E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Adım Adım Sicilya

Adım Adım Sicilya
16.99 $ (Basılı)eBook: 9.99 ₺ (eKitap)
Author:
Genre: Eğitim / Okul Kitapları
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2018
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 14 x 21 cm, 340 sayfa
ASIN: 1719170363
ISBN: 9786056849206
Rating:

Adım Adım Sicilya adını verdiğim, derlediğim ve alıştırmaları yorumladığım kitabımda, sizleri bir nebze olsun Sicilya Savunmasının uçsuz bucaksız derinliklerinde bir ölçü, bir sayaç görevi görebilmek, pusulanızı şaşırmamanız için içtenlikli bir bütünsel çalışmayı sizlere sunmayı amaç edindim.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

KATEGORİLER: (OYUNLAR & SATRANÇ, EĞİTİM VE KÜLTÜR YAYINLARI)

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}:  Adım Adım Sicilya, Naim Onur Tezmen, Satranç, Chess Books, Chess

Adım Adım Sicilya adını verdiğim, derlediğim ve alıştırmaları yorumladığım kitabımda, sizleri bir nebze olsun Sicilya Savunmasının uçsuz bucaksız derinliklerinde bir ölçü, bir sayaç görevi görebilmek, pusulanızı şaşırmamanız için içtenlikli bir bütünsel çalışmayı sizlere sunmayı amaç edindim. 

Sicilya Savunmasının basamaklarını adım adım çıkarken, her basamağın size kattığı değer ile birlikte satrançta ustalaşma yolunda ilerlemenize elinizdeki eser eminim yardımcı olacaktır. Evet, kitapta bâzen varyantlar çoğalmakta, yan varyantlara çokça girilmektedir. Bunun nedeni; satrançta plan yapmanın biricik şartı olan açılışın gerektirdiği planlar; yan planlar doğrultusunda dallanıp budaklanan varyantlardaki hamleler ve ondan sonraki planları bulmak; irdelemek, üzerinde çalışmaktan kaynaklanmaktadır. Bu amaca kitabın başından sonuna kadar sâdik kaldığıma inanıyorum. 

Kitabın içeriği her zaman daha önemli olup, hedefine varacak yol gösterici bir araç olmalıdır; çünkü hedefsiz bir başarı örneği, pusulasız bir geminin liman arayışına benzer. Ne yazık ki çağımızda kitapların değerleri, kilo ile defter satılır gibi kilogramı başına tartılarak değerinin ölçüleceği sanılmakta; bir çok kitap örneklerinde olsun, satranç kitaplarında olsun, kitapların puntoları ve diyagramları büyük, hatta özellikle devâsa tutularak okuyucuya kâr amacı güdülerek saygısızlık yapılmaktadır. Bu ve önceki kitaplarımda bunun tam tersini yaparak her zaman için kitapların hakkını vermeyi bir amaç saydım ve saymaya devam edeceğim. 

İkinci satranç kitabımı sizlerle paylaşmaktan onur duyuyorum. 
 
NAİM ONUR TEZMEN

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Naim Onur Tezmen

6 Mart 1978’de orta halli bir âilenin ilk çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. 1996–98 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi gördü. 2002–04 yılları arasında Dortmund’a Enformatik eğitimi almak için gitti. Almanca ve İngilizcesini geliştirdi. 2014–2018 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde eğitim gördü. Bir dönem satranç öğretmenliği yaptıktan sonra, bankacılığın yanı sıra, İthalat ve İhracat Personeli görevlerinde bulundu.

Şu anda, Marmara Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Personel İşleri Bölümünde, Bilgisayar İşletmeni olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında “Özünde Satranç” adında satranç kitabını, 2011 yılının son çeyreğinde, “Zamanda Yolculuk” adlı ilk bilim kurgu romanınını yazdı. 2013 Ocak ayında, "Paradoksal Ritüeller" adındaki deneme kitabını ve aynı yıl "Adım Adım Sicilya" adlı satranç kitabını tamamladı. Naim Onur Tezmen, ayrıca satranç antrenörü ve aday hakemidir.

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."