E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Ayetler ve Bilim İlişkisi-II

Ayetler ve Bilim İlişkisi-II
Ücretsiz
Author:
Genres: Dini kitaplar, İslam & Tasavvuf, Ücretsiz e-Kitaplar
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2021
Format: (eKitap)
Length: Türkçe, 16 x 24 cm, 200 sayfa
ISBN: 9786257287548
Rating:

“Göğü biz çok sağlam bir şekilde bina ettik. Şüphesiz onu genişleten de biziz.” (Zariyat suresi, 47. ayet)

1922 yılında, Edwin Hubble adlı bir bilim adamı, bilim tarihine geçerek yardımcısı ve hiçbir eğitimi olmayan Milton Humason’la birlikte tün galaksilerin dünyadan ve birbirinden uzaklaştığını buldu. Bundan yıllar sonra ise, aynı ismi taşıyan Hubble uzay teleskobu 2000'li yılların başında tüm bunları yapılan gözlemlerle kesin olarak doğruladı ve tayftaki kırmızıya kaymanın galaksilerin uzaklaşmasının bir sonucu olduğunu buldu.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}İslam ve Bilim, Ayetler ve Bilim, Evrim Teorisi, Yaratılış, Evrenin Yaratılışı, Kurandaki Mucizeler, Din ve Bilim, O. Kara, 

KATEGORİLER: DİN BİLİMLERİ / İSLAM /  Din Bilim İlişkisi ve Teoloji 


 

ÖNSÖZ

“Göğü biz çok sağlam bir şekilde bina ettik. Şüphesiz onu genişleten de biziz.”

(Zariyat suresi, 47. ayet)

1922 yılında, Edwin Hubble adlı bir bilim adamı, bilim tarihine geçerek yardımcısı ve hiçbir eğitimi olmayan Milton Humason’la birlikte tün galaksilerin dünyadan ve birbirinden uzaklaştığını buldu. Bundan yıllar sonra ise, aynı ismi taşıyan Hubble uzay teleskobu 2000'li yılların başında tüm bunları yapılan gözlemlerle kesin olarak doğruladı ve tayftaki kırmızıya kaymanın galaksilerin uzaklaşmasının bir sonucu olduğunu buldu.

Kur'an ve Hadislerden, geçmişten günümüze kadar birçok söylenen vuku bulduğu gibi, şu ana kadar vuku bulmayanların da aksi ispat edilemediği üzere Kur'an ve Hadis, şimdiye kadar yüzde 100 doğrulukta bize gerçekleri ispat ederek zamana nasıl hükmettiğini bize gösterdi. Zamana böylesine doğrulukta hükmeden ve gaybı böylesine, Hak dostları dışında sıradan bir insanın bilemeyeceği tarzda bilen başka bir kitap ve söz yoktur.

Tabiat kanunlarını bir düşünelim, bu kanunları herhangi bir yaratıcı yaratmış ve haşa her bir kanun farklı bir yaratıcı ile yaratılmış olsaydı; muhakkak ki, er ya da geç bu kanun sahibi haşa 1'den fazla yaratıcılar arasında anlaşmazlıklar çıkacak ve kanunların birbirine yüzde 100 örtüşmediği ve hatta sürtüştüğü "kanun savaşları" ya da kanunların birbiri ile arasındaki uyumda 1 saniye dahi olsa bir dengesizlik vuku bulacaktı. Şimdi bir örnekle bunu açıklayalım; mesela kütlelerin birbirini çekim kanununa göre güneş, ay, dünyanın kendi etrafında dönüşü ve birbirleri etrafındaki yörüngesel hareketlerinin sahibi olan Tanrı, haşa başka diğer kanunların sahibi olan tanrı ile anlaşamadığında, mesela rakibine yenildiğinde, bu haşa 1. tanrının 2. tanrıya mağlubiyetinde, bu daimi kanunda bir çözülme olacaktı. Biz dahi insan olarak karı-koca kendi evimizde kavga etmediğimiz ya da tartışmadığımız 1 gün bile yoktur, İradeyi yaratan da o iradeye sahiptir ve bu kanunların birbiri ile uyumu, birbirine uhu ile yapıştırılmış zar-zor tutunan, arada çözülen birtakım kanunlar bütünü değil; tam tersine hepsi aynı kişiden çıkmış gibi kusursuz ve aynı ve daimi kanunlardır.

Örneğin; yerçekimi, kütlelerin birbirini itme-çekme kanunu, atomun etrafındaki elektronların belli bir yörüngede ve mesafede sürekli belli bir yöne dönmeleri hep tek bir yaratıcıdan çıkarmış gibi olduğunu insana bundan daha mantıklı hiçbir düşüncenin alternatif olamayacağını açıkça göstermektedir ve ispatlamaktadır. Kanunların kesinliği ve daimiliği ve birbiri ile uyumu kadar kesindir bize tek yaratıcımızın varlığı. Hatta haşa çok yaratıcılardan bir tanesi diyebilirdi ki; “Sen 10 kanun yarattın ben önceden uyuyordum bu 10'una artık vazgeçtim, anlaşma bozuldu ben senin yarattığın tabiat kanunlarından 1 tanesine uymuycam”; ama bu ise mümkün değildir. Her bir tabiat ögesi olan varlık uyduğu kanuna uymaya ve sürekli ve 1 sn. bile değişmeden itaat etmektedir. Bu ise tek yaratıcının kesinliğidir.

(Önsöz, Kitaptan)

 

  • (1. Kısım)
  •     Yaratılışçılık İnancı ve Delilleri – Allah'ı Buldum!
  • (2. kısım)
  •     Ayet ve Hadislerden Bazı Çıkarımlar ve Tefekkür (Özellikle Sağlık İle İlgili Olarak)
  • Ayetler ve Bilim İlişkisi -2

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
O. Kara

Tıp ile ilgili olarak çalışmaktadır. Yazılarında sadece Allah’ı ve peygamberi tebliği gaye edinmiştir. Kitaplarını genel anlamda emri bil maruf -nehyi anil münker (iyiliği emret, kötülükten sakındır) emrine göre ve din ağırlıklı olarak yazmaktadır, yer yer tıpla ve felsefe, matematik-mantık ile ilgili olan kısımlardan da bahsetmektedir.

Kitaplarının temel yazılış amacı şudur:
Bir alim, bildiğini insanlara anlatmazsa, Allah katında mes’uldür. O nedenle bildiğini-öğrendiğini elinden geldiğince anlatmak için kitap yazmıştır. Ehli sünneti seven ve Müslüman sıradan bir insandır.

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."