E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Bakış

Bakış
15.99 $ (Basılı)eBook: 4 ₺ (eKitap)
Author:
Genres: Akademik, Eleştiri - Kuram, Felsefe
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2015
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 15 x 23 cm, 276 sayfa
ASIN: 6059825311
ISBN: 9781310719844
Rating:

Düşünmek hayatın her anında yapılan bir beyin-sel işlevdir. İnsanların zaman zaman kendi düşündükleri ile bir savaş vermesi bazen insanların elinde olamayabilir, bu içgüdüsel olarak neden-sonuç kavramının her zaman güncel seyir etmesindendir. Elbette bunları anlatan, psikoloji, felsefe, ekosistem vb. birçok kitap ve belgeseller vardır, fakat insanların ezbercilik olarak ki, Ekonomik savaş içerisinde bunların sadece bir bilim olduğu ve güncel yaşamda bir gereği ile bile karşılaşmazlarken, bunlara ilişkin bilgilerle karşılaşırlar. Çünkü, bu bir varlığın ötesindeki yaşamla ilgili olduğu için, kimse düşünce zincirini yani bütün hayat ile ilgili bir kitap ile bilgilerin kullanılabileceğini nereden bilebilirler. Bu yazdığım kitapta, yaşam için gerekli binbir sırlar gizli aslında, herkesin bildiği ama bu bakış açısıyla hiç görmedikleri bir gerçek.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

VARLIK
Kural nedir, neden çıkar, kuralın çıkmasına neden olan vaka nedir. Vaka nedir? Evet, balistik inceleme ile düşünülen konuda ayrıntı vermeyeceğim, ilgili alanın gizlilik kriterlerini düşünerek, fakat bir gerçek var kabul ederek, hayal edemeyeceğimiz bir araştırma dizinini, -gözden kaçmıyor ya- varlık nedeni insan olan bu savaşı, hukuk neden bu kadar dikkatli araştırmıyor. Bu demektir ki, olmayanı değil var olanı kullanıyoruz. Benim de amacım felsefeyi kullanarak Dünya, İnsan, Hukuk kavramlarını atomlarına bölerek var olduğumuz nedenlerin gereklerini harfiyen yazmak ve bunların tümü tek bir kitapta var olması zor olsa da, belki bu yönde bir ansiklopedik çalışma için ilk adım olacaktır. İnsanların çoğu varlığın somut olmasının dışında, varlığın insanların görmediği bir boyutunun da olduğumun farkında bile değil. Bundan dolayıdır ki, ve/veya kaldı ki hakkını nerden bilsin, hukukunu nereden bilsin, daha tam olarak kendi varlığının bilincine sahip bile değil.

Bir kahraman bekler herkes, illa ki dünyayı kurtaran bir adam olacak ama bu sadece filmlerde olur ancak birileri bir şeyler yazar benim gibi ve önemli olan o şeyleri dikkate alıp ek olarak birilerinin o şeyleri fark etmesi, bu kadar basit. Varlık, var olmak olunan yerde bir kural ve kural varsa hak var demektir, hakkın var olması Adaletin hakkı güvence altına alması demektir. Tüm insanlık bir düzen içinde yaşamak için gerek sosyal, ekonomi, siyasal, dini ve vicdani hürriyetleri vb. bir sürü alan ile mücadele etmektedir. Buna mecbur kılınan kişi veya kişilerin var olduğunu bildiği objeler bütünü ve buna gereken yönetim biçimidir.

İnsanların dünyadaki bütün canlılardan tek farkı özgür yaşamak, akıl sahibi ve sistematik analiz yapabilen bir carlık olmaktır. Evet, tek fark budur çünkü bunların bütünü hak ile birleşir.

Yazmış olduğum kitap, 3 bölümden oluşmaktadır. Evrensel hukukun geneli bakımından ele aldığım ve öz felsefem, yani bilinen tanımın dışındaki insan psikolojisi.. ve insan psikolojisinin düşünülmesi gerektiği görünüşe ek olarak;

• Özel Hukuk

• Ticaret Hukuku

• Medeni Hukuk

• İş Hukuk

olarak ve genel olarak ahlak kuralları, görgü kuralları, hukuk kuralları adı altında bu Felsefeyi ele aldım.

NOTLAR:

Cümleler uzun ve birbiriyle bağlantılı yazılmıştır.

1) Bu kitapta yazılanlar birer Varsayımdır ve bir kesinlik arz etmez.

2) Bu kitap Siyasi amaç taşımaz.

3) Bu kitapta, Evrensel bir yaşamın hukuku, davranış biçimi ve doğa yasaları ele alınmıştır.

4) Bir sonraki seride (Kitapta) detaylandırılacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."