E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Yan Flüt Metodu: (Ton İçinde Çalışmalar)

Yan Flüt Metodu: (Ton İçinde Çalışmalar)
200 ₺ (Basılı)eBook: 20 ₺ (eKitap)
Author:
Genres: Akademik, Eğitim / Okul Kitapları, Sanat
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2023
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Kalın karton kapak, 16 x 23 cm, 180 sayfa
ISBN: 9786256629011
Rating:

Müzik ömür boyu sürecek bir sevinci, coşkuyu, mutluluğu verir insana. Duygu ve düşüncelerimizin, hayallerimizin seslerle anlatım sanatıdır.

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku Basılı-olarak-satın-al
D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}

• Müzik • Fatma Utaş  • Sanat • Flüt • Yan Flüt Metodu • Ton İçinde Çalışmalar


KATEGORİLER: SANAT / MÜZİKFlüt


 

ÖNSÖZ

Müzik ömür boyu sürecek bir sevinci, coşkuyu, mutluluğu verir insana.

Duygu ve düşüncelerimizin, hayallerimizin seslerle anlatım sanatıdır.

Müzik sesin biçim ve anlamlı titreşimler kazanmış şeklidir. Sesin ve sessizliğin belirli bir zaman aralığında ifade edildiği sanatsal bir formdur. Dinleyende ise duygulara yönelik etkileşim yapar.

Etimoloji: Müzik kelimesi Antik Yunan kökenlidir. İlk kullanımı musike şeklindedir. Latinceye musika olarak geçmiştir. Yunan mitolojisinde geçen esin perileri anlamına gelen muse sözcüğü Türkçe ’deki Müzik kelimesinin kökeni olmuştur. Küğ Öz Türkçesidir. Müzler dans ederek ve şarkı söyleyerek yaratıcı düşünceyi sunar, hastaları iyileştirir ve iç karartıcı düşünceleri uzaklaştırırlar.

Ve müziğin kurallar çerçevesinde uyumlu seslerle anlatımı zamanla oluşmuş, bir bilim konumuna da gelmiştir. Müzik insanların binlerce yıldır içerisinde doğayı, hayatın özünü yaşadığı yerdir. Dünyanın dönüşü ve buna bağlı olarak oluşan Ritm, bu ritme bağlı olarak duyduğumuz sesler müziğin özüdür. Ses ve ritmin birleşiminin üzerine duygu, düşünce, anlam, hayal gücü gibi anlatımlar eklendiğinde Müzik Sanat boyutuna geçer.

İnsanlar var olduğu andan itibaren sesleri duymuş ve algılamıştır. Algıladığı bu sesleri çözümlemiş, değerlendirmiş ve zamanla bir anlatım biçimine dönüştürmüştür.

Bu kitaptaki çalışmalar uzun bir yolculuğun bitiminde ortaya çıktı. Benim gibi Müzik yolcuğuna çıkan Müzisyen arkadaşlara ileri aşamalardan önce bir temel olacağı düşüncesindeyim. Anahtar kelime ise; Çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Flütistlerin başları daima diktir. Ayakları yere sağlam basan bir Martıdır onlar..

 

Müzisyenden Müzisyenlere saygıyla…

Fatma Utaş.

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Fatma Utaş

MÜZİK Yolculuğum:

Hikayeme çocukluğumla başlayacağım.

Sokaklarda arkadaşlarımı etrafıma alıp deniz kenarında ayaklarımızı sallayarak şarkı söylemekle başladı her şey.

Bir tatil gününde, konservatuarda keman bölümünde okuyan bir tanıdığımızla karşılaşınca aklıma girdi bu okulda okumak. Ortaokula gitmeyeceğimi, Konservatuara gideceğimi söyleyerek odalara kapattım kendimi.

İstanbul Belediye Konservatuarı sınavına girdim ve kazandım. Gönül Gökdoğan’ın Keman öğrencisi, mutlu bir çocuktum artık. Hazırlık sınıfını bitirdiğimde, Küçük Prens kitabı hediyemdi. Ankara Devlet Konservatuarı’nda Bin kişi içerisinden seçilen Elli kişi olarak devam ettim yolculuğuma. Yedi sene sonra Yüksek öncesi Beş kişi mezun olabildik.

Nefesli Saz Öğretmenleri keman çalışı için parmaklarımın küçük olduğunu söyleyerek beni Flüt bölümüne aldılar. Böylece Ankara’da Nefesli Sazlar Bölümüne alınan ilk kız öğrenci oldum. Zahit Sezen’in öğrencisi. Başarım sonucu diğer Nefesli Sazlara da kız öğrenci seçilmeye başlandı.

İlk yıllarda zayıf küçük bir kız çocuğu idim. Flüt beni kuvvetli, sağlam bir vücuda kavuşturdu. Başlarda nefes açıcı, uzun ses çalışmalarından sonra başım dönerdi. O zamanlardan aklımda şu cümle kalmış; Başım döner, Döner Odaların dönemeçlerinde. Döner Odalar okulumuzun bir nevi simgesiydi; odalar altıgen, çift kapılı ve yüksek izolasyonlu, halılar, tablolar ve en iyi kuyruklu piyanolar bu odalardaydı.

Tüm bölümlerin enstrüman dersleri bu odalarda yapılırdı. Saatlerce çalışıyordum. Ses üflemek, etütler, eserler ve birçok şey daha…

Jean Pierre Rampal’ın konserine gittim ve tanıştım. Flütüyle üfledim. Altın bir flüttü, çıkardığım tona kendim bile inanamadım. Konser öncesi uzun ses üflüyordu. Başarısının sırrını sordum. Üç kelime, dedi. Çalışmak, çalışmak, çalışmak.

MAIL

FACEBOOK

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."