E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

ÇÖL GEZEGEN

ÇÖL GEZEGEN
499 ₺ (Basılı)eBook: 49 ₺ (eKitap)
Author:
Genres: Fantastik & Bilim Kurgu, Roman
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2021
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Kalın karton kapak, 16 x 23 cm, 800 sayfa
ASIN: 6257287618
ISBN: 9786257287609
Rating:

Dünyadaki İklim ve Su kriziyle ilgili en iyi Bilimkurgu kitabını okumaya hazır mısınız? Dünyadaki tüm su bitse, Mars veya Venüs gibi bir Çöl Gezegen’e dönüşse ne olurdu?

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku Basılı-olarak-satın-al
D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords} Çöl Gezegen,  Murat Ukray, Bilim Kurgu Roman, Küresel Isınma, Max, Nelson, James Scott, Richard Nickson, Lena, George Floyd, Saiborglar, UFO'lar, Kıyamet Savaşı, Su Krizi, Dünya'nın Sonu, Kıyamet öyküsü, Apokaliptik Roman, Mars

KATEGORİLER: ROMAN / Bilim Kurgu / Ekolojik & Dünya-Dışı Yaşam


 

ÖNSÖZ

&

BAŞLANGIÇ

Dünyadaki İklim ve Su kriziyle ilgili en iyi Bilimkurgu kitabını okumaya hazır mısınız?

Dünyadaki tüm su bitse, Mars veya Venüs gibi bir Çöl Gezegen’e dönüşse ne olurdu?

Yıl: 2199.

Dünyada tüm su bitmiştir ve çöllerden oluşan MARS veya VENÜS gibi kurak bir gezegene dönüşmüştür. Yaşayan sadece 20 bin kişilik küçük bir grup insan kalmıştır ve onlar da atmosfer yok olduğu için yerin binlerce kilometre altına sığınmıştır. Başlarında direnişin lideri olarak ‘MAX’ isimli bir genç vardır. Amerika’da başlayıp her yerde devam eden yangınlar, küresel ısınma ve iklim kriziyle başlayıp, Kıyamet’e uzanan bir hikaye ve savaşlar. Su veya alternatifini bulmak için uzaya koloni kurmak zorunda olan ve Dünya-Dışı bir ırkla yaptıkları savaşı kaybedip, yeraltına sığınmak zorunda olan bir insanlık var karşımızda bu yeni hikayede. Fakat insanlığın sonu gelmeden önce Max, bu sona adım adım nasıl gelindiğinin hikayesini bu kitapta bize anlatacak.

 

 

Uzun yıllardır, bu 3 meseleye mantıklı bir açıklama getirilememektedir:

1- Dünyanın her yerinde rastgele çıkan ‘Orman Yangınları’

2- Denizlerdeki ve Göllerdeki ‘Suyun Aniden Azalması’ ve

3- Aniden ortadan kaybolan ‘Milyonlarca İnsan’

Bunun da ötesinde, Dünya’nın pek çok yerindeki orman yangınları, sebebini iklim krizi ve küresel ısınmaya bağlamak için ve onlarla pazarlığa oturup anlaştıkları için, kötü bir küresel teşkilat tarafından kasten çıkarılmaktadır. Bu şeytani teşkilatın amacı, bu Dünya-Dışı güçlerle işbirliği ve anlaşma yaparak, bazı lazer silahlarıyla donatılmış olan UFO’ları da yönlendirip, amaçları Dünya’daki tüm su bitmeden ve taşınmadan önce, tüm canlıların çoğunu yok edip, Dünya’yı sadece kendi seçtikleri elit bir grup insanın yönetiminde yaşadığı, tamamen bir ÇÖL GEZEGEN’e dönüştürmektir ve bunun için de Amerika Nevada’daki gizli 51. BÖLGE yeraltı üssünü merkez olarak kullanmaktadırlar.

2045 yılında, Singapur’da yapılan bir bilimsel toplantıda, Dünya üzerinde ortadan kaybolan suyun, sadece küresel ısınma veya iklim şartlarına bağlı olmadığını, çok daha önemli bir sebebi olduğunu bir bilimsel teorisinde tüm dünyaya yıllardır anlatmaya çalışan Prof. Richard Nickson, ortadan kaybolan şeyin sadece su olmadığını çok yakında anlayacaktır. Çünkü, bu Dünya-Dışı varlıklar kendi gezegenlerinde kaynakları tükendiği için, hayatta kalabilmek için dünyadan üç şeyi kaçırarak UFO’larla oraya taşımak zorundadırlar:

1- Vücut sıvılarını hayatta tutmak için ‘SU’

2- UFO yakıtı olarak kullanmak zorunda oldukları ‘ALTIN’ ve

3- Deneylerde ve Madenlerde çalışmak için kullanılan ‘İNSANLAR’

Herşey 2050 yılına gelindiğinde, Dünya’nın her yerinde çıkan ve sebebi bir türlü tesbit edilemeyen orman yangınlarıyla başlar. Bunun da ötesinde, Dünya’daki Su miktarı yüzde 10 azalmıştır ve Deniz seviyesi 50 metre geriye çekilmiştir, büyük Göllerin çoğu kurumak üzeredir. Birleşmiş Milletler’de başkan yardımcılığı görevini yürüten James Scott’un yeğeni Nelson, nişanlısı Chelsie ile yeni evlenmek üzeredir. Anne ve babası 5 yıl önce gizemli bir uçak kazasında ölmüştür. Hayattaki tek yakını olan amcasını düğüne davet etmek üzere Nevada’dan Arizona’ya doğru arabasıyla yola çıktığında, dünyanın en kurak yerlerinden birisi haline gelen Nevada Çölü’nü geçerken, çölün ortasında parlak bir sıradışı cisim görür ve arabasını durdurur. Yanına gittiğinde dev bir üçgen piramit şeklindeki metal monolitle karşılaşır ve tam onu incelerken gökyüzünden parlak bir cisim uçarak o yöne doğru inmektedir ve arkasında duran 1 metre boyundaki uzaylı yaratık tarafından saldırıya uğrayıp kaçırılır. Artık, uzak bir galaksiye götürülmek üzere bir uzay aracına bindirilip, geri dönüşü mümkün olmayan uzun bir yolculuğa çıkar ve artık o da kaçırılan diğer insanlar gibi bir köledir. Fakat, bu galaksideki bir Çöl Gezegen’e ulaştıklarında çok şaşıracaktır. Çünkü, kaçırılan tutsak sadece kendisi değildir, başka milyonlarca insan da bu kolonide tutsak olarak bekletilmektedir.

Bunun da ötesinde, SAİBORGLAR denen bu kötücül reptilian uzaylı ırk, geçmişi binlerce yıl öncesine, çok eski zamanlardaki atalarına dayanan ve MARS GEZEGENİ ile ilgili olan büyük bir intikam yüzünden, Başkan RİCHARD NİXON zamanında başlattıkları bu savaşı ilerletip sonunda tüm dünyayı yok etmeye kararlıdırlar. Fakat, tüm bu gerçeği uzun araştırmalar sonucunda sonunda öğrenen ve onları durdurmak isteyen, JAMES SCOTT ile yardımcısı GEORGE FLOYD ve kaçırılan yeğeninin nişanlısı CHELSİE ile Ekoloji Profesörü RİCHARD NİCKSON, acaba bu savaşı engellemek için başarılı olabilecek midir? Yoksa, Dünya 100 yıl içinde kurak bir ÇÖL GEZEGEN’e mi dönüşecektir?

* * * 

ÇÖL GEZEGEN, KIYAMET’e doğru uzanan, insanlığın Dünya üzerindeki var olma veya yok olma mücadelesini, daha önce hiç okumadığınız bambaşka bir boyutuyla ilk kez ortaya koyacak ..

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Murat Ukray

Murat Ukray, aynı zamanda yayıncılık da yapan yazar, 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Üniversite'de Elektronik Mühendisliği okuduktan sonra, Yazarlık ve Yayıncılık hayatına atıldı. Yayınlanmış -17- kitabı vardır.

Yazarın yayınlanmış diğer Kitapları:

1- Kıyamet Gerçekliği
(Kurgu Roman) (2006),
2- Birleşik Alan Teorisi
(Teori - Fizik & Matematik) (2007),
3- İsevilik İşaretleri
(Araştırma) (2008),
4- Yaratılış Gerçekliği- 2 Cilt
(Biyoloji & Biyokimya Atlası)(2009),
5- Aşk-ı Mesnevi
(Tasavvuf & Kurgu Roman) (2010),
6- Zamanın Sahipleri
(Otobiyografi & Deneme) (2011),
7- Hanımlar Rehberi
(İlmihal) (2012),
8- Eskilerin Masalları
(Tarih & Araştırma) (2013),
9- Ruyet-ul Gayb
(Haberci Rüyalar) (Deneme) (2014),
10- Sonsuzluğun Sonsuzluğu
(114 Kod) (Teori & Deneme) (2015),
11- Kanon (Kutsal Kitapların Yeni Bir Yorumu) (Teori & Araştırma) (2016),
12- Küçük Elisa (Zaman Yolcusu)
(Çocuk Kitabı) (2017),
13- Tanrı'nın Işıkları
(Çölde Başlayan Hikaye)
(Dini Bilim-Kurgu Roman) (2018),
14- Son Kehanet- 2 Cilt
(Tarihi Bilim-Kurgu Roman) (2019)
15- Medusa'nın Sırrı
(Mitolojik Bilim-Kurgu Roman) (2020)
16- Çöl Gezegen
(Ekolojik & Dünya-Dışı Yaşam Bilim-Kurgu) (2021)
17- Kabustan Gelen
(Korku & Gerilim Bilim-Kurgu) (2022)

Aynı zamanda YAZAR KOÇLUĞU ve KUANTUM & BİRLEŞİK ANA KURAMI doğrultusunda, kişisel gelişim uzmanlığı konularında da faaliyet göstermektedir..

Çalışma alanları:

Köşe yazarlığı yapmak, Profesyonel yazarlık (12 yıldır), Blog yazarlığı, web sitesi kurulumu, PHP Programlama, elektronik ticaret sistemleri, Sanal kütüphane uygulamaları, e-Kitap Uygulamaları ve Yazılımları, Kişisel gelişim, Kuantum mekaniği ve Birleşik Alan teorisi ile ilgili Kuramsal ve Uygulama çalışmaları..

Look Inside
"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."