E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Satrancın Anatomisi

Satrancın Anatomisi
19.99 $ (Basılı)eBook: 6.99 ₺ (eKitap)
Author:
Genre: Eğitim / Okul Kitapları
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2018
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 14 x 21 cm, 466 sayfa
ASIN: 1719174636
ISBN: 9786056849220
Rating:

Günümüzde, dünyada çeşitli türde çok sayıda satranç kitabı yayınlamaktadır. Türkiye’de de son zamanlarda satranç literatüründe bir artış gözlenmektedir. Açılış, oyun sonları kitapları... Türkiye’deki lisan bilen güçlü satranççılar bunlardan yararlanmaktadır. Ancak, satrancı öğrenmeye başlayan, satrançta daha ileri bir düzeye gelmek isteyen oyuncular için sistematik satranç kitapları son derece azdır.

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

KATEGORİLER: (OYUNLAR & SATRANÇ, EĞİTİM VE KÜLTÜR YAYINLARI)

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}:  Satrancın Anatomisi, Naim Onur Tezmen, Satranç, Chess Books, Chess

Günümüzde, dünyada çeşitli türde çok sayıda satranç kitabı yayınlamaktadır. Türkiye’de de son zamanlarda satranç literatüründe bir artış gözlenmektedir. Açılış, oyun sonları kitapları… Türkiye’deki lisan bilen güçlü satranççılar bunlardan yararlanmaktadır. Ancak, satrancı öğrenmeye başlayan, satrançta daha ileri bir düzeye gelmek isteyen oyuncular için sistematik satranç kitapları son derece azdır. 

Dünyadaki ve Türkiye’deki güçlü satranç oyuncularının, oyunları çok iyi yorumlamalarına ve birçok konuyu çok iyi etüt etmelerine karşın, sistemli biçimde kitap yazmalarının olumlu sonuçlar vermediği –ne yazıktır ki- görülmektedir. 

Bu kitap, oyunun bütününde; açılışta, oyun ortasında, oyun sonlarında ve stratejik-taktik konularda, en önemli soruların çok sistemli bir biçimde incelenmesine dayanmaktadır. Klasikleşmiş oyunların dışında, en yeni oynanmış oyunlar da yer almaktadır. Çeşitli kitap ve deneyimlerden yola çıkarak, uzun çalışma ve etütler sonrasında, okuyucuyu en iyi şekilde geliştirecek konular ve partiler aktarılmıştır. Sistemli biçimde ortaya çıkan bu derlemenin, antrenör eksikliğinin büyük bir boşluk yarattığı ülkemizde, kendi başına çalışmak isteyenlere ve çalışmak zorunda kalanlara, iyi bir rehber olacağı düşünülmüştür. Bu açıdan, okuyucunun tek başına düşünmek ve kendini geliştirmek yolunda atacağı adımlarda, bu kitap ona yardımcı olacaktır. Kitabımın amacı olan sistemli çalışma, oyuncu için yetenek kadar gereklidir. 

Ayrıca, çeşitli okullarda ders veren, satranç eğitmenliği yapan arkadaşlarımızın, hem ders anlatırken yararlanacakları, hem de öğrencilerine tavsiye edebilecekleri güvenilir ve bütünsellikli bir çalışma sunuyorum. 

Türkiye’de satrancın gelişmesi için yapılan çalışmalara katkıda bulunmasını dilediğim; çeşitli kitap ve satranç programlarından derlenerek hazırladığım, satranç yönteminin sırlarını açıklığa kavuşturan bu kitap, sistemli olarak çalışmaya hazır olan gelecekteki satranç ustalarına büyük ölçüde yardımcı olacaktır. ​
 
NAİM ONUR TEZMEN

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Naim Onur Tezmen

6 Mart 1978’de orta halli bir âilenin ilk çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. 1996–98 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi gördü. 2002–04 yılları arasında Dortmund’a Enformatik eğitimi almak için gitti. Almanca ve İngilizcesini geliştirdi. 2014–2018 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde eğitim gördü. Bir dönem satranç öğretmenliği yaptıktan sonra, bankacılığın yanı sıra, İthalat ve İhracat Personeli görevlerinde bulundu.

Şu anda, Marmara Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Personel İşleri Bölümünde, Bilgisayar İşletmeni olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında “Özünde Satranç” adında satranç kitabını, 2011 yılının son çeyreğinde, “Zamanda Yolculuk” adlı ilk bilim kurgu romanınını yazdı. 2013 Ocak ayında, "Paradoksal Ritüeller" adındaki deneme kitabını ve aynı yıl "Adım Adım Sicilya" adlı satranç kitabını tamamladı. Naim Onur Tezmen, ayrıca satranç antrenörü ve aday hakemidir.

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."