E-KİTAP PROJESİ®

~ TÜRKİYE'NİN e-KİTAP PROJESİ ~

POPÜLER KİTAPLAR

Diğer Arama Sonuçları...

Generic selectors
Başlıkla Eşleşenler
Başlıklarda Ara
İçeriklerde Ara
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bilimsel Makaleler – Murat Ukray
Bir Kitap, 10 Ağaç!
E-KİTAP HAKKINDA
e-KİTAP OKUMA KILAVUZU
e-Kitap Projesi (Yeni Gelişmeler & İleri Teknolojiler - Editoryal)
e-KİTAP SATIN ALMA KILAVUZU
e-Kitap Teknolojileri & Haberleri
e-Kitap Yayınlamak?
En İyi e-Kitap Siteleri
GÜNCEL & GLOBAL HABERLER
HOBİ KÖŞESİ
İndirilecek Belgeler
Kitabımı Yayınlatmaya Başlamadan Önce Neler Yapmalıyım?
Kitabımı Yayınlattıktan Sonra Sahip Olacağım Haklar Nelerdir?
Kitabımın Ebatlarını, İç sayfa ve Kapak tasarımını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Fiyatını Nasıl Belirlemeliyim?
Kitabımın Yayın Sürecinde Karşılaşabileceğim Yasal Prosedürler Nelerdir?
KİTAP & YAYIN DÜNYASINDAN HABERLER
Kitap Ebat ve Fiyatları
Kısaca e-Yayıncılığın Tarihçesi
Online Kitap (Avantajları & Yenilikleri)
Piyano & Gitar Müzik yapma Sayfası
ŞİMDİ YAYINLAMAK İSTİYORUM
YAYINLANMIŞ MAKALELER
Yazarın Telif Hakları
YAZARLARIMIZ

Sokrates’in İsyanı

Sokrates’in İsyanı
250 ₺
Author:
Genres: Dünya Halk Edebiyatı, Fantastik & Bilim Kurgu, Roman
Publisher: e-Kitap Projesi
Publication Year: 2021
Format: (eKitap + Basılı)
Length: Türkçe, 16 x 23 cm, 500 sayfa
ISBN: 9786257287081
Rating:

Sokrates 2400 Yıl Sonra

Dünya'ya Gelse Ne olurdu?

E-Kitabımı Nasıl Okuyacağım?

E-Kitabımı Nasıl Satın Alacağım?

About the Book
Online-Özeti-Oku

Basılı-olarak-satın-al

D-&-R-Logo İdefix-Logo

ANAHTAR KELİMELER {Keywords}Halit Fuat Beşik, İslam, Kur'an, Sokrates'in İsyanı, Sokrates, Tarihi Kurgu Roman, Saroz Körfez, Dünya Barışı

KATEGORİLER: İSLAM / Tarihi Kurgu-Roman


 

ÖNSÖZ

Sokrates 2400 Yıl Sonra

Dünya'ya Gelse Ne olurdu?

Her gün gözümün önünde o kadar çok isyana yol açan olaylar yaşıyorum ki, bunları yazmazsam çıldırırım her halde! Dünyada bu kadar haksızlık yaşanırken, susup sessizliğin ortasında kalamazdım.

İstiyorum ki ben; Dünyaya ışıklı bir kardeşlik hakim olsun. Aşk ve sevgi her şeye hükmetsin. Artık dünyada güzel şeylerin yaşanmasını istiyorum. Toplumun da anlatacaklarımızı kavrayacak düzeye geldiğini görmek istiyorum. İnşallah düşüncemde yanılmıyorumdur.

İstiyorum ki, dünyayı ölüm vadisine değil, hayat ve yaşam vadisine çevirelim. İnsanların dertlerini, endişelerini, ruhlarındaki kötülükleri yok edip, ona yakışır güzel eserlerle ulaşalım. Allah’ın hikmetleriyle dolu olan KUR-AN’la insanları sonsuz ölümsüzlüğe taşıyalım. Bunu desteklemek için, bu görevi İslam’a dayalı bir felsefeyle ünlü filozof Sokrates’e yükledik. Öyle ki, onu kendime suç ortağı yapmayı amaçlıyorum. Şunu da iyi biliniz ki Sokrates haksızlık gördüğünde asla boyun eğmez. Bilirsiniz işte! Kimse onu doğru bildiğinden saptıramaz.

Ama Sokrates’in bu kitapta nasıl bir karakter oluşturacağı hakkında benim de kaygılarım var. Bakalım ünlü filozofumuz bu yükün altından kalkabilecek mi? Sokrates, iki bin dört yüz yıl sonra Allah tarafından tekrar dünyaya geri gönderilir. Günümüzün bilge insanlarıyla bir araya gelip dünya sorunlarını tartışacaklardır. Dünyayı kana bulayan kötüleri yola getirmeye çalışacak. Sokrates uzun yıllar sonra tekrardan insanlığın hayrı için bir BAŞUCU kitabı da yazmak da istiyor. Öyle görünüyor ki, kitabımız insanların çok işine yarayacak. Çünkü kitap okumanın büyüsüne çok inanıyor büyük düşünürümüz. Belki de yazmak istediği bu kitap, dünya kanlılarını merhamete getirecektir.

Kim bilir? Belki de bu kitap her kelimesiyle insanlığın dağarcığını geliştirecek, insanlığın bilgi ve irfanını arttıracak, KUR-AN Ahlakını dünyada geliştirecek. İnsanlar nazikçe uyaracak, yeryüzünü güzelleştirecek. Belki de bir kısım insanın yazmasında, konuşmasında ve üslubunda incelik katacak. Belki insanların düşüncesine farklı bakış açısı katacak. Belki de bir kısım insanda da sevgi ve merhameti geliştirecek. Belki de insanların öz güvenini arttıracak. Belki de insanlara düşüncelerini sorgulamasını öğretecek. Olaylar karşısında insanları nasıl davranacağının gösterecek. Belki de, siz farkında olmada hayatınızda güzel şeyler olacak.

Bu kitabı okumanızda fayda var anlayacağınız. İnanın ki bu kitap çok işinize yarayacak. Hayat zaten bu değil midir? Kitabımızın amacı hiç kimseden intikam veya öç almak değildir. İnsanlığı ilahi bir umutla huzura yönlendirmektir amacımız. Kitabın gayesi topluma iyi yönde bir şeyler verme arzusudur. İnsanlara bir yol haritası sunmak istiyor Sokrates sadece. 2400 yıl öncesinden günümüze doğru ellerini uzatarak..

ÖNEMLİ NOTBu sitede yayınlanan tüm e-kitapların telif hakları e-kitap projesine aittir. İzinsiz kısmen veya tamamen kopyalanması yasaktır..

About the Author
Halit Fuat Beşik

Halit Fuat Beşik kimdir? 1952 yılında Fatsa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fatsa'da, üniversite öğrenimini ise İstanbul'da tamamladı. Kapalı çarşıda ticaret hayatına atıldı. Bu arada dünyanın pek çok ülkesini gezme fırsatı buldu.

Önceleri rezaletten kaçmayan ve "Hep ben" mantığıyla maceralı bir hayat yaşadı. Okumayı ve not almayı çok sevdiği için pek çok kitap ve notlara sahiptir. Yazmak konusuna otuz yıllık bir emek vermesine rağmen, bu konuda daha pek çok şey yapması gerektiğine inanıyor. 2003 yılında "Talan Mevsiminde Adam gibi yaşamak.” 2010 yılında, ”Sokrates’in İsyanı.” Ve son olarak ta, Haçlılar Çanakkale’de.” adlı kitapları yayınlanmıştır.

İnanç, Adalet, İnsan sevgisi ve Kuran ahlakına dayalı o muhteşem denge içinde eserler vermeye çalışıyor. Şu anda sizler için değişik konularda pek çok kitaplar daha hazırlamaktadır. Gerçek eserlerini bundan sonra sunacağına inanıyor...

"E-Kitap Projesinde yayınlanan tüm eserlerin telif hakkı saklıdır. Hiçbir şekilde kopya edilemez veya yasa dışı yollarla çoğaltılamaz. Yayınlanan Tüm Elektronik & Basılı kitap, materyal ve eserlerin, indirmeler, ve ticari satış hakları ekitap projesine aittir." e-Kitap Yayıncılık & Cheapest Books: " *E-Kitap Yayıncılık ve *Chapest Books, E-Kitap Projesi'nin yan kuruluşudur.."