E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Dört Kafadar

Dört Kafadar
250 ₺ (Basılı)eBook: 49 ₺ (eKitap)
Author:
Genres: Dünya Halk Edebiyatı, Felsefe, Roman
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2024
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Kalın karton kapak, 16 x 23 cm, 196 sayfa
ISBN: 9786256308848
Rating:

(AĞITLAR VE ÖVGÜLER)

Bu eser, 5 yıllık bir çalışma sonucu ortaya çıktığı için, hem hoşlanacağınız bir kurgunun da içinde olduğu felsefe yüklü bir kitap ortaya çıktı.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku Basılı-olarak-satın-al
D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}

• Dört Kafadar • Ağıtlar ve Övgüler  • Felsefe • Felsefi Roman • Türkçe Roman • Ali Aktaş


KATEGORİLER: ROMAN / KURGU / Felsefi Roman 


 

ÖNSÖZ

Bu eser, 5 yıllık bir çalışma sonucu ortaya çıktığı için, hem hoşlanacağınız bir kurgunun da içinde olduğu felsefe yüklü bir kitap ortaya çıktı. Kitabın içinde çok şey bulacağınızı düşünüyorum. Kitabın amacı tarih boyunca gelmiş geçmiş ünlü düşünür ve felsefecilerin daha iyi anlaşılmasını sağlamaktır.

* * *

Ralf ağırdan kalkıp kürsü/masaya yerleşti, masadaki tokmağı eline aldı ve bir mahkeme hakimi edasıyşa, birkaç kez masaya vurdu:

“Dostlar, Bir kişiye de olsa Bilim, Kültür ve Sanat adına bir eşik olursam ne mutlu bana. Sesimi duymayanlara duyurabileceğimi bilsem, inanın aslan olup kükrerdim.”

“Felsefe bazılarınca bilim kabul edilmese de, Kerim’in dediği gibi bilimin hizmetkarıdır.”

Agoranın kapısı sessizce tıklandı. İçeri fidan boylu 16-17 yaşlarında üç genç girdi; selamlaşıp tanıştılar. Kıvırcık saçlı genç, “İzin verirseniz sohbetlerinize biz de katılmak isteriz”, dedi.

Ralf: “Ne demek her zaman kapımız açık buyurun gençler.” dedi.

Gençler teşekkür mahiyetinde başlarını sallayarak arka sıraya oturdular. Hep birlikte değişik bitki çaylarından içip kısa bir sohbete başladılar:

“Gençler, az önce konumuzun felsefe olduğundan bahsediyordum. Felsefe, evrenin, doğanın ve yaşamın sırlarını anlamaya çalışan bir daldır. Tam doğruyu buldum derken, başka zıt bir fikirle yıllarca çarpışır. Bu da yetmezmiş gibi bazen doğruların üstüne gelenekler ve görenekler tuz biber olur; işte o zaman işler kaosa döner. Derin, karmaşık ve uzun konular olduğu için kısa kısa değineceğim. Ayrıntılı öğrenmek isteyene değişik kitaplar verebilirim. Bu konular hakkında odalar dolusu kitap var. Benim görevim ise kapıyı aralamak, gerisi size kalmış; isteyen kapıdan bakar, isteyen içeri girer.”

Güneş ışınlarıyla ısıtmasaydı, dünyada yaşam olmazdı. Gelmiş geçmiş zamana damga vuran bu deliler de dünya düzenine el atmasaydı herhalde taşla sopayla dağ taş dolaşırdık. Felsefe, insan olmamızda en büyük katkı sağlayan dallardan biridir..

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Ali Aktaş

1968 yılında Bigadiç’in Özgören köyünde doğdu. İlköğrenimi köyünde, ortaöğrenimini Bigadiç’te tamamladı. Lisedeki öğretmeni Güneş Ergün’ün teşvikiyle edebiyatla, özellikle şiirle ilgilenmeye başladı. Zamanla okuduğu kitaplarla bilgisini pekiştirdi.

Liseyi bitirdiği yıllarda bir tartışma nedeniyle şiirlerini ve kitaplarının babası tarafından yakılmasından sonra epey bir süre şiirden koptu. Ancak okumaya her koşulda devam etti. Yaklaşık aynı dönemlerde Almanya’ya yerleşti. Ali Aktaş, zamanla tanışarak arkadaşlık kurduğu şair ve yazarlardan etkilenip yeniden yazmaya yöneldi.

Şiir dışında düz yazıyla da özellikle ilgilenen Aktaş’ın henüz yayınlanmamış öyküleri bulunmaktadır. Aktaş’ın bazı şiirleri değişik araştırmalarda yer aldı.

İletişim Mail:

ali.aktas1809@gmail.com

 

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."