödeme Belgesi veya elektronik ödeme kaydının e-mail çıktısı
  • Kitabın Metni ile Görsel ve Diğer Dökümanların Bulunduğu bir CD ya da DVD veya e-mail olarak gönderilmiş hazır WORD dosyası
  • Basılı Dökümanlar (Eğer varsa)
  • Basılı Tablolar (Eğer varsa)
Herhangi bir sorunuz ya da yardım ihtiyacınız varsa 0 (531) 911 20 35 numaralı telefonlarımızdan çalışma saatleri içerisinde müşteri temsilcilerimize (FULYA SAATÇIOĞLU) ulaşabilir ya da muratukray@hotmail.com e-posta adresinden sürekli destek alabilirsiniz.

Kitap Ebat & Fiyatları

KİTABIMIN FİYATINI NASIL BELİRLEMELİYİM?

Tabi burada sistemin kitabınızın ebatlarına ve sayfa sayısına göre otomatik olarak belirlediği bir maliyet fiyatı olacaktır ve biz size bu maliyetin ne kadar olduğunu bildireceğiz. Size kalan tek şey bu maliyete eklemek istediğiniz telif ücretini belirleyerek kendi belirlediğiniz bir Maliyet fiyatı + Yazarın Telif hakkı = Taban fiyatı şeklindeki kitabın satış fiyatını belirlemek olacaktır. Eğer sadece e-kitap olarak kitabınızı yayınlayacaksanız, tek bir satış fiyatı belirleyerek bize e-mail yoluyla bildirdiğinizde bu fiyattan kitabınızı satışa çıkarabileceksiniz. Tabi burada belirleyeceğiniz fiyat marjı da belirli sınırlar içerisinde tutulmalıdır. Örneğin, ortalama olarak bir e-kitabın satış fiyatı 5$ ila 15$ arasında değişmektedir. Daha sonra ise, biz sizin yerinize yayıncı kuruluşa kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, size göndereceğimiz kullanıcı hesap ve şifre bilgileri ile, kitabınız yayınlandıktan sonra kendi hesabınıza girip kitabınızın fiyatını veya diğer düzeltmeleri yapacaksanız bunları gerekli ayarlamaları yaparak kendiniz değiştirebilirsiniz. Ayrıca, eğer kitabınızı daha iyi tanıtmak isterseniz kitabınız için tasarlamış olduğumuz web sitesini internet ortamında ve forumlarda tanıtarak ve ayrıca sitenize yerleştirdiğimiz yayıncı kuruluşun kitabınızla ilgili promosyon kodlarını kendi sitenize ekleyerek kitabınızı geniş kitlelere veya arkadaş çevrenize Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda kolayca tanıtabilirsiniz. Ayrıca yayıncı kuruluşun size sağladığı web sayfasındaki hesapta kitaplarınızdan elde ettiğiniz gelirleri tablo halinde görebileceksiniz. Eğer kendiniz kitabınızdaki istediğiniz değişiklikleri kendiniz yapamıyorsanız, küçük bir miktar ücret ile biz sizin yerinize yapabiliriz ve yayın danışmanlığınızı üstlenebiliriz.

 NOT: Tablodaki kitap ebatı ve eserinizin sayfa sayısına göre belirlenen birim fiyatlar tek bir kitabın maliyeti için geçerlidir. Toplu kitap siparişlerinizde belirlenen fiyatlar anlaşmalı olduğumuz yayıncı kuruluş için fikir vermek amaçlıdır ve maliyet fiyatları dolar üzerinden hesaplanarak o günkü geçerli olan kur üzerinden hesaplanır. Kitap sipariş adedinize ve kitabınızın ebatları ile sayfa sayısına göre belirleyeceğimiz Gerçek Toplu sipariş maliyetini öğrenmek için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçerek kitabınız yayınlandıktan sonra bilgi alabilirsiniz. Toplu siparişlerde (10 adet basılı kopya ve daha fazlası), taban kitap maliyeti sipariş miktarı arttıkça birim kitap başına düşen maliyeti etkileyeceğinden, örneğin yaklaşık olarak 100 kitaplık 100 sayfalık klasik bir şiir kitabınız için siparişiniz için birim maliyeti kitap başına  7-8 $ iken; 1000 adet için bu oran kitap başına maliyeti düşüreceğinden, 5-6 $ civarına kadar iner. Eğer toplu siparişiniz olacaksa, kitabınız yayınlandıktan sonra, bu konuda bilgi alabilirsiniz..

Kapak Şablonları

KİTABIMIN EBATLARINI, İÇ SAYFA VE KAPAK TASARIMINI NASIL BELİRLEMELİYİM?

 

Kitap cilt kapak seçeneklerimiz:

1- (en üstte) Hardcover olarak bilinen amerikan bez ciltli ilave dış kapak kağıtlı kapak tasarımı,

2- (ortada) Paperback olarak bilinen klasik amerikan karton kapak

3- (en altta) Casewrap olarak bilinen bez dikiş sırtlı katlanabilir kalın karton kapak tasarımlarımızı içeren değişik alternatif kapak ve değişik iç tasarım kağıt seçenekleriyle Kitaplarınız göze daha alıcı ve hoş görünsün..

Kapak Şablonları

Kitap kapağınızı tasarlarken zorluk çekiyorsanız, ne tarz bir kapak tasarımının kitabınız için uygun olacağı hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki dört tasarımdan birini seçebilirsiniz. Kapak tasarımınız sizin göndereceğiniz resim ile eğer resim konusunda da tercihte zorlanıyorsanız tasarım ekibimizin önereceği resimler ile sizin adınıza yapılacak ve onayınıza sunulacaktır.

Bu şablonlar ışığında fon rengi, resim, yazı karakteri ve diğer detaylar ile ilgili seçimlerinizi iletirseniz, kitap kapağını istekleriniz doğrultusunda size özel hazırlamaktan mutluluk duyacağız. Bu örneklerin dışında, hayalinizde olan her tasarım, yaratıcı tasarım ekibimizle hayat bulacaktır.

Şablon 1

Detaylar

– Kitabın adı, kitabın konusu ve yazarın adı kapağın ön yüzünde ortalanmıştır.
– Resim kapağın ön yüzüne ortalanmıştır.
– Kapağın ön yüzünün fon rengi resme uygun seçilir.
– Kitabın özeti (100 kelimeyi geçmeyecek) kapağın arka yüzünde üst tarafta yer alacaktır.
– Yazarın biyografisi kapağın arka yüzünde özetin altında yer alacaktır. (250 kelimeyi geçmeyecek)
– Yazarın resmi biyografinin yanında yer alacaktır.
– ISBN, barkod ve diğer bilgiler kapağın arka yüzünde biyografinin altında yer alacaktır.
– Kapağın sırtında kitap ve yazarın adı bulunacaktır.

Şablon 2

Detaylar

– Kitabın adı, kitabın konusu ve yazarın adı kapağın ön yüzünde ortalanmıştır.
– Resim kapağın ön yüzünde uygun bir ölçüde ve yerde kullanılmıştır.
– Kitap ile ilgili uzman görüşler varsa en çarpıcı ve önemlisi ön kapakta diğerleri arka kapakta üst kısımda belirtilmiştir.
– Kitabın özeti (100 kelimeyi geçmeyecek) kapağın arka yüzünde ortada yer alacaktır.  
– Yazar hakkında kısa bilgilendirme arka kapakta kitabın özetinin altında yer alacaktır. (350 kelimeyi geçmeyecek)
– Yazarın web adresi yazar hakkındaki bilgilendirmenin altında olacaktır.
– ISBN, barkod ve diğer bilgiler kapağın arka yüzünde biyografinin altında yer alacaktır.
– Kapağın sırtında kitap ve yazarın adı bulunacaktır.

Şablon 3

Detaylar

– Kitabın adı, kitabın konusu ve yazarın adı kapağın ön yüzünde ortalanmıştır. Kitabın adı vurgu yaratacak şekilde büyük puntoyla yazılacaktır.
– Kitabın özeti (100 kelimeyi geçmeyecek) kapağın arka yüzünde üst kısımda yer alacaktır.
– Yazarın web adresi arka kapakta kitabın özetinin altında olacaktır.
– Yazarın fotoğrafı ve biyografisi web adresinin altında yer alacaktır. (350 kelimeyi geçmeyecek)
– ISBN, barkod ve diğer bilgiler kapağın arka yüzünde biyografinin altında yer alacaktır.(50 kelimeyi geçmeyecek)
– Kapağın sırtında kitap ve yazarın adı bulunacaktır.

Şablon 4

Detaylar

– Kitabın adı, kitabın konusu ve yazarın adı kapağın ön yüzünde ortalanmıştır.
– Resim ön kapağın iki yanını kaplayacak şekilde kapağın ön yüzüne ortalanmıştır.
– Yazarın detaylı biyografisi ve fotoğrafı kapağın arka yüzünde ortalanmış bir biçimde bulunacaktır.(200 kelimeyi geçmeyecek)
– ISBN, barkod ve diğer bilgiler kapağın arka yüzünde biyografinin altında yer alacaktır.(50 kelimeyi geçmeyecek)
– Kapağın sırtında kitap ve yazarın adı bulunacaktır.

Kitap Şablonları

Sayfa Düzeni Örnekleri

Eğer kitabınızın yazı karakterleri hakkında kararsız kalırsanız, aşağıda örnek olarak verdiğimiz şablonlardan birini seçebilirsiniz. Seçeceğiniz şablona uygun olarak sayfa düzenini yapacağımız kitabınızı sizin beğeninize sunmaktan mutluluk duyarız.

Yazı karakterleri, kitabınızın görsel ifadesinde çok önemlidir. Konunuz ne kadar güçlü olursa olsun, okunması güç bir karakterle yazılmış bir kitap okuyucuyu kitaptan uzaklaştıracaktır. Başka bir nedeni de hikayenizin güvenirliği ve gerçekliği konusunda şüphe yaratacaktır. 20. Yüzyıl da geçen bir romanın English Old Times ile yazıldığını bir düşünün! Bu nedenle kitabınızın yazı karakeri seçiminde çok dikkatli davranmalı, kitabınızın konusuyla uyumlu ve okuyucuya kitabınızı okurken yardımcı olacak yazı karakterleri seçmelisiniz.

Genellikle kullanılan yazı karakterlerini aşağıda veriyoruz. Yine de siz metniniz üzerinde değişik yazı karakterlerini deneyerek en doğru karaktere karar verebilirsiniz.

Kitabın tamamında kullanbileceğiniz fontlar: Times New Roman, Garamond, Bookman Old Style, Book Antiqua, New Century Schoolbook, New Baskerville

Konu, başlık, bölüm ve vurgu gerektiren durumlarda: Tahoma, Verdana, Arial

*Kitabınızın görünüşü ile ilgili fikir edinebilmek ve yaklaşık sayfa sayısını belirleyebilmek için, aşağıdaki size uygun şablonlarımız dan birini indirebilirsiniz.

Kitabınızın iç sayfa düzeni ve kapak tasarımı için gerekli şablonlar aşağıda verilmektedir. Bize hazır halde, buradaki şablonlardan kitabınıza uygun olanı seçip indirerek düzenlediğiniz kitabınızın iç sayfa ve kapak tasarımını kendiniz düzenleyip gönderebileceğiniz gibi; ham haldeki Word dosyanızı bize gönderip bu şablonlardan hangisine uygun olarak, yani hangi ebatta kitabınızı yayınlatmak istediğinizi bildirerek kapak tasarımını tamamen bize bırakabilirsiniz. Sizin için  bu iç sayfa ve kapak tasarımı cüz’i bir ücret karşılığında biz yapabiliriz. 

 

Kitap Ebatları          İç sayfa & Kapak Şablonları

 

Digest (Klasik türede Roman ve Hikaye kitapları için)
13,97 x 21,59 cm              Download Zip File (364k)

 

US Letter (Katalog ve benzeri büyük ebatlı yayınlar için)
21,59 x 27,94 cm             
Download Zip File (384k)

 

Pocket Book (Şiir ve Küçük cep kitapları için)
10,795 x 17,45 cm            Download Zip File (348k)

 

A5 (Özel tasarım Roman ve Hikaye kitapları için)
14,8 x 20,98 cm                Download Zip File (368k)

 

US Trade (Roman, Hikaye ve Araştırma kitapları için)
15,24 x 22,86 cm              Download Zip File (360k)

 

Royal (Özel tasarım Roman, Hikaye ve Araştırma kitapları için)
15,57 x 23,40 cm              Download Zip File (368k)

 

Comic Book (Magazin ve Eğlence kitapları için)
16,82 x 26 cm                   Download Zip File (372k)

 

Crown Quarto (Bilimsel, Akademik ve Araştırma kitapları için)
18,90 x 24,90 cm              Download Zip File (384k)

 

Small Square (Özel tasarımlı küçük kare kitaplar için)
19,05 x 19,05 cm              Download Zip File (360k)

 

A4 (Büyük ebatlı kitaplar için)
21 x 29 cm                        Download Zip File (376k)

 

Square (Özel tasarımlı büyük kare kitaplar için)
21,59 x 21,59 cm              Download Zip File (368k)

 

US Letter (Büyük ebatlı akademik ve ders kitapları için)
21,59 x 27,94 cm              Download Zip File (384k)

 

Landscape (Resim ve Fotoğraf kitapları, katalogları için)
22,86 x 17,78 cm             
Download Zip File (360k)