E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Bütünsel Bakışla Canlılık-I

Bütünsel Bakışla Canlılık-I
8.99 $ (Basılı)eBook: Ücretsiz (eKitap)
Author:
Genres: Akademik, Biyokimya, Biyoloji, Tıp, Ücretsiz e-Kitaplar
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2014
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 15 x 23 cm, 85 sayfa
ASIN: 1981765581
ISBN: 9781311101044
Rating:

CANLILIK Nedir? Bilinç nedir? Zamanla bağlantılı olduklarını görebilir miyiz? Duyguların ne olduğunu söyleyebilir miyiz? Beden ve Ruh ayrı mı yanılgı mıdır? Beden ve ruh, madde ve enerji gibi midir? Einstein'ın ünlü E=M.C2 formülüyle, madde ve enerjinin temelde aynı şeyler olduğunu ve birbirlerine dönüşebildiklerini, maddenin yoğunlaşmış uzay-enerji alanı olduğunu göstermiştir.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}Bütünsel bakışla canlılık, yunus ilik, evrim teorisi, canlılık, biyokimya, yaratılış, evrenin yaratılışı, evrenin evrimi, evrenin oluşumu, canlıların oluşumu, alternatif canlı kuramı, canlılık nasıl oluştu, kaos ve insan, insanın oluşumu, evren ve insan

KATEGORİLER: Medicine & Science (Biyoloji, Biyokimya & Tıp)

 

CANLILIK Nedir? Bilinç nedir? Zamanla bağlantılı olduklarını görebilir miyiz? Duyguların ne olduğunu söyleyebilir miyiz? Beden ve Ruh ayrı mı yanılgı mıdır? Beden ve ruh, madde ve enerji gibi midir? Einstein'ın ünlü E=M.C2 formülüyle, madde ve enerjinin temelde aynı şeyler olduğunu ve birbirlerine dönüşebildiklerini, maddenin yoğunlaşmış uzay-enerji alanı olduğunu göstermiştir. Madde ile enerji arasındaki benzerlik ne ise, beden ile ruh arasındaki benzerlikte öyle midir? Beden madde ise Ruh enerji midir? Bilinç, duyulardan kaynağını alan daha üst bir duyu mudur? Hücreler dokuları, dokular organları, organlar sistemleri oluşturur düşüncesinde bilincimizi de görebilir miyiz? Hafızamızdaki bilgilere istediğimiz her an neden ulaşamayız? Daha da önemlisi, tüm bilincimizi zamanın çok kısa anına sığdırabilir miyiz? Neden?

  CANLILIK; düşünmeye başladığı zamandan beri insanlığın zihnini meşgul eden, bu soru sorulmaya başladığından bu yana biriktirdiği deneyimlerle cevaba yaklaşmaktadır. Canlılık, ne olduğunun bilincine varmakla kendi doğasını, bilincini nasıl etkileyecektir? Hiç şüphesiz bilincine varamadığı durumdan çok daha anlamlı olacak ve canlılık evrimine olumlu katkıları olacaktır. Öyle ya bilinç kendi doğasını anlayamamanın yönsüzlüğünden sıyrılıp, doğasına ve tüm ekosistemine daha anlamlı dönüşümler sağlayacak ve zamanını anlamsız dogmatik yollarda değil, kendinde yaşayacak ve de daha büyük soruların, sorunların peşine koyulacaktır. Dogmatik kalıplardan sıyrılarak, dogmatik törelerden kurtulup, üzerinde yaşadığı dünyanın, evrenin sorularına birlikte yönelme fırsatı yakalayacaktır. Bu büyük bir enerji birlikteliği demektir, çok büyük enerji arkadaşlar. Bu kitabı okurken ''Dönel devinim kuramı''nı da gözden geçirmenizi isterim (İbrahim Gedik).

  İnsanın anlam arayışı ve kendini zamanda bir şekilde var etmenin zorunluluğuyla kolaya kaçmakta, kolay yolu seçmektedir. Ve de zamanın boşluklarını yaşama, doldurma zorunluluğuyla farkında olamadan dogmatik alanlara çekilmekte ve doğru yolun o yol olduğunu sanmakta, düşünmektedir. Bu aynı zamanda enerji meselesidir. Ve içinde bulunduğu grupla etkileşimi zihin boşluklarında zamanını doldurmaktadır.

Canlılığın sıkıntılarını, ne olduğunu anlayamamanın bilinçsizliğinde, bir kısım insan bir yönüyle yöneldiği bu dogmatik yollarda, yapay yollarda; canlılığa, insanlığa en büyük acıları farkına olmadan yaşatmakta, gelecek zamanlara daha büyük acılar, sorunlar yönlendirmektedir. İşte, canlılığın bilincine varılması ve de bilincin seçeneklerini etkilemesi kaçınılmazdır. Aksi durumda insanın, insanlığın kendine biçtiği sıfatlar boşlukta kalacaktır.

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Yunus İlik

YUNUS İLİK: 1971, Rize doğumlu ve Gerçeğin peşinde..

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."