E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

TÜRK TOPLUMU, KÜLTÜRÜ, DİNİ

TÜRK TOPLUMU, KÜLTÜRÜ, DİNİ
14.99 ₺
Author:
Genres: Akademik, Araştırma / İnceleme, Tarih, Ücretsiz e-Kitaplar
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2019
Format: (eKitap)
Length: Türkçe, 16 x 24 cm, 185 sayfa
ISBN: 9786057748034
Rating:

TÜRK MİLLETİ!
Milli değerlerine sahip çıkan, Milliyetçi, Vatanını ve Milletini seven bir şahsiyete sahipsin!
Ruhunda; Soyluluk, Temizlik, Dürüstlük ve Doğruluk vardır!
Bu asaletinden dolayı, bütün söylenenleri ve senin veya milletin için yapılan faaliyetleri doğru kabul edersin!

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

KATEGORİLER: TARİH / TÜRK TARİHİ / TÜRKİYE & OSMANLI TARİHİ

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}Türk Kültürü, Türk Tarihi, Türk Dini, Atatürk, Türkiye Tarihi, Osmanlı Tarihi, Dünya Tarihi

 

MUKADDİME

&

ÖNSÖZ

TÜRK MİLLETİ!

Milli değerlerine sahip çıkan, Milliyetçi,

Vatanını ve Milletini seven bir şahsiyete sahipsin!

Ruhunda; Soyluluk, Temizlik, Dürüstlük ve Doğruluk vardır!

Bu asaletinden dolayı, bütün söylenenleri ve senin veya milletin için yapılan faaliyetleri doğru kabul edersin!

İşte senin bu asil duygularını; kendi gizli emellerine alet etmek ve ondan menfaat sağlamak isteyenler çıkmıştır ve devamlı çıkacaktır. Tarihimiz bu gibi menfaat düşkünü kişi ve kuruluşların Türk Milletine vurduğu darbelerle doludur. Tarihte kurmuş olduğumuz 16 tane İmparatorluklarımız bunlar yüzünden yıkılmış, son olarak elimizde 17. Türk Devleti olarak TÜRKİYE CUMHURİYETİ kalmıştır. Şu anda da aynı oyunlar oynanmakta ve son Türk Devleti TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ni yıkmak için uğraşmaktadırlar.

Bu eserimde, bilhassa senin ana özelliklerin ve ulvî değerlerin olan; Din, Bilim ve Millet kavramlarının üzerine nasıl oyunlar oynandığını, 250 seneden beri seni nasıl uyutmak istediklerini ve bunda da nasıl muvaffak olduklarını dile getirmeye çalışacağım. Bunları dile getirirken, hakiki gerçeklerin ne olduğunu belirteceğim ve aynı zamanda da senin o ilahi kitabın olan Kur’an’ı Kerim’den de örnekler vererek doğruluğunu ispatlayacağım. Ki gerçekleri göresin ve senin bu kutsal değerlerinle oynamak isteyenlere hem gerekli dersi veresin, hem de suratlarına o meşhur TÜRK tokadını indiresin!

Türkiye; Dinci, Milliyetçi, Kürt, Laz, Tatar, Çerkez, Alevi, Sünni, Şii gibi bölünmelere doğru çok hızlı bir şekilde gitmektedir. Bu bölünmelerin asıl çıkış nedeni ise, iktidar hırsına kapılan siyasi kurumların bu değerleri “oy sermayesi” yapmalarıdır. Din, Mezhep, Milliyetçilik, Kültürel Değerler ve Soy gibi kavramlar, bir Milletin ana unsurlarıdır. Bu unsurları hiçbir parti kendine mal edip, parti sloganı haline getiremezler! Getirdikleri takdirde bölücülük yapmış olurlar; ve şu anda örneğini gördüğümüz, çeşitli akımlara bölünmüş bir Millet ortaya çıkar. Bu bölünmelerde; Vatan Bütünlüğünü ve Millet Birliğini unutturur; sadece ve sadece iktidara gelme hırsı hakim olur. Millet; “BÜTÜN MİLLET” olmaktan çıkar, çıkarların çatıştığı toplumlar topluluğu haline gelir.

Türk Milleti, 1919 yılında silah zoruyla Batılı Devletlerin esiri olma durumuna girmişken, Büyük Atatürk’ün dehası ile bu durum önlenmişti. Şimdi ise; bazı dış ve iç güçlerin taktikleri ile, Türkiye üzerinde parasal bir egemenlik kurma amacı güdülmektedir. Şu anda o egemenlik kurulmuştur. Türk Devleti almış olduğu borçlar nedeniyle batılı devletlerin bir çeşit esiri konumuna girmiştir. Uluslararası platformlarda Türk Devleti’nin herhangi bir sözü geçmediği gibi, takip ettiğimiz dış politikalarımıza hiçbir yabancı devlet değer vermemekte; daha da acısı, sanki bizi yönlendirircesine içişlerimize karışmaya başlamışlar, hatta bu işi o kadar ileriye götürmüşlerdir ki, bağımsız organımız olan Türk Adaletini dahi yönlendirmek ve eleştirmek kabalığına kadar vardırmışlardır. Bu da vermiş oldukları borçlar nedeni ile bu kuvveti ve hakkı kendilerinde bulmak cesaretinden kaynaklanmaktadır. Bu duruma düşmemizin asıl nedeni ise; toplumumuzda iktidar kavgasına düşen ve “Bir daha iktidara geleyim” diye düşünen Siyasi Toplulukların çıkar mücadelesine yönlenmesinden doğan boşluktan kaynaklanmaktadır. Halbuki Ulusal çıkarlar; Partisel, Kurumsal, Yöresel ve Kişisel çıkarların üstündedir. Ulusal çıkarların güdülmediği bir toplumda, diğer çıkarlar giderek erimeye ve yok olmaya mahkumdur! Halbuki ekonomik kalkınma, Türkiye’nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima refahlı Türk’ün idealinin bel kemiğidir.

ANKARA, 19/AĞUSTOS/2019

SABRİ KOCABAY (MAKİNA MÜHENDİSİ)

 

İÇİNDEKİLER

TÜRK TOPLUMU, KÜLTÜRÜ, DİNİ

(AÇIKLAMALI TARİH KİTABI)

  • YAZARIN ÖNSÖZÜ
  • TÜRK TOPLUMU
  • OĞUZ KAĞAN (METE HAN)
  • TÜRK KÜLTÜRÜ
  • TÜRK’ÜN DİNİ
  • YARARLANILAN KAYNAKLAR
  • YAZARIN ÖZGEÇMİŞİ

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Sabri Kocabay

Sabri KOCABAY, 1950 ANKARA doğumlu, üç çocuk ve altı torun sahibi, iyi derecede Almanca, orta derecede İngilizce dil bilgisine sahip, oldukça iyi bilgisayar kullanan, bilhassa Mühendislik Hizmetleri üzerine Bilgisayar Programları yapan, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Bölümü 1974 yılı mezunu Makina Mühendisidir.

1969-1974 yılları arasında, gece Mühendislik Eğitimi yaparken, gündüz PTT Ankara Bölge Başmüdürlüğünde Teknisyen olarak çalışmıştır.
1975-1976 yılları arasında Yedeksubaylık hizmetini müteakip:
1977-1978 Taksan Takım Tezgahları A. Ş. Firmasında Uzman Proje Mühendisi,
1979-1982 Gemaksan Genel Makine Sanayii Ltd. Şti. Firmasında Fabrika Müdürü,
1982-1985 M.A.N Motor A. Ş. Firmasında İmalat Hattı Sorumlusu,
1985-1995 Serbest Çalışma (Proje, Taşeronluk, Müteahhitlik v.s.)
1995 yılından sonra ise gerek Yüksel Proje Müşavirlik Firmasında, gerek ANTS-DORSCH CONSULTS Müşavirlik Firmasında ve gerekse İnşaat Firmalarının Taahhüt İşlerinde Vatanın her köşesinde Mekanik Tesis Kontrol Başmühendisi olarak görev yapmıştır.

2017 yılının Ocak ayında Kalp ve Akciğer Hastalığı nedeniyle Doktorlarında isteği üzerine çalışma hayatına son vermiştir. Damarlarındaki kanı ve ruhu, Vatan ve Millet Sevgisiyle yoğrulmuştur. Vatanının bölünmezliği ve Milletinin üstünlüğü O’nun vazgeçilmez duygusu ve değerlerin en büyüğüdür.

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."