E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

İndirilecek Belgeler

İNDİRİLECEK BELGELER:

1) e-KİTAP PROJESİ YAYINCILIK (KATALOG)

Ücretsiz kataloğumuzu buradan indirip, inceleyebilirsiniz.

2) Word formatında doldurup teslim etmek zorundadır. Sözleşmeyi buradan indirebilirsiniz.

YAZAR-YAYINCI TELİF SÖZLEŞMESİ (TASLAK)

Önemli Not: Sözleşmede Boş kısımlar, Yazar tarafından doldurulup elektronik olarak imzalanmalıdır. Elektronik imza için Paint programını kullanabilirsiniz.

e-KİTAP PROJESİNİN YASAL PROSEDÜR BELGELERİ

(indirilmesi zorunlu değil)

E-Kitap projesi kapsamında kullandığımız vergi ve yasal prosedürleri içeren sözleşmeler, tamamen Amerikan vergi sistemine entegreli olarak, yayıncı kuruluş ile tarafımız arasındaki anlaşmalar arasında gerçekleştirilir. Bu şekilde, Amerika-Türkiye arasında belirlenen vergi oranları miktarınca her kitabı yayınlanan yazarımızın uluslararası platformda te’lif ve satış ücreti bedeli üzerinden gerçekleşen ve %10 olarak belirlenen Copyright telif hakkı vergi bedeli ilgili kurumlara ödenerek anında mahsup edilir. Dolayısıyla, bu önemli süreç de görüldüğü gibi, e-kitap projesi tarafından online olarak gerçekleştirilir. Örneğin, ana e-kitap yayıncılarımızdan birisi olan smashwords üzerinde tanımlı olan bu karşılıklı anlaşma sayesinde yazarın vergi süreci e-kitap projesi üzerinden bu anlaşma ile kolaylıkla tanımlanarak yasal prosedür sağlanmış olur.

Aşağıdaki resimleri verilen belgelerimizde, bu anlaşmaların detaylı prosedürünün bir kısmı gösterilmeye çalışılmıştır.

 

W8-BEN FORMU:

Yazarın Telif Hakları

KİTABIMIN YAYIN SÜRECİNDE KARŞILAŞABİLECEĞİM YASAL PROSEDÜRLER NELERDİR?

Kitabınızla ilgili yayın çalışmalarına başlamadan önce 16 maddelik bir yazar-yayıncı sözleşmesi yapılmaktadır. Ayrıca, bu sözleşme uyarınca Yazar ve Yayıncı karşılıklı olarak aşağıda maddeler halinde verilen sözleşme hükümlerini de karşılıklı olarak kabul etmiş sayılır. Buna göre, yazar yayıncıya işbu sözleşme akdinin bir nüshasını Word formatında doldurup teslim etmek zorundadır. Sözleşmeyi buradan indirebilirsiniz.

YAZAR-YAYINCI TELİF SÖZLEŞME TASLAĞI

Önemli Not: Sözleşmede Boş kısımlar, Yazar tarafından doldurulup elektronik olarak imzalanmalıdır. Elektronik imza için Paint programını kullanabilirsiniz.

Bunların yanında, kişisel yayıncılık için hiçbir riske girmeden, üstelik kitabınız ne kadar talep edilirse o kadar basılacağı tamamen bağımsız ve ödemelerinizi hesabınıza anında aktarıldığı, diğer yayıncılık türlerinden çok daha güvenilir ve daha az riskli bir yayıncılık sistemidir. Üstelik, aşağıdaki uygun yayın paketlerimizden birisini seçerek kitabınızı hem e-kitap olarak yayınlamanın yanında, basılı olarak da yayın dünyasına çıkarmanız artık çok kolay. Üstelik, klasik türdeki yayıncılıkta karşılaştığınız pek çok sorunu da (örneğin, çok zor olsa da bir yayıncı bulmak, kitabınızı kabul ettirmek veya kitabın çok yüksek maliyetini yüklenmek zorunda kalmak veya dağıtımcı bir firma bularak kitabı her yere dağıtmak zorunda kalmanız veyahutta satışlarınızdan elde ettiğiniz geliri yayıncıdan alamamak gibi v.b.) sayısız sorunu bu çeşit yayıncılıkta yaşamayacaksınız. Ayrıca, tüm bu telifli hakların “Verisign özel şifreleme” sistemiyle çalışan yayıncı kuruluşlar tarafından garanti altına alınması ve korunması da sağlanmaktadır.

 

EKİTAPLARDA VERGİ VE MUHASEBELEŞTİRME

Bu arada vergi ve muhasebe gibi yasal konuların size ne şekilde yansıyacağı şeklinde bir soru aklınıza gelebilir. Bu konuda şunu söyleyebiliriz ki, E-Kitap Projesi internet üzerinden yürütülen bir ticari faaliyet olduğu için, ilgili kanun maddesi uyarınca eKitap satışlarından doğacak ilgili vergilendirmeyi muhasebeleştirip yazara vergi ve site giderleri düşüldükten sonraki ‘NET YAZAR KAR’ını yansıtacaktır. Dolayısıyla, kitaplarınızın elektronik formatta olduğundan ve internet üzerinden satışa çıktığından, herhangi bir vergilendirme ile yazar muhatap olmayacaktır ve tabi değildir. Bununla birlikte, kitabınızın basılı olarak satılması sırasında ise, ilgili yayıncı kuruluş ve çözüm ortağımız (eğer yurtiçinde de kitabınız basılmış ise) sizin yerinize vergi ve diğer masrafları üstlendiğinden ve bunu kitabınızın maliyetine eklediğinden sizin satışla ilgili herhangi bir muhasebe işlemi yapmanıza gerek yoktur. Bu konuyla ilgili daha detaylı kanun maddesi aşağıdadır:

 

Serbest Meslek Kazançlarında

Madde No: 18

Kapsam: (3239 sayılı Kanunun 40. maddesi ile değişen madde) (4444 sayılı Kanunun 4’üncü maddesiyle değişen fıkra, Yürürlük; 1.1.2000) Müellif, mütercim, heykeltraş, hattat, ressam, bestekâr, bilgisayar programcısı ve mucitlerin ve bunların kanuni mirasçılarının şiir, hikaye, roman, makale, bilimsel araştırma ve incelemeleri, bilgisayar yazılımı, röportaj, karikatür, fotoğraf, film, video band, radyo ve televizyon senaryo ve oyunu gibi eserlerini gazete, dergi, bilgisayar ve internet ortamı, radyo, televizyon ve videoda yayınlamak veya kitap, CD, disket, resim, heykel ve nota halindeki eserleri ile ihtira beratlarını satmak veya bunlar üzerindeki mevcut haklarını devir ve temlik etmek veya kiralamak suretiyle elde ettikleri hasılat Gelir Vergisinden müstesnadır.(*) Eserlerin neşir, temsil, icra ve teşhir gibi suretlerle değerlendirilmesi karşılığında alınan bedel ve ücretler istisnaya dahildir. Yukarıda yazılı kazançların arızî olarak elde edilmesi istisna hükmünün uygulanmasına engel teşkil etmez. Serbest meslek kazançları istisnasının, bu Kanunun 94 üncü maddesi uyarınca tevkif suretiyle ödenecek vergiye şümulü yoktur.(**)

(*) Madde 18; (3239 sayılı Kanunun 40. maddesiyle değişen madde) Müellif, mütercim, heykeltraş, hattat, ressam, bestekâr ve mucitlerin ve bunların kanunî mirascılarının şiir, hikâye, roman, makale, bilimsel araştırma ve incelemeleri, röportaj, karikatür, fotoğraf, film, video band, radyo ve televizyon senaryo ve oyunu gibi eserlerini gazete, dergi, radyo, televizyon ve videoda yayınlamak veya kitap, resim, heykel ve nota halindeki eserleri ile ihtira beratlarını satmak veya bunlar üzerindeki mevcut haklarını devir ve temlik etmek veya kiralamak suretiyle elde ettikleri hâsılat Gelir Vergisinden müstesnadır.

(**) 4369 sayılı Kanunun Geçici 7. maddesine göre; 1.1.1999-31.12.2008 tarihleri arasında; Gelir Vergisi Kanununun 18 inci maddesinde sayılan serbest meslek faaliyetlerinden elde edilen hasılatın aynı Kanunun 103 üncü maddesinde yazılı tarifenin birinci ve ikinci gelir dilimleri toplamını aşan kısmı için 18 inci maddedeki istisna uygulanmaz. Bu istisnanın Gelir Vergisi Kanununun 94 üncü maddesi uyarınca tevkif suretiyle ödenecek vergiye şümulü yoktur.

Kitap Ebat & Fiyatları

Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?

Yayıncılık sistemimizde otomatik fiyat hesaplama programımız tarafından, kitabınızın ebatlarına ve sayfa sayısına göre otomatik olarak belirlediği bir maliyet fiyatı olacaktır ve biz size bu maliyetin ne kadar olduğunu bildireceğiz.

Size kalan tek şey bu maliyete eklemek istediğiniz telif ücretini belirleyerek kendi belirlediğiniz bir Maliyet fiyatı + Yazarın Telif hakkı = Taban fiyatı şeklindeki kitabın satış fiyatını belirlemek olacaktır. Tabi bu basılı formattaki kitabınız için gerçerli, e-kitabınızın fiyatını ise siz istediğiniz fiyat olarak belirleyebilirsiniz.

Eğer sadece e-kitap olarak kitabınızı yayınlayacaksanız, tek bir satış fiyatı belirleyerek bize e-mail yoluyla bildirdiğinizde bu fiyattan kitabınızı satışa çıkarabileceksiniz. Tabi burada belirleyeceğiniz fiyat marjı da belirli sınırlar içerisinde tutulmalıdır. Örneğin, ortalama olarak bir e-kitabın satış fiyatı 5$ ila 15$ arasında değişmektedir.

Daha sonra ise, biz sizin yerinize yayıncı kuruluşa kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, size göndereceğimiz kullanıcı hesap ve şifre bilgileri ile, kitabınız yayınlandıktan sonra kendi hesabınıza girip kitabınızın fiyatını veya diğer düzeltmeleri yapacaksanız bunları gerekli ayarlamaları yaparak kendiniz değiştirebilirsiniz. Ayrıca, eğer kitabınızı daha iyi tanıtmak isterseniz kitabınız için tasarlamış olduğumuz web sitesini internet ortamında ve forumlarda tanıtarak ve ayrıca sitenize yerleştirdiğimiz yayıncı kuruluşun kitabınızla ilgili promosyon kodlarını kendi sitenize ekleyerek kitabınızı geniş kitlelere veya arkadaş çevrenize Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda kolayca tanıtabilirsiniz. Ayrıca yayıncı kuruluşun size sağladığı web sayfasındaki hesapta kitaplarınızdan elde ettiğiniz gelirleri tablo halinde görebileceksiniz. Eğer kendiniz kitabınızdaki istediğiniz değişiklikleri kendiniz yapamıyorsanız, küçük bir miktar ücret ile biz sizin yerinize yapabiliriz ve yayın danışmanlığınızı üstlenebiliriz.

NOT: Tablodaki kitap ebatı ve eserinizin sayfa sayısına göre belirlenen birim fiyatlar tek bir kitabın maliyeti için geçerlidir. Toplu kitap siparişlerinizde belirlenen fiyatlar anlaşmalı olduğumuz yayıncı kuruluş için fikir vermek amaçlıdır ve maliyet fiyatları dolar üzerinden hesaplanarak o günkü geçerli olan kur üzerinden hesaplanır. Kitap sipariş adedinize ve kitabınızın ebatları ile sayfa sayısına göre belirleyeceğimiz Gerçek Toplu sipariş maliyetini öğrenmek için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçerek kitabınız yayınlandıktan sonra bilgi alabilirsiniz. Toplu siparişlerde (10 adet basılı kopya ve daha fazlası), taban kitap maliyeti sipariş miktarı arttıkça birim kitap başına düşen maliyeti etkileyeceğinden, örneğin yaklaşık olarak 100 kitaplık 100 sayfalık klasik bir şiir kitabınız için siparişiniz için birim maliyeti kitap başına  7-8 $ iken; 1000 adet için bu oran kitap başına maliyeti düşüreceğinden, 5-6 $ civarına kadar iner. Eğer toplu siparişiniz olacaksa, kitabınız yayınlandıktan sonra, bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?

e-KİTAP PROJESİNİN YASAL PROSEDÜRÜ

E-Kitap projesi kapsamında kullandığımız vergi ve yasal prosedürleri içeren sözleşmeler, tamamen Amerikan vergi sistemine entegreli olarak, yayıncı kuruluş ile tarafımız arasındaki anlaşmalar arasında gerçekleştirilir. Bu şekilde, Amerika-Türkiye arasında belirlenen vergi oranları miktarınca her kitabı yayınlanan yazarımızın uluslararası platformda te’lif ve satış ücreti bedeli üzerinden gerçekleşen ve % 10 olarak belirlenen Copyright telif hakkı vergi bedeli ilgili kurumlara ödenerek anında mahsup edilir. Dolayısıyla, bu önemli süreç de görüldüğü gibi, e-kitap projesi tarafından online olarak gerçekleştirilir. Örneğin, ana e-kitap Dağıtımcılarımızdan birisi olan Smashwords veya Publishdrive üzerinde tanımlı olan bu karşılıklı anlaşma sayesinde yazarın vergi süreci e-kitap projesi üzerinden bu anlaşma ile kolaylıkla tanımlanarak yasal prosedür sağlanmış olur. 

Aşağıdaki resimleri verilen belgelerimizde, bu anlaşmaların detaylı prosedürünün bir kısmı gösterilmeye çalışılmıştır. 

W8-BEN FORMU:

Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Diğer Yasal Prosedürler Nelerdir?

(DİĞER DETAYLARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ)

Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?

Kitabınızın Yayın Sürecini Tamamladıktan Sonra Sahip Olacağınız Haklar?

1- Yayıncı kuruluş tarafından garanti altına alınmış ve korunmuş olan kitabın size ait olan telif hakkı,

2- Sadece sizin kitabınıza ait olan unique (tek ve eşsiz) ISBN numarası,

3- Kitabınızın satış fiyatı üzerinde anında hesabınıza yansıyacak olan %80 oranına kadar varabilen telif ücreti,

4- Kitabınızın amazon.com veya lulu.com gibi iki ana yabancı yayıncı kuruluşunda kitabınızın tüm dünya çapındaki okurların ulaşabileceği bir pazara girmesi,

5- Kitabınızın kendi ismiyle dünyanın en büyük arama motoru olan Google tarafından indekslenerek kataloglanıp, periyodik olarak arama motorları tarafından taranması,

6- Tüm kitaplarınızı aynı hesap altında takip edebileceğiniz ve satış gelirlerini öğrenebileceğiniz ve ayrıca kitabınızla ilgili tanıtım kodlarına ulaşabileceğiniz yayıncı kuruluş tarafından size özel tahsis edilen kendi web sayfanız.

7- Tek bir yayın paketiyle bir kez kitabınızı yayınladığınızda sahip olacağınız tüm yayıncılık haklarının size ait olması ve bir daha hiçbir zaman ayrıca ücret ödemek zorunda kalmayacağınız sorunsuz ve süresiz kendinize ait kalıcı yayıncılık ağı,

8- Kitabınızla ilgili tüm telifli materyallerin ve kitap dosyalarınızın bir daha kaybolmamak üzere elinizin altında olması için CD formatında adresinize postalanması ve istediğiniz zaman dilediğiniz bir yayınevinde ayrıca kitap tasarım ücreti vermeden kitabınızı yayınlayabilmeniz,

9- Eğer kitabınızı basılı olarak yayınlarsanız, daima kendiniz için saklamak istediğiniz veya sevdiklerinize göstermek istediğiniz basılı olarak bir adet kopyasının adresinize ücretsiz olarak gönderilmesi (Eğer birden çok kopya istiyorsanız veya kitabınızı çevrenizde de satmak veya tanıtmak amaçlı istiyorsanız, kitabınız yayınlandıktan sonra aşağıda açıkladığımız EXTRA HİZMET’imiz ile kitabınızın istediğiniz miktardaki basılı kopyasını sipariş verebilirsiniz, siparişiniz alındıktan en geç iki hafta sonra tüm kitaplarınız adresinize ulaşacaktır.),

10- Tüm bunların tek bir yayın paketinin içerisinde olması ve ekstra bir ücret ödememenizle birlikte, Eğer, birden fazla kitap yayınlayacaksanız, diğer kitaplarda yayın paketi fiyatının yarısına kadar varabilen oranlarda ücretlendirme. Ayrıca, tüm bu telifli hakların Verisign özel şifreleme sistemiyle çalışan yayıncı kuruluş tarafından garanti altına alınması ve korunması.

Daha bitmedi:

Toplu Kitap Sipariş Sistemi (TKSS): TKSS sistemiyle, istediğiniz miktardaki (ister 10 adet isterse 20, 50, 100 veya 500 veya 1000, 2000 adet…) kitabınızın basılı yayınlanmış Unique (eşsiz ve tek) ISBN barkod numarası alınmış telifli kopyasını sipariş verdiğiniz miktarda yayıncı kuruluş aracalığıyla verilen kargo hizmetiyle anında adresinize kadar gönderelim.  Not: TKSS talebi, yalnızca kitabınızın yasal kitap yayın süreci ve gerekli başvurular kabul edildikten ve başarıyla onaylandıktan ve tamamlandıktan sonra verilebilir. Onaylanmayan içeriğe sahip kitapların toplu siparişi yapılamaz..

EXTRA HİZMETLERİMİZ:

(Toplu Kitap Sipariş Sistemi-TKSS): AYRICA BİTMEDİ, BEN KENDİ KİTABIMI KLASİK YAYINCILIK İLE BASILI HALE GETİREMİYORUM DİYORSANIZ, ÖNÜNÜZDE BÜYÜK BİR KOLAYLIK VAR, GEREKLİ YASAL BAŞVURU SÜRECİNİZ BAŞARIYLA ONAYLANIRSA, İSTEDİĞİNİZ SAYIDA KİTAP NUMUNENİZİ, ADET SINIRI OLMAKSIZIN (10, 20, 50, 100, 200, 500 veya 1000, 2000, …) İSTEDİĞİNİZ MİKTARDAKİ KİTAP SİPARİŞİNİZİ ADRESİNİZE KADAR BASILI HALDE KORGO İLE BİZ GÖNDERİYORUZ.

Örneğin, çevrenize veya eşe dosta kitabınızı basılı halde hediye etmek istediniz veya yayınevlerine göstermek üzere tasarladığınız bir kitap projeniz var, gelin biz sizin yerinize talep ettiğiniz kadar istediğiniz miktardaki kitabınızı tasarımını yapıp yayın haklarını aldıktan sonra, toplu siparişle kolayca adresinize kadar gönderelim. Yapmanız gereken, Kitaplarınızın “Toplam Tutarı” + “Servis Ücret” Bedelimiz kadar tutarı ödemeniz durumunda basılı haldeki tüm kitaplarınızı içeren kargonuzu anında adresinize gönderiyoruz..

DİĞER EKSTRA HİZMETLERİMİZ:

1- FREEBOOK Touchpad Tablet PC e-KİTAP okuma cihazı. e-kitap peojesinin PROFESYONEL paketle kitabını yayınlayan uzman yazarlarımızın seçkin eserleri için en önemli bir tablet pc ve e-kitap okuma bileşenidir. Kitabınızı hem e-kitap olarak okurken, facebook’ta tanımıtınızı yapın, google’dan ücretsiz binlerce ekitap indirip okuyun. Dünyanın ilk hem dokunmatik ekranlı ve hem de klavyeli tablet PC’si olma özelliğine sahip olan FreeBook e-Kitap okuyucusu ile daha pek çok video ve gelişmiş kablosuz internet desteği ile (Wi-Fi) internette sörf yaparken yeni dünyaları keşfedin, kitabınızın kapak resimlerini ve tanıtım yazılarınızı arkadaşlarınızla paylaşın.

Ayrıca, Genel koordinatörümüz MURAT UKRAY’ın Kıyamet Gerçekliği KİTAPLARI ile ile birlikte yine 40 adet ücretsiz e-kitabımız elektronik formatta cihazınızın içinde hediyemizdir. Tüm bunların hepsi çantanıza sığacak kadar bir ölçüdeki ağırlıkta, tek bir cihazın içinde, kendi e-kütüphanenizi oluşturun..

2- TUAL BASKI EKSTRA PAKETİ

KİTAP KAPAĞINIZIN TUAL BASKIYA RESİMLİ TABLOSU: Her zaman duvarınıza asabileceğiniz şekilde, tual baskıya özel hazırlanmış kitap kapağı tablonuz da hizmetlerimiz arasında yerini alırken, bir yandan da çevrenize ve sevdiklerinize evinizin bir köşesinde kitabınıza ait size özel bir tanıtım standı oluşturmak için bir fırsat, yazarlık maceranızı görselliğe dönüştürüp, arkadaşlarınızla paylaşın..

3-  YAYINEVLERİ İÇİN ÇÖZÜMLER:

Yazarlarınıza ait basılı kitaplarınızın e-kitap olarak da yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da tanıtımın ve reklamının yapılmasını mı istiyorsunuz? Veya yayınevinizin ölçeğini global hale mi getirmek istiyorsunuz? Yayınevi paketimiz ile dünyaca tanınan ekitap sitelerine (Barnes &Noble, Amazon.com, Apple i-BookStore, Sony, Kobo, Smashwords, Taylor & Baker, Diesel e-books …v.b gibi onlarca global dağıtımcı) girmesini ve kitap devlerine sizin de kitaplarınızın girmesi ve listelenmesi için SANAL e-KÜTÜPHANE’nizi biz kuruyoruz. Üstelik, yayınlayanan tüm e-kitaplarınızın satış raporlarınızı anında takip edin, indirilebilire formatta kısa tanıtıcı kitap özetleri ekleyin, ödemelerinizi elektronik hesabınız ile anında yayınevi hesabınızla alın ve istediğiniz kadar kategori ekleyerek istediğiniz kadar kitabınızı biz yüklüyor ve sistem kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

4- CANLI KİTAP UYGULAMASI (YENİ)

E-KİTAP PROJESİNDEN DEV BİR YENİLİK DAHA:

EKİTAP PROJESİ CANLANIYOR..
Evet yanlış duymadınız, çok yakında uygulamaya konacak olan yepyeni bir uygulama,
TÜRKİYE’DE BİR İLK!!

CANLI KİTAP: canlı kitap nedir: ilk uygulamalarını Birleşik alan teorisi-II ile başlatacağımız bu yeni uygulamamız ile artık yazarlar kitaplarının tanıtımını yapabilecekleri yepyeni bir arayüze kavuşuyorlar, SADECE KİTABINIZA VE SİZE ÖZEL ANLATIMLI BİR VİDEO

6- 3D KİTAP UYGULAMASI (YENİ)

Yine e-kitap projesinden bir ek hizmet ve kitabınızın tanıtımı ve marketing için MÜKEMMEL bir görsel araç: Kitabınızın 3-boyutlu bir resmi,

Örnek “3D Kitap & Kapak” uygulamaları

Kitap ebatınıza uygun boyutlarda tasarlanmış üç boyutlu kitap kapağınız ile kitabınızı web sitenizde veya blogunuzda veya kendi kişisel sayfanızda mükemmel bir şekilde tanıtın, kitabınızın ışığını çevrenize 3-Boyutlu olarak yansıtın..

NOT: Ekstra hizmet paketleriniz, kitabınız yayınlandıktan sonra, kargo ile adresinize gönderilecektir..

Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?

Yayıncılık sistemimizde otomatik fiyat hesaplama programımız tarafından, kitabınızın ebatlarına ve sayfa sayısına göre otomatik olarak belirlediği bir maliyet fiyatı olacaktır ve biz size bu maliyetin ne kadar olduğunu bildireceğiz.

Size kalan tek şey bu maliyete eklemek istediğiniz telif ücretini belirleyerek kendi belirlediğiniz bir Maliyet fiyatı + Yazarın Telif hakkı = Taban fiyatı şeklindeki kitabın satış fiyatını belirlemek olacaktır. Tabi bu basılı formattaki kitabınız için gerçerli, e-kitabınızın fiyatını ise siz istediğiniz fiyat olarak belirleyebilirsiniz.

Eğer sadece e-kitap olarak kitabınızı yayınlayacaksanız, tek bir satış fiyatı belirleyerek bize e-mail yoluyla bildirdiğinizde bu fiyattan kitabınızı satışa çıkarabileceksiniz. Tabi burada belirleyeceğiniz fiyat marjı da belirli sınırlar içerisinde tutulmalıdır. Örneğin, ortalama olarak bir e-kitabın satış fiyatı 5$ ila 15$ arasında değişmektedir.

Daha sonra ise, biz sizin yerinize yayıncı kuruluşa kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, size göndereceğimiz kullanıcı hesap ve şifre bilgileri ile, kitabınız yayınlandıktan sonra kendi hesabınıza girip kitabınızın fiyatını veya diğer düzeltmeleri yapacaksanız bunları gerekli ayarlamaları yaparak kendiniz değiştirebilirsiniz. Ayrıca, eğer kitabınızı daha iyi tanıtmak isterseniz kitabınız için tasarlamış olduğumuz web sitesini internet ortamında ve forumlarda tanıtarak ve ayrıca sitenize yerleştirdiğimiz yayıncı kuruluşun kitabınızla ilgili promosyon kodlarını kendi sitenize ekleyerek kitabınızı geniş kitlelere veya arkadaş çevrenize Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda kolayca tanıtabilirsiniz. Ayrıca yayıncı kuruluşun size sağladığı web sayfasındaki hesapta kitaplarınızdan elde ettiğiniz gelirleri tablo halinde görebileceksiniz. Eğer kendiniz kitabınızdaki istediğiniz değişiklikleri kendiniz yapamıyorsanız, küçük bir miktar ücret ile biz sizin yerinize yapabiliriz ve yayın danışmanlığınızı üstlenebiliriz.

NOT: Tablodaki kitap ebatı ve eserinizin sayfa sayısına göre belirlenen birim fiyatlar tek bir kitabın maliyeti için geçerlidir. Toplu kitap siparişlerinizde belirlenen fiyatlar anlaşmalı olduğumuz yayıncı kuruluş için fikir vermek amaçlıdır ve maliyet fiyatları dolar üzerinden hesaplanarak o günkü geçerli olan kur üzerinden hesaplanır. Kitap sipariş adedinize ve kitabınızın ebatları ile sayfa sayısına göre belirleyeceğimiz Gerçek Toplu sipariş maliyetini öğrenmek için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçerek kitabınız yayınlandıktan sonra bilgi alabilirsiniz. Toplu siparişlerde (10 adet basılı kopya ve daha fazlası), taban kitap maliyeti sipariş miktarı arttıkça birim kitap başına düşen maliyeti etkileyeceğinden, örneğin yaklaşık olarak 100 kitaplık 100 sayfalık klasik bir şiir kitabınız için siparişiniz için birim maliyeti kitap başına 7-8 $ iken; 1000 adet için bu oran kitap başına maliyeti düşüreceğinden, 5-6 $ civarına kadar iner. Eğer toplu siparişiniz olacaksa, kitabınız yayınlandıktan sonra, bu konuda bilgi alabilirsiniz..

Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?

Kitap kapağınızın türünü aşağıdaki tablodan belirleyebilirsiniz:

Kitap cilt kapak seçeneklerimiz:

1- (en üstte) Hardcover olarak bilinen amerikan bez ciltli ilave dış kapak kağıtlı kapak tasarımı,

2- (ortada) Paperback olarak bilinen klasik amerikan karton kapak

3- (en altta) Casewrapolarak bilinen bez dikiş sırtlı katlanabilir kalın karton kapak tasarımlarımızı içeren değişik alternatif kapak ve değişik iç tasarım kağıt seçenekleriyle Kitaplarınız göze daha alıcı ve hoş görünsün..

Kitabınızın iç sayfa düzeni ve kapak tasarımı için gerekli şablonlar aşağıda verilmektedir. Bize hazır halde, buradaki şablonlardan kitabınıza uygun olanı seçip indirerek düzenlediğiniz kitabınızın iç sayfa ve kapak tasarımını kendiniz düzenleyip gönderebileceğiniz gibi; ham haldeki Word dosyanızı bize gönderip bu şablonlardan hangisine uygun olarak, yani hangi ebatta kitabınızı yayınlatmak istediğinizi bildirerek kapak tasarımını tamamen bize bırakabilirsiniz. Sizin için bu iç sayfa ve kapak tasarımı cüz’i bir ücret karşılığında biz yapabiliriz.

 

Kitabınızın edebi türüne ve istediğiniz ebat ölçülerine bağlı olarak Baskı Türünü aşağıdaki tablodan belirleyebilirsiniz:

Format {Kitabın Edebiyat türüne göre Ebatları} Kitabın Ebat Ölçüsü (cm) Örnek  İç sayfa & Kapak Şablonları
Digest (Klasik türede Roman ve Hikaye kitapları için) 13,97 x 21,59 Download Zip File (364k)
US Letter (Katalog ve benzeri büyük ebatlı yayınlar için) 21,59 x 27,94 Download Zip File (384k)
Pocket Book (Şiir ve Küçük cep kitapları için) 10,795 x 17,45 Download Zip File (348k)
A5 (Özel tasarım Roman ve Hikaye kitapları için) 14,8 x 20,98 Download Zip File (368k
US Trade (En çok kullandığımız endüstriyel standarttaki Global dağıtıma uygun Roman, Hikaye ve Araştırma kitapları için) 15,24 x 22,86 Download Zip File (360k)
Royal (Özel tasarım Roman, Hikaye ve Araştırma kitapları için) 15,57 x 23,40 Download Zip File (368k)
Comic Book (Magazin ve Eğlence kitapları için) 16,82 x 26 Download Zip File (372k)
Crown Quarto (Bilimsel, Akademik ve Araştırma kitapları için) 18,90 x 24,90 Download Zip File (384k)
Small Square (Özel tasarımlı küçük kare kitaplar için) 19,05 x 19,05 Download Zip File (360k)
A4 (Büyük ebatlı kitaplar için) 21 x 29 Download Zip File (376k)
Large Square (Özel tasarımlı büyük kare kitaplar için) 21,59 x 21,59 Download Zip File (368k)
Landscape (Resim ve Fotoğraf kitapları, katalogları için) 22,86 x 17,78 Download Zip File (360k)

Kitabınızın sayfa sayısına & Siyah-Beyaz veya Renkli baskı şeklinde göre Birim Baskı Maliyetini aşağıdaki tablodan belirleyebilirsiniz:

 

Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?

e-Kitap ve Basılı Kitap yayın sürecimiz ve detayları hakkındaki tüm bilgileri buradan elde edebilirsiniz:

 

Kitap satışlarından elde ettiğiniz telif hakkınızı ve ödemelerinizi direkt hesabınıza ödediğimiz için eğer banka hesabınız yoksa herhangi bir bankadan hesap açmanızı öneririz. Böylelikle yayın sürecini daha da kolaylaştırmış olursunuz. Peki bu sistem nasıl çalışıyor?

Şimdi gelelim asıl konumuz olan çalışmanızı nasıl yayınlayacağınıza. Bize, kitabınızın yayınlanması için başvurmadan önce mutlaka şu 10 adımı gerçekleştirmeli ve yayın öncesi (Pre-publish) süreci kendiniz hazırlamalısınız:

1- Öncelikle kitabınızın ismini değişmeyecek şekilde belirlemelisiniz.

2- Daha sonra, Word formatında hazırlamış olduğunuz çalışmanızı bize e-mail’le göndermelisiniz. Word formatındaki çalışmanız, bitmiş ve düzenlenmiş halde olmalıdır. Ayrıca eğer kitabın içerisinde size ait bir özgeçmiş ve kitabın kısa bir özeti yoksa mutlaka bunu da ilave olarak göndermelisiniz. Kitabınızın dosyaları e-mail’le gönderilemeyecek kadar büyükse, tüm içeriğini word formatında tek bir dosya olarak CD ye kaydedin. CD nin üzerine adınızı, kitabınızın adını, e-mail ve telefon numarasını yazın. CD’nin zarar görmeyeceği bir koruma kabı ile bize göndereceğiniz diğer materyaller ile birlikte bir zarfa koyun ve aşağıdaki iletişim adresine kargoyla gönderin. Unutmayın, göndereceğiniz görseller minimum 300 dpi olmalıdır. Eğer göndereceğiniz görsel kitabın içerisinde bulunacaksa, metnin içerisinde olması gereken yeri, açık olarak belirleyip CD içerisine notlar olarak koyacağınız farklı bir dosyaya yazın. Bununla birlikte, eğer kitabınızla ilgili editoryal çalışma ve resimlerinizle ilgili görüntü kalitesi düzeltmesi yapılması gerekiyorsa, küçük bir ücret karşılığında sizin yerinize yapabiliriz. Çünkü, bu sistemle çalışan yayıncı kuruluş, kitabın belirli kalitede okuyucuya sunulması için, belirli bir kitap formatındaki çalışmaları kabul etmekte ve ayrıca kitaptaki tüm resimlerin en az 300 DPI görüntü kalitesinde olmasını ve ayrıca PDF Converter sırasında tüm fontların Embedded, yani gömülü olmasını talep etmektedir. Bu yüzden kitabınızda bu çeşit düzeltmeler gerekiyorsa, yayına girmeden önce mutlaka yapılmalıdır.

3- Ayrıca düşündüğünüz bir kapak tasarımı varsa bunu da e-mail’le dosya olarak bize ulaştırmalısınız. Eğer kapak tasarımızın yoksa sorun değil, biz sizin yerinize uygun bir kapak tasarımı yaparak çalışmanıza ücretsiz olarak ekleyebiliriz.

4- Ayrıca size posta yoluyla ulaşılabilecek açık adresiniz,

5- Telefon,

6- Tam olarak isim soy-isim,

7- Banka hesap bilgileriniz ve IBAN No’su (Bu bilgiler sözleşmeye eklenecektir),

8- Sürekli kullanmakta olduğunuz e-mail adresi ve,

9- Kitabınızı yayınlamak istediğiniz ebatlar (kitabın boyu ve genişliği) ve eğer basılı olarak da kitabınızı yayınlatmak istiyorsanız bir taban fiyatı belirlemelisiniz. Kitabınızı renkli olarak da yayınlayabilirsiniz fakat yayıncı kuruluşun Renkli baskı maliyeti yüksek olduğu için size kitabınızı siyah-beyaz baskı ile yayınlamanızı öneririz. E-kitaplar, renkli olarak yayınlandıkları için siyah-beyaz veya renkli ayrımı sorunu olmayacaktır.

10- Biz sizin için kitabınızın ismine uygun bir domain adresi belirleyip web sitenizi (Örneğin, www.yayıncıkuruluş-benimkitabım.com gibi) kuracağız ve satış linklerinizi Google ve diğer arama motorlarında anında indeksleyeceğiz.