E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

PROJE 90° S

PROJE 90° S
400 ₺ (Basılı)eBook: 49 ₺ (eKitap)
Author:
Genres: Fantastik & Bilim Kurgu, Macera - Aksiyon - Polisiye, Roman
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2024
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Kalın karton kapak, 16 x 23 cm, 560 sayfa
ASIN: B0CVW7QWC6
ISBN: 9786256015258
Rating:

Tekne ile Antarktika kıtasını, rotanızı hiç değiştirmeden, düz bir güzergâh üzerinden geçmek ister miydiniz?

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku Basılı-olarak-satın-al
D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}

• PROJE 90° S • Galip Mertol Gürzel  • Antarktika • Güney Kutbu• Tekne Gezi Macerası • Seyahat Romanı


KATEGORİLER: ROMAN / MACERA & KURGU / Deniz Hikayeleri 


 

ÖNSÖZ

Tekne ile Antarktika kıtasını, rotanızı hiç değiştirmeden, düz bir güzergâh üzerinden geçmek ister miydiniz?

Bora yaptığı işin özelliği ve kurduğu doğru bağlantılar sayesinde, madden zenginleşmiş, dünyanın tanıdığı saygın kişiler arasında yerini almış, gözde ve yakışıklı bilgisayar mühendisidir. Sadık köpeği Cingo ve teknesi «Hüdâ-Verdi» ile kendini denize adamıştır.

Bora’nın bir huyu vardır. «Duyduğuna ve hatta gördüğüne dahi inanma! İşin aslını ve eşyanın gerçeğini oku!» Bu tarz düşünce Borada prensip olmuş, çalışmalarında her zaman ön planda yer almıştır. Son aldıkları iş teklifi gerekçesiyle, hedeflerinin Antarktika olarak belirlenmiş olması, toplantı ve görüşmeler sırasında ortaya çıkan “Madem ‘Hüdâ-Verdi’ bunu yapabilir, o zaman Antarktika kıtası baştan sonuna kadar karadan tekne ile geçilmelidir” fikri benimsenmişti.

Canlı yayın olarak yapılacak bu Antarktika kıtası geçiş serüvenine, kutup noktasını belirleyen, uluslararası adı “90 derece Sud” olan ismiyle yani “Proje 90°S” adını vererek çalışmalarına başlamışlardı.

Yıllar sonra Bora’nın karşısına Elif’in çıkmasıyla tekrar yaşam amacını bulan Bora, “tam olduk” darken Elif’in eski eşi Nero, ona yardım ettiğinden dolayı, Bora ve ekibini hedefe almış, onlar için türlü akıl almaz tehlikeli saldırı nitelikli tuzaklar ve planlar yapmaktadır.

“Önce çocuğum” diyen Elif’in kızını kurtarmak için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Peşlerinde Hüda-Verdi gibi eşi benzeri olmayan, özel tasarım ve teknoloji dolu tekneyi eline geçirmek için çabalayan çeşitli tehlikeli ve karanlık güçler saldırmak için her an fırsat kollamaktadır. Bora ve ekibi tüm bu meydan okumalara, saldırılara ve doğa şartlarına karşı koyarak hedeflerine ulaşmak için her şeyi göze alırlar.

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Galip Mertol Gürzel

Galip Mertol Gürzel, 1963 İstanbul doğumludur. İlk ve ortaokul eğitimlerini Bakırköy'de tamamlayıp lise ve yüksekokul için 1978 yılında İsviçre'ye gitmiştir.

Daha sonraları tek başına geldiği bu ülkede evlenmiş, iki yetişkin kızı ve iki kız + 1 torunu ile halen İsviçre'de eşi ile birlikte Zürih kentinde yaşamaktadır.

Yazarımız eğitim sürecinde ve sonrası çeşitli işlerde çalışmış olup 1990 yılından bu yana Bilgisayar Mühendisi olarak mesleğine devam etmektedir. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İsviçre'ye geldiğinden bu yana gurbetteki Türklerin kendi çabalarıyla kurdukları, "Türk Sanat Topluluğu TST", "Uster ve çevresi Türk kültür derneği UTKD" gibi çeşitli derneklerde, kültür ve sanat bilgilerini bir sonraki nesile bırakana kadar 20 seneye yakın bir süreçte hizmet etmiş, çeşitli tiyatro eserlerinde oyuncu ve sahne arkası görevlisi olarak yer almıştır. Uzun süre halk oyunları eğitmenliği yapmıştır. Kendi kuşaklarının bir önceki kuşaktan aldıkları kültür sanat bilgilerini, kendilerinden sonra gelen kuşağa devretmenin gururunu duymuştur.

İlk karalamalardan olan "Ayla Konuşan adam" yazarımızın İsviçre'ye gelişi ve sonrasında yaşadığı sürecin mizahi açıdan anlatmaktadır.

İletişim ve mail:

mertol@gmg-art.org

https://www.captainssailing.com

 

Look Inside
"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."